Wspomnienia z powstania styczniowego i sybirskiej katorgi 1863-1869

Okładka książki Wspomnienia z powstania styczniowego i sybirskiej katorgi 1863-1869
Leopold Mężyński Wydawnictwo: Wydawnictwo Miles biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
Wydawnictwo Miles
2020-01-01
2020-01-01
powstanie styczniowe katorga imperium rosyjskie Rosja Syberia XIX wiek

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Ciekawa rzecz, jeśli idzie o układ - to pierwszy rozdział, tak z górką 30 stron, opisuje udział autora w powstaniu, walki i drogę jaką przebył a było tego trochę. Trzy oddziały, piechota, kawaleria, sierżant ułanów. Opisy walk są bardzo zwięzłe, wręcz lakoniczne, poza pierwszym bojem który wyraźnie wrył się autorowi w pamięć.
Siłą książki - jak dla mnie - są wspomnienia z procesu i katorgi na Syberii, tego jak autor ustawił sobie tam życie, oraz historia jego powrotu do domu. historia i sceny z Syberii dla samego poznania tego regionu wtedy, jak wyglądały domy, handel, gospodarka, stosunki ludzie jest świetny. Natomiast jeśli ktoś szuka kopalni wiedzy o samym powstaniu to zawiedzie się, opisy są bardziej na zasadzie urządziliśmy zasadzkę, natłukliśmy kilku wycofaliśmy się.

Siłą książki - jak dla mnie - są wspomnienia z...

Dodaj cytat z książki Wspomnienia z powstania styczniowego i sybirskiej katorgi 1863-1869