Wspomnienia z powstania styczniowego i sybirskiej katorgi 1863-1869

Leopold Mężyński Wydawnictwo: Wydawnictwo Miles biografia, autobiografia, pamiętnik
Wydawnictwo Miles
powstanie styczniowe katorga imperium rosyjskie Rosja Syberia XIX wiek
biografia, autobiografia, pamiętnik
powstanie styczniowe katorga imperium rosyjskie Rosja Syberia XIX wiek

Ciekawa rzecz, jeśli idzie o układ - to pierwszy rozdział, tak z górką 30 stron, opisuje udział autora w powstaniu, walki i drogę jaką przebył a było tego trochę. Trzy oddziały, piechota, kawaleria, sierżant ułanów. Opisy walk są bardzo zwięzłe, wręcz lakoniczne, poza pierwszym bojem który wyraźnie wrył się autorowi w pamięć.
Siłą książki - jak dla mnie - są wspomnienia z...

• Literatura polska
  • historia