Idealny partner

Okładka książki Idealny partner Diana Palmer
Okładka książki Idealny partner
Diana Palmer Wydawnictwo: HarperCollins Polska Seria: Gwiazdy Romansu literatura obyczajowa, romans
Gwiazdy Romansu
The Savage Heart
HarperCollins Polska
2021-02-04
1998-01-01
Wanda Jaworska

2067

Tess to walcząca sufrażystka, Matt to zaprzeczający swej krwi Indianin, świat to brutalny, szowinistyczny okres w dziejach Ameryki.
Mało romantyczny romans i słabo zarysowane tło historyczne.
Autorka chyba za dużo chciała pomieścić w tak skromnej pozycji.

Mało romantyczny romans i słabo zarysowane tło historyczne.
Autorka chyba za dużo chciała pomieścić w tak skromnej pozycji.

Fajna książka. Daje dużo do myślenia, że nie powinno (wręcz nie wolno) zapominać o swoim pochodzeniu. Czy to jest się z danego kręgu społeczności, czy jest się biednym itd. to nie wolno o tym zapominać, bo każdy jest taki jaki się urodził i nie możemy o tym zapomnieć, bo życie wcześniej czy później i tak się upomni o swoje. Naprawdę daje dużo do myślenia.

Między bohaterami rodzi się cudowny romans, sceny zbliżeń są krótko mówiąc gorące. Wszystko zaczyna się bardzo niepozornie i rozwija się raczej spokojnie. Tess jest odważną, piękną kobietą, która nie zraża się niczym i nie ustaje w wysiłkach uwiedzenia Matta, który sam nie może się jej oprzeć. Lekka i przyjemna lektura na nudne wieczory.

"Bezdomna" - opowieść o dwójce przyjaciół, którzy w najtrudniejszych chwilach swojego życia są razem, wspierają się, troszczą... Poznali się w Montanie na terenach rezerwatu, ona była jeszcze dzieckiem, on już dorastającym mężczyzną. Jenak miłość i tak ich odnalazła i przypomniała o sobie w dorosłym życiu. Matt opuszcza rodzinne strony i wiedze życie w Chicago, gdzie ukrywa swoje pochodzenie. Jest sławnym, bogatym detektywem w, którego żyłach płynie Indiańska krew. Tess natomiast jest córką lekarza i od najmłodszych lat towarzyszyła ojcu w jego pracy, została pielęgniarką, pokochała Indian i doskonale władała ich językiem i obyczajami. Jest waleczna, wybuchowa, umie zawalczyć o swoje, broni praw kobiet, które w tamtych czasach nie miały wcale żadnych praw. Ponad wszystko kochała Matta i nie bała się zaryzykować, dla tego uczucia jak i, dla przyjaciół.
Książka nie porywa. Jednak czyta się ją dobrze, nie jest skomplikowana, choć świat i rzeczywistość bohaterów i mentalność ówczesnych ludzi wydała mi się bardzo bardzo odległa.

Ksiazka jest poprawna, ale nie porywa. Glownej bohaterce nie mozna nic zarzucic. Jest postacia silna, aktywna feministka walczaca w slusznej sprawie itd. Rzecz ma sie nieco inczej z jej wybrankiem. Nie bardzo potrafie zrozumiec jego oporow co do ich zwiazku, lecz prawdopodobnie jest to spowodowane tym, ze inaczej postrzega sie zwiazki mieszane teraz niz sto lat temu, ale nadal... Mial przeciez wyrobiona pozycje i cieszyl sie powszechnym szacunkiem. Rowniez razil mnie fakt, ze jako tak slawny detektyw, nie rozwiazal zagadki smierci jednego z bohaterow chociaz odpowiedz byla latwa do odkrycia na juz dosyc wczesnym etapie. Co wiecej, prawde finalnie odkryla Tess. I ostatina rzecz, ktore sklania mnie do negatywnej opinii o Mattcie to fakt, is stwierdzil, ze zostal uwiedzony przez Tess... O ile przeczytalam opis poprawnie, to on polnagi wpuscil ja do pokoju, pozbyl sie reszty ubrania, polozyl na lozku i zarzadal, aby go dotykala... Zdecydowane nie dla tego pana.

Naprawdę polecam książki tej autorki. Jeśli chcesz sięgnąć po coś lekkiego i przyjemnego po ciężkim dniu w pracy, a potem w domu z dziećmi... To jest coś idealnego

Romans historyczny. Pierwszy raz Palmer czytałam w takim wydaniu. Pomysłowo, ale rozwiązania - podobne jak w jej pozostałych książkach.

• Romans historyczny
  • Diana Palmer