Kup teraz - 8 ofert w cenie od 6.99 zł do 18.90 zł

Estymator
powieść historyczna
2020-01-18
9788366719279

Dla mnie 10/10. Kocham Tetmajera za góralszczyznę, za te wszystkie gadki pozbierane z Podhala.

Legenda Tatr to powieść, poza kilkoma faktycznymi postaciami reszta jest fikcją ale dzięki książce można przenieść się w Tatry. Mimo wszystko historie bohaterów zaintrygują czytelnika. Książka pisana nieco po góralsku nieco starą polszczyzną. Polecam.

"Janosików było tylu, ile legend o nim" - głosi cytat na początku kinowej wersji słynnego serialu z nieodżałowanym Markiem Perepeczko w roli tytułowej, dając tym samym twórcom opowieści o tatrzańskim zbójniku szerokie pole do popisu. Tetmajer w niniejszej powieści przedstawia własną interpretację tej legendy dziejącej się na tle burzliwych wydarzeń historycznych.
Akcja tej...

• L. polska
  • Wypożyczone
  • Przeczytane 2016
  • Im wyżej, tym lepiej: literatura
  • Im wyżej, tym lepiej: oscypki, parzenice i Witkacy

Kazimierz Przerwa-Tetmajer Legenda Tatr Zobacz więcej