Tajemnica brakującej głowy

Patronat LC
Jeff CohenE.J. Copperman Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Tajemnica Aspergera (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
The Question of the Missing Head
Data 1. wydania:
2014-01-01
Magda Witkowska
Prószyński i S-ka
czarny humor kryminał literatura amerykańska niebezpieczeństwo śledztwo wyścig z czasem zespół Aspergera
The Question of the Missing Head
Tajemnica Aspergera (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
Magda Witkowska

Z głową do zaginionej głowy.

Dedukcja przydaje się przy analitycznym podejściu do życia oraz w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych. Trzeba ruszyć głową, by dotrzeć do prawdy, która bywa zaskakująca.

Na nic się zda schematyczne myślenie, gdy w grę wchodzi dotarcie do rozwiązania sprawy morderstwa. Idąc po nitce, można dotrzeć do kłębka, a jakże, tylko trzeba brać pod uwagę...

"Im bardziej tę kwestię drążymy, tym bardziej skomplikowane okazuje się to pytanie."

Spędziłam z książką ujmujące chwile, szybko mknęłam po stronach, komfortowo czułam się w zaprezentowanym humorze, wciągnęła mnie zagadka detektywistyczna, z uśmiechem podążałam za niezwykłą osobowością głównego bohatera. Polubiłam postać wyróżniającą się na tle podobnych czymś unikalnym i...

Dobry kryminał, lekki w czytaniu, wciągający, mało prawdopodobny- ale zapewnia dobrą rozrywkę.

Kolejna mało komediowa komedia kryminalna.
Ale jest to interesujący kryminał, tym bardziej, że narratorem jest pan z zespołem Aspergera. Ludzie nim dotknięci rozumują na tyle inaczej, że trudno im znaleźć zrozumienie u ludzi nie wiedzących o ich przypadłości. M. in. nie jest im znane pojęcie przenośni.
Intryga kryminalna bardzo nietypowa, tempo dość szybkie, zagmatwanie...

Któż miałby nie stracić głowy w obliczu kryzysu, jeśli nie Samuel Hoenig?
Samuel Hoenig zarabia na życie, odpowiadając na pytania. Ma zespół Aspergera, dzięki któremu żadna potencjalna odpowiedź mu nie umknie. Ostatnio jednak przyszło mu szukać rozwiązania dość nietypowej zagadki: kto ukradł zamrożoną głowę z Instytutu Krioniki Garden State?
Samuel jedzie na miejsce zbrodni...

Rewelacyjna.

"Tajemnica brakującej głowy" to ciekawa lektura, która pozwala przy okazji poznać sposób funkcjonowania osób ze spektrum autyzmu.

Główny bohater -Samuel Hoenig - ma zespół Aspergera. Jedni uważają to za chorobę, inni za pewnego rodzaju dar, który sprawia, że osoba nim "obdarzona" jest uważnym obserwatorem i analizuje problem niezwykle wnikliwie.
Samuela cechują następujące...

Lekki kryminał z synaptycznymi postaciami. Intryga na tyle spójna i logiczna, że czyta się bez bólu. Mocno inspirowany telewizyjnym detektywem Monkiem.

Czy spotkaliście się kiedyś z określeniem "cozy crime"? Tym, co podobnie jak ja słyszą o tym pierwszy raz postaram się wyjaśnić. Samo słowo "cozy" oznacza ciepły, przytulny. Przytulny kryminał, spytacie? Przecież to się nie trzyma kupy. Otóż cozy crime to po prostu komedia kryminalna, a do tego łagodny kryminał, który polega na tym, że toczy się na poziomie intelektualnym,...

Sympatyczne z wątkiem ZA

• 2021