Seksoholicy

Prószyński i S-ka
2021-03-09
2021-03-09
seksoholizm seks

Okładka książki Kobiety pistolety. Maria Kowalska w rozmowie z Wiktorem Krajewskim Maria Kowalska, Wiktor Krajewski
Ocena 8,0
Kobiety pistol... Maria Kowalska, Wik...
Okładka książki Taniec na gruzach. Nina Novak w rozmowie z Wiktorem Krajewskim Wiktor Krajewski, Nina Novak
Ocena 7,5
Taniec na gruz... Wiktor Krajewski, N...
Okładka książki Wiem, jak wygląda piekło Alina Dąbrowska, Wiktor Krajewski
Ocena 7,4
Wiem, jak wygl... Alina Dąbrowska, Wi...

Oficjalne recenzje i

W szponach nałogu

Link do recenzji

1678 98 32

Książki nt uzależnienia od seksu pornografii:

www.bit.ly/zdrowy-seks

Książki nt uzależnienia od seksu pornografii:

www.bit.ly/zdrowy-seks

Chaotyczna. Sprawia wrażenie jakby autor losów wybrał osoby, które znalazł w internecie i z tego sklecił książkę. Kilka historii szokuje, ale przez ten chaos wszystko się w sobie zatraca.

Książka w postaci rozmów autora z osobami uzależnionymi od sexu, a także ich partnerami. Uwaga to jest naprawdę mocne. Jeżeli komuś wydawało się, że uzależnienie od sexu to nie jest zła sprawa, bo przecież co jest złego w sexie to powinien to przeczytać.

Wiele oczekiwałam przed przeczytaniem tej pozycji i jedyne co czuję to niesmak. Jest on skierowany bardziej do autora niż do bohaterów książki. Nie mam zamiaru ich oceniać, i tak sami wiedzą, że mają ciężko w życiu. Przez całą książkę miałam wrażenie, że autor czuje obrzydzenie do ludzi, którzy są seksoholikami (w szczególności do swoich bohaterów). Jego pytania nic nie wnosiły do wspólnej rozmowy. taki trochę dramat ! Jedyną ciekawa część, to rozmowa z lekarką na początku książki. Jedyna. Książka zakupiona, ale zaraz wyląduje w bibliotece. ...

Temat bardzo ciekawy, lecz mam wrażenie, że historyjki mocno podrasowane.

Temat bardzo ciekawy, lecz mam wrażenie, że historyjki mocno podrasowane.

👤Seks jest jedną z naszych potrzeb fizjologicznych. Niektórzy twierdzą, że energia seksualna jest tą w nas najpotężniejszą. Bez seksu nie byłoby Ciebie i mnie. Dlaczego więc o nim nie rozmawiamy? Czemu dla wielu jest wstydliwy? Tabu? Brudny? Dlaczego nie uczy się nas, jak z seksu korzystać tak, by upiększać swoje relacje - w bezpieczny dla wszystkich sposób? Dlaczego w końcu tak odmiennie widzimy w seksie różne płcie? A czemu nie widzimy w ogóle Osób z Niepełnosprawnościami?

👤Pytań zbyt wiele, odpowiedzi za mało. Faktem jest to, że brak edukacji o samym seksie, a także brak umiejętności wyrażania swoich potrzeb czy stawiania granic aż w końcu zanik umiejętności tworzenia jakichkolwiek relacji prowadzi do patologii.

👤Akceptuję bardzo sporo. Nie oceniam jeszcze bardziej. O seksie rozmawiam dużo i z każdym, kto chce. Nie zawstydza mnie on. Tak długo, jak nie wyrządza krzywdy - jestem fanką.

👤Właśnie, nie wyrządza krzywdy. A ta książka to spis jednej wielkiej krzywdy. To historie 11 osób mierzących się z problemem seksoholizmu - u siebie lub partnera czy partnerki. Wyjazd na wakacje = szukanie nowych wrażeń seksualnych od momentu wyjścia z samolotu. Nieważne z kim - może to być nawet bezdomny. Nieważne gdzie - może to być zapyziała melina. Chemseks, smierć, rozpad związków. Ogólnie treść przekroczyła moje granice wrażliwości. Poczułam momentami wręcz obrzydzenie. Jednak trzeba o tym mówić, bo tak długo jak nie widzimy, że coś jest problemem, tak długo w nim tkwimy.

👤Jaki seks jest ryzykowny?

Ten niezabezpieczony.

Lubicie książki z tematami tabu ?
Zaczytujecie się w reportażach lub wywiadach ?

Osobiście robię to rzadko
Jednak przewalając @legimibooks natrafiłam na tę książkę. I pomyślałam sprawdźmy

Nie wiedziałam czego się spodziewać. Szczerze chyba nie czytałam oprócz tej innej książki na ten temat. Ciekawość wzięła górę .

I oto chce Was zachęcić do zapoznania się z tematem, o którym nie usłyszymy na codzień, o temacie tabu choć to chorobą jak każda inna .

Książka przedstawiona jest w formie wywiadów z osobami uzależnionymi , współuzależnienionymi ale także z psychologiem. I tak się zastanawiam czy ten wywiad z psychologiem na początku to dobry pomysł ,bo jakby nie patrzeć tam w skrócie poznajemy niektóre historię 😒. Ale później jest już dobrze . Chwilami szok i niedowierzanie . Historię dosyć szokujące i pikantne . Zdecydowanie nie będzie to pozycja dla każdego .

Podczas czytania sama zadawałam sobie mnóstwo pytań ,na które odpowiedzi jednak tu nie znalazłam ,a sami opowiadający bardzo mało opowiadali o terapiach itp .
Myślę,że można z tego było wyciąganąc trochę więcej ale mimo wszystko była to dobra lektura o temacie niespotykanym .
Po autora sięgnę z pewnością ,już mam kilka dzieł na oku.
A Was zachęcam choć do zajrzenia do tej książki .

Warto przełamywać tematy tabu

Lubicie książki z tematami tabu ?
Zaczytujecie się w reportażach lub wywiadach ?

Osobiście robię to rzadko

I oto chce Was zachęcić do zapoznania się z...

Długo się opierałam żeby przeczytać ten reportaż, bo miałam obawy, że mogą z tego wyjść dziewczyny z Dubaju, czy inna szmira. Ale nie, zaskoczyłam się pozytywnie. Tematyka jest różnorodna, przkrojowa, oddająca wiele najważniejszych kwestii seksoholizmu. Może brakowało mi jeszcze rozdziału o sensownej i efektywnej terapii. Są bohaterowie męscy i żeńscy, homo i hetero oraz bohater uzależniony od masturbacji. Linia wniosków jest bardo sensownie poprowadzona. Polecam

Książka „Seksoholicy” Wiktora Krajewskiego to podróż do świata uzależnionych osób od seksu. Szczere wywiady osób w różnym wieku, którzy opowiadają swoje historie. To nie jest książka dla grzecznych czytelników, momentami ma się wrażenie, że to jakiś chory erotyk. Perspektywa zniszczonego życia dla nieuzależnionego partnera /partnerki to koszmar.
Serdecznie polecam.

Serdecznie polecam.

Tak naprawdę to smutna lektura. Zetknęłam się w życiu z osobami płci obojga, które nie do końca panowały nad swoimi popędami. Teraz jednak rozumiem co przeżywali ich bliscy.
Temat jednakże został tylko ledwo poruszony. Być może dlatego, że nadal uważa się to uzależnienie za mało szkodliwe, raczej wstydliwe, a chętnych do dzielenia się swoją historią jest niewielu.

Dodaj cytat z książki Seksoholicy