Magi: Labyrinth of Magic #35

Okładka książki Magi: Labyrinth of Magic #35
Shinobu Ohtaka Wydawnictwo: Waneko Cykl: Magi: Labyrinth of Magic (tom 35) komiksy
komiksy
Magi: Labyrinth of Magic (tom 35)
マギ
Waneko
2021-02-03
2021-02-03
Karolina Balcer
przygoda komedia fantasy shounen manga

Ciężko rozstaje się z seriami, które towarzyszyły nam przez długi czas i z których bohaterami mocno się zżyliśmy. Do takich serii niewątpliwie mogę zaliczyć ,,Magi: The Labyrinth of Magic’’ autorstwa Shinobu Ohtaki, która u nas ukazała się za sprawą wydawnictwa Waneko. W końcu jednak nadszedł czas by zmierzyć się z wielkim finałem – przedstawiam ostatnie tomy magicznej przygody w orientalnych klimatach, pełnej magii i niezapomnianych wydarzeń.

Zaczyna się walka o losy świata, na niespotykaną dotąd skalę – Sindbad przejmuje władzę nad Świętym Pałacem i nadpisuje Ruki wszystkich ludzi. Alibaba i Aladyn nie potrafią jednak zaakceptować jego wizji zjednoczonego świata. Będzie to początek zażartej walki, ale przede wszystkim zderzenia odmiennych światopoglądów. Czy wśród tak odmiennych wizji przyszłości jest jeszcze szansa na odnalezienie wspólnego języka i pójścia razem ramię w ramię ku lepszemu jutru? Świat pogrąża się w coraz większym chaosie, a nasi bohaterowie stają do nierównej, desperackiej walki, której wynik przesądzi o wszystkim.

,,Magi’’ to seria która uległa ogromnej przemianie – pierwsze tomy stanowiły klasyczną, beztroską przygodę doprawioną magią, sporą dawką humoru i orientalnymi klimatami. Jednak im dłużej towarzyszymy bohaterom w ich przygodzie (a ta trzeba przyznać, do krótkich nie należy – 37 tomów wypełnionych wyzwaniami, to zdecydowanie jedna z dłuższych serii mangowych jakie miałam okazję czytać) tym staje się poważniej. Autorka porusza w swoim dziele wiele tematów, które zdecydowanie trafią bardziej w gusta starszych czytelników – nie brak tu polityki, religii, różnych kultur i wartości jakimi kierują się bohaterowie w życiu, zderzenia różnych światopoglądów i poglądów filozoficznych. W ostatnich tomach poruszana jest też kwestia wolnej woli – bardzo mi się ten element podobał. Nie chcę jednak zbyt wiele zdradzać, była to na tyle monumentalna przygoda, że jej finał zdecydowanie warto odczuć na własnej skórze.

Zakończenie ,,Magi’’ utrzymane jest w duchu całej serii – choć docieramy do końca pewnego etapu, i otrzymujemy odpowiedzi na część pytań, nie oznacza to definitywnego końca przygody, a jedynie początek kolejnej, być może jeszcze większej. Osobiście bardzo mi się to podoba, tak samo jak fakt iż seria pod koniec uderza w poważne, wręcz egzystencjalne zagadnienia – widać, że zarówno fabuła jak i jej bohaterowie przeszli sporą przemianę i dojrzali, nie tracąc przy tym na swej widowiskowości i w dalszym ciągu dostarczając masę świetnej rozrywki. ,,Magi: The Labyrinth of Magic’’ to seria za którą z pewnością będę tęsknić i do której z chęcią będę wracać. Teraz jednak nie pozostaje mi nic innego jak odłożyć finałowy tom na półkę i trzymać kciuki za wydanie w Polsce powiązanej z ,,Magi’’ serii – ,,Adventure of Sinbad’’.

Recenzja dostępna na stronie Kosz z Książkami.

Prawdziwe wyzwania czekają na bohaterów w tomiku 35 kiedy to będą musieli oni zdobyć siedem labiryntów, w których konfrontacja na demoniczne uzbrojenia przybiera naprawdę widowiskowe rozmiary. Nie zabraknie tutaj również sporej dawki „głębszej treści”, w której Sindbad będzie starał się przekonać do swoich racji swoich przeciwników.

Cała recenzja na:

Cała recenzja...

Na półkach: , , , ,

WALKA NA DEMONICZNE UZBROJENIA

Krok po kroku zbliżamy się już do wielkiego finału „Magi” – bardzo udanej serii, łączącej w sobie typowego shounenowgo bitewniaka z fantasy osadzonym w realiach „Baśni tysiąca i jednej nocy”. Ów zbliżający koniec widać już wyraźnie też w samej opowieści. I chociaż cykl znacznie zmienił się na przestrzeni trzydziestu pięciu tomów, wciąż pozostaje bardzo sympatyczną rozrywką, po którą warto jest sięgnąć.

Sindbad, czekając w Świętym Pałacu, opowiada o przeszłości. Ale to nie jedyny temat, jaki porusza. Tymczasem czeka nas walka na demoniczne uzbrojenia, ale co z niej wyniknie? I czy w końcu padną odpowiedzi na niektóre pytania?

WALKA NA DEMONICZNE UZBROJENIA

Dodaj cytat z książki Magi: Labyrinth of Magic #35