Persuasion

Okładka książki Persuasion
Jane Austen Wydawnictwo: Wordsworth Editions Seria: Wordsworth Collector's Editions literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Okładka książki Mansfield Park Jane Austen, Gemma Barder
Ocena 7,6
Mansfield Park Jane Austen, Gemma ...
Okładka książki Perswazje Jane Austen, Gemma Barder
Ocena 8,2
Perswazje Jane Austen, Gemma ...

więcej Więcej

Powiem tak- życie bohaterów tej świetnej psychologicznej powieści toczy się na początku XIX wieku w pełnej przepychu szlacheckiej Anglii. Autorce Jane Austen chyba ktoś mocno zaszedł za skórę, bo odnoszę wrażenie, że ta ostatnia powieść w jej dorobku, jest swoistym rozliczeniem się z jej własną przeszłością i chyba bólem perswazji co do zduszenia i całkowitego zakończenia...

„Perswazje” Jane Austen, czyli klasyka w sama w sobie, i śmiem przypuszczać, że chyba każdy z nas, przynajmniej raz w życiu, uległ swego rodzaju perswazjom. Nieprawdaż?! A książka sama w sobie nie potrzebuje reklamy, jej słowa mimo, iż wydane 1817 roku nadal są jakby aktualne. Nie dość, że w jednoznaczny sposób przestawiają życie szlachty angielskiej z początku XIX wieku,...

Wzruszająca i romantyczna lektura. Anne mimo swojej urody nadal pozozstaje przy rodzinie ojcu i starszej siostrze Elizabeth. Najmlodsza siostra Mary jest mężatką. Anna kilka lat wczesniej zerwała z kapitanem marynarki Frederykiem Wentworthem. On wyruszył w morze. Ale po kilku latach wraca. Czy Anne ponownie się w zakocha?

Uwielbiam

Uwielbiam tę książkę. Moim zdaniem niedoceniona w porównaniu z "Dumą i uprzedzeniem" czy "Emmą", a tak samo rewelacyjna. Klimat romantyczny, wszystko z klasą i taktem. Po prostu cała Jane Austen.

Ciekawa historia pokazująca jak bardzo wielki wpływ ma na nas opinia innych ludzi czy chęć bycia akceptowanym.

Powieść ukazuje jak bardzo życie potrafi się pokomplikować kiedy będziemy opierać swoje szczęście na wartościach innych ludzi. Zwraca uwagę na to, że szczęścia nie osiągnie się kiedy będzie żyło się w sprzeczności ze sobą. Czasem nawet szalone pomysły i wysokie...

Jedna z lepszych książek Austen, choć szczególnie mnie nie porwała. Po prostu dobra.

To była druga książka Jane Austen jaką przeczytałam i zdecydowanie moją ulubioną. Kocham!

Dzisiaj o poranku kilka słów o ostatniej napisanej przez Jane Austen książce, mianowicie o powieści „Perswazje”, która dzięki przepięknemu wydaniu jest ozdobą mojej biblioteczki.
To historia dwudziestoośmioletniej Anny Elliott, która w młodości zniweczyła swoją szansę na zamążpójście. Jednak od tamtej pory uczucie, które za namową rodziny odrzuciła, tli się gdzieś w głębi...

Uwielbiam książki Jane Austen. Ta jest moją ulubioną zaraz po "Dumie i uprzedzeniu". Wracam do nich, kiedy mam gorszy czas. Może z sentymentu. Nie wiem - ważne, że działają.

7 534
    4 929