Noc na blokowisku

Okładka książki Noc na blokowisku
Marta Matyszczak Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Kryminał pod psem (tom 9) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Kryminał pod psem (tom 9)
Wydawnictwo Dolnośląskie
2021-02-24
2021-02-24
literatura polska kryminał polski kryminał

Kolejna część kryminału pod psem.
Kolejne zabójstwo tym razem prowadzą śledztwo w blokowisku.
Kto nie zna przygód gucia psa i Róży Szymona to powinny spędzić z nią czas.
Będzie to nie zapomniana przygoda. Rozbawi przerazi.
Ta książkę może czytać dorosły dziecko i młodzież.
Nie ma określenia wiekowego tej książki ponieważ w każdym wieku powinna się ta książka podobać.
Polecam wam tą książkę jeśli jeszcze nie czytaliście.

Kolejna część kryminału pod psem.
Kolejne zabójstwo tym razem prowadzą śledztwo w blokowisku.
Kto nie zna przygód gucia psa i Róży Szymona to powinny spędzić z nią czas.
Będzie to nie zapomniana przygoda. Rozbawi przerazi.
Ta książkę może czytać dorosły dziecko i młodzież.

Ochhh, no i ostatnia część już za mną, a mogłabym czytać bez końca... Zżyłam się z bohaterami, będzie mi ich brakowało.

To kolejna książka opowiadająca o przygodach pieska Gucia i jego właścicielach Róży i Szymonie. Podobnie do poprzednich książek tej autorki i ta bardzo mnie rozbawiła.
O fabule opowiadać nie będę, ale powiem tylko tyle, że detektywi znów będą musieli rozwikłać sprawę morderstwa, w którym pomagać im będą znajomy policjant (to w jego blokowisku doszło do morderstwa) oraz pani adwokat (której imię do tej pory pozostaje tajemnicą).
Uwielbiam ten śląski klimat w serii "Kryminał pod psem", a że jestem ze Śląska to czyta mi się super!
Zapomniałam już o piosenkach zespołu Myslovitz! Ostatnio słuchałam ich lata temu i oczywiście po przeczytaniu książki nie mogłam ich sobie nie puścić. 😅
Książki serii z Guciem polecam każdemu, to dawka dobrego humoru, która rozbawi każdego czytelnika. 😊

Mimo, ze to już kolejna książka sięgam każdorazowo z przyjemnością. Obiektywna nie będę - jestem wierną fanką Gucia i tak już zostanie. Właściciel - niejaki Solański, wraz wszechobecną Różą, jest tylko gapowatym dodatkiem do tego Psiego Sherlocka. Zabawna, urocza powiastka (bez obrazy) - taki pocieszny, "śląski" kryminał.

🐶Recenzja🐶

"Noc na Blokowisku"to moja druga książka tej autorki pierwszą czytałam
kotka 🐈 o przesympatycznym imieniu Burbur
W tej serii Kryminał pod psem główną postacią jest piesek o imieniu Gucio 🐶

Opis
Prywatny detektyw Szymon Solański tuż po ślubie z Różą Kwiatkowską znika bez śladu. Świeżo upieczona żona z nieodłącznym kundelkiem Guciem próbują go odnaleźć. W tym samym czasie na mysłowickim osiedlu, pod blokiem aspiranta Barańskiego, zostaje znalezione ciało mężczyzny. Na zlecenie spółdzielni Róża i Barański zaczynają szukać zabójcy wśród lokatorów. Równolegle poznajemy historię chłopca mieszkającego w feralnym bloku w latach osiemdziesiątych, a wraz z nią kulisy sąsiedzkiej imprezy, która skończyła się tragedią.
Róża Kwiatkowska tropi mordercę. Ktoś inny śledzi Różę... Do czego doszło w środku nocy na blokowisku? No i co się stało z Solańskim?

Oczywiście ta seria też jest bardzo fajna .Ma dużo ciekawych wątków i trudną sprawę do wyjaśnienia 😁
Jak na kryminał ma w sobie sporo humoru za to zawdzięczamy Guciowi
Czytało mi się jak zawsze szybko i przyjemnie teraz muszę oczywiście nadrobić poprzednie części tej serii 😉 a jest ich osiem każda opowiada inną historię .
Bardzo polecam obie serie o Guciu i Burbur 🐶🐈.Autorce dziękuję za wspaniałą zabawę i przygodę z tymi przesympatycznymi zwierzakami ❤️❤️❤️@martamatyszczak .

Jeszcze raz dziękuję @kryminalnatalerzu za możliwość udziału w Book Tour 😉😉😉

🐶Recenzja🐶
Dzięki uprzejmości Book Tour u @kryminalnatalerzu
Miałam możliwość przeczytania świetnej książki z gatunku kryminału
"Noc na Blokowisku".
Z serii Kryminał po psem
Autorki @martamatyszczak

"Noc na Blokowisku"to moja druga książka tej autorki pierwszą czytałam
"Mamy morderstwo w Mikołajkach " z serii Kryminał pod pazurem tam pierwszą planową postacią była...

Dziękuję Kryminał na talerzu za ten Book Tour.
Ciężko jest mi opisać to jako część historii o detektywie bo to pierwsza książka tego autora.
Detektyw znika w dniu ślubu a w poszukiwaniach pomaga jego pies. Śmieszne może, ale mi się pomysł spodobał. Lubię takie nietuzinkowe pomysły. Sporo jest sytuacji śmiesznych więc nie nudziłam się przy czytaniu. Połknęłam i polkne pewnie inne części tej autorki.

Dziękuję Kryminał na talerzu za ten Book Tour.

Na półkach: , , , , , ,

Po raz drugi miałam okazję przeczytać książkę o przygodach Gucia. Nie ma to jak zaczynać serię od praktycznie końca. Dzięki @kryminalnatalerzu znów zostałam porwana przez wartką akcję oraz barwnych bohaterów.
“Noc na blokowisku” dzieje się tuż po ślubie Róży Kwiatkowskiej i Szymona Solańskiego. Mężczyzna znika bez śladu, zaś jego świeża żona zastanawia się, co też się wydarzyło i co skłoniło dorosłego chłopa do ucieczki. Pomaga jej w tym nieoceniony i trójnogi psiak, Gucio. W międzyczasie pod balkonem aspiranta Barańskiego, czyli przyjaciela Solańskiego zostają odnalezione zwłoki. Kim była ofiara? Kto ją zamordował i jaki miał motyw? Szybko okazuje się, że ta sprawa ma ścisły związek z przeszłością, kiedy to w tym samym bloku również doszło do tragicznego wypadku… Pytanie, jakie należy sobie postawić brzmi: czy to faktycznie był tylko przypadek i zrządzenie losu?
Książkę tę odebrałam niezwykle ciepło. Ciekawym zabiegiem były wtrącenia w gwarze śląskiej, dzięki której poznałam kilka ciekawych zwrotów. Spokojnie, autorka na bieżąco wszystko tłumaczy, tak, aby czytelnik na żadnym kroku nie poczuł chociaż małego zagubienia. To już dziewiąty tom serii i można by uznać, że autorka wyczerpała wszelkie pomysły na zbrodnie, morderców czy przygody głównej pary, ale nic bardziej mylnego. Nie odczułam w żaden sposób, że coś tutaj zostało wymyślone i napisane na siłę. Wszystko miało swój sens, a razem poszczególne elementy powieści tworzyły spójną całość. Czytelnik jest prowadzony powoli, niczym za rękę dziecko, przez poszczególne wydarzenia i to zarówno te przeszłe jak i teraźniejsze. Nie ma tu miejsca na nudę. Bywa makabrycznie, ale częściej jest po prostu zabawnie. Ponownie bardzo mi się podobało to, w jaki sposób autorce udało się oddać postać psiaka, to jak on odbiera wszystko, co mu się przytrafia, ludzi go otaczających oraz to co mówią. Przy fragmentach z perspektywy Gucia czułam się dosłownie tak, jakbym siedziała mu w głowie. Odrobinę minusem dla mnie okazała się sprawa z przeszłości. Nie wydawała mi się jakoś mocno prawdopodobna, bardziej sztuczna, a tym samym nieprawdopodobna. Zdziwiłam się, że z powodu komputera, samej chęci posiadania go można zrobić COŚ takiego. No nie przemówiło to do mnie totalnie. Chociaż może się po prostu nie znam i czepiam za bardzo. Resztę oceniam mega pozytywnie.
Podsumowując, “Noc na blokowisku” to kolejny tom przygód Róży, Szymona, Gucia i innych osób. Jest to umiejętnie skonstruowana komedia kryminalna, w której nie zabraknie zarówno śmiechu jak i trafnych spostrzeżeń odnośnie naszego zwyczajnego życia. Autorka po raz kolejny udowodniła, że miała świetny pomysł na fabułę oraz wykreowanie poszczególnych bohaterów. Bo musicie wiedzieć, że nikt tu nie jest taki sam, wszyscy są oryginalni. I trzeba przyznać, że nikogo nie da się nie lubić. Każda postać ma coś w sobie, co sprawia, że odczuwa się do niej cieplejsze uczucia. Myślę, że ten tytuł to idealny upominek dla osoby, która lubi komedie kryminalne albo takiej, która właśnie teraz potrzebuje lekkiej lektury albo wreszcie osoby, która chciałaby rozpocząć przygodę z czytaniem, ale sama nie wie, od czego mogłaby zacząć :) Drobna uwaga: jak dla mnie nie trzeba czytać tych części po kolei, aby wyłapać sens danej historii.

Na półkach: , , , ,

Dawno się tak nie uśmiałam, 9 część i mistrzostwo pióra, genialna książka polecam wszystkim i małym i dużym

Nie wiem czy będzie ciąg dalszy ...(mam nadzieję🤣🥰🤣) z pewnością jednak mogę stwierdzić, że dzięki Guciowi i Solańskiej spółce mam ochotę jechać na Śląsk.. świetnie się bawiłam ,było też ciekawie....jednym słowem...
Super !!!🥰😍🥰

Super !!!🥰😍🥰

Moja pierwsza książka tej autorki, sięgnęłam po nią, bo pisze o znanych mi miejscach, ale niestety nie porwała mnie. Jakość chaotycznie napisana zaczęłam się coraz bardziej gubić za dużo postaci, ale niektóre teksty dobre trochę się uśmiałam.

Marta Matyszczak Noc na blokowisku Zobacz więcej