50 wesel i pogrzeb

Okładka książki 50 wesel i pogrzeb Magdalena Kubasiewicz
Okładka książki 50 wesel i pogrzeb
Magdalena Kubasiewicz Wydawnictwo: Czarna Dama Cykl: Emilia Brzeska na tropie (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Emilia Brzeska na tropie (tom 1)
Czarna Dama
2021-01-28
2021-01-28

To taka komedia kryminalna tylko kompletnie bez komedii, czyli zupełnie prosta historia. Mimo to wciąga.

Lekki, łatwy i przyjemny kryminał obyczajowy. Wątek kryminalny logiczny, nietypowe okoliczności, tajemnicza przeszłość, kłamstwa i fotografka prowadząca śledztwo :)

Cieplusie czytadło na jesienną słotę.
Ogólnie bardzo przyjemne, ale trochę za dużo wątków obyczajowych i szczegółów z życia głównej bohaterki, a za mało kryminału.
W pewnym momencie zaczęła się z tego robić książka obyczajowa.

Według mnie cykl o Jagodzie Wilczek jest znacznie lepszy.

Cieplusie czytadło na jesienną słotę.
W pewnym momencie zaczęła się z tego robić książka obyczajowa.

Według mnie cykl o Jagodzie Wilczek jest znacznie lepszy.

nie wiem ile dać gwiazdek ani co napisać wgl o książce... jest ok i to tyle, może być dobra, zależy kto co lubi, chyba... ale nie porywa, i nie musi, bo do prasowania audiobook sprawdza się fantastycznie! Więc Dziękuję :) Z fabuły historii czy bohaterów nie ma się do czego przyczepiać, wszystko wydaje się spójne, ale nie będą zapadać w pamięć i już.

Kolejna, po serii o Wilczej Jagodzie, książka Kubasiewicz, która mi wpadła w ręce, i kolejny raz jestem bardzo zadowolona.
Autorka ma lekkie pióro - powieść jest lekka, łatwa i przyjemna, szybko się czyta ; dokładnie tego od niej oczekiwałam. Świetny kryminał na letni dzień, pozwalający miło spędzić czas. Pewnie nie zostanie że mną na długo ale bohaterowie urzekli mnie na tyle, że od razu sięgam po kolejny tom.

Lekka miła i przyjemna. Kolejna książka, w której główną bohaterkę z morderstwami i robotą detektywistyczną łączy tyle, że znalazła ofiarę i nic ponad to.
Emilia nie jest tak irracjonalnie niemądra, jak spora część głównych bohaterek książek tego typu, ale nadal cierpi na brak instynktu samozachowawczego, co potrafi wywołać przewracanie oczami.
Wątek kryminalny dość lekki i bez fajerwerków, można by nad nim jeszcze popracować, ale ogólnie jest jaki jest i przynajmniej jest logiczny. :)
Całe szczęście autorka postawiła na logikę i informowanie o wszystkim na bieżąco policji, zamiast na wydumane tarapaty i zirytowaną policję, która musi ratować damę z opresji, co jest miłą odmianą.

Wątek kryminalny dość lekki...

Zabierając się za tę książkę byłam przekonana, że to komedia kryminalna, a jednak okazała się być kryminałem🙂

Nie było najgorzej, ale tyłka też nie urwało. Samo rozwiązanie morderstwa dosyć słabe, można było zrobić ciekawszy motyw i innego mordercę.

Ogólnie nienajgorszy początek serii o Emili Brzeskiej🙂

Ogólnie nienajgorszy początek serii o Emili Brzeskiej🙂

Włączyłam sobie audio do robienia paznokci i tak jakoś wysłuchałam do końca. Ani to grzeje, ani chłodzi. Chyba spodziewałam się czegoś bardziej spektakularnego i tego, że tożsamość mordercy porządnie mną wstrząśnie. Nic takiego się nie stało.
Wolę fantastykę od Kubasiewicz, ale pewnie wysłucham już tę serię do końca. Może dalej jest lepiej?

Lekko, łatwo i przyjemnie. Audiobooka spokojnie można przyspieszyć, niewiele na tym tracąc. Co prawda wydarzeń jest sporo, ale nie ma problemu, żeby za nimi nadążyć. Wszystko kręci się wokół Emilii Brzeskiej, jak to nazwa serii sugeruje. Na początku poznajemy Emilię pomagającą w przygotowaniach do wesela jej niedoszłej miłość/przyjaciela. Jak można by się spodziewać uczuciowo nie wesoło, ale z uśmiechem przyklejonym do twarzy. 50 wesele, które obskakuje, choć tym razem nie pracując. Ale tak naprawdę wszystko zaczyna się dzień później od trupa.

Zaczyna się komedia pomyłek, gdy domorosły detektyw zaczyna poszukiwania mordercy na własną rękę. Choć policja jeszcze nie stwierdziła, że do morderstwa doszło. Książka klasyfikowana jest jako kryminał, a ja bym to rozszerzyła do komedii kryminalnej.

Dzieje się dużo, ale nie mogę napisać, żebym się szczególnie wciągnęła w tą historię. Może kilka razy lekko się uśmiechnęłam. Leciała, bo leciała. Słuchałam, bo słuchałam. Ale książka nie miała w sobie nic angażującego na tyle, żebym miała ochotę odpalić kolejny tom. Jak to miało miejsce w przypadku cyklu Wilcza Jagoda.

Przyjemna, nie szczególnie krwawa historyjka, z odrobiną dreszczyku. Bardziej do słuchania w tle, do sprzątania, niż pochłaniania z pełnym zaangażowaniem. Raczej szybko o niej zapomnę.

Jest to luźny kryminał, w którym dość dużą rolę odgrywa życie prywatne bohaterów. Zamysł naprawdę fajny, natomiast minusem była początkowa liczba bohaterów która przez pierwsze 60 str mam wrażenie że mi się myliła. Główna bohaterka jest postacią której nie da się nie lubić, natomiast miałam wrażenie że dużo rzeczy przychodziło jej z łatwością jeśli chodzi o śledztwo. Zakończenie lekko mnie rozczarowało bo pewne kwestie zostały nie rozwiązane w stu procentach,

• Kryminał
  • Storytel