Wielka księga wartości

Okładka książki Wielka księga wartości praca zbiorowa
Okładka książki Wielka księga wartości
praca zbiorowa Wydawnictwo: Jedność literatura dziecięca
literatura dziecięca
Jedność
2020-01-01
2020-01-01
9788381441957

“Wielka Księga Wartości” to niezwykła propozycja dla najmłodszych czytelników, która emanuje mądrością i pozytywnymi przesłaniami. Ta wydana przez Wydawnictwo Jedność książka, jest skarbnicą wartości, które są fundamentem tworzenia silnych i szczęśliwych więzi.

Jednym z najbardziej rzucających się w oczy aspektów tej publikacji są niesamowite ilustracje, które nie tylko wciągają dzieci w świat opowieści, ale także wnoszą dodatkową głębię i emocje do każdej strony. Każda bajka jest jak małe arcydzieło, które w magiczny sposób wprowadza czytelnika do świata wartości takich jak szacunek, przyjaźń, uczciwość czy cierpliwość. Te uniwersalne wartości są przedstawione w sposób przystępny dla dzieci, dzięki czemu mogą one łatwo zrozumieć ich znaczenie i zastosowanie w swoim codziennym życiu.

Krótkie opowieści zawarte w książce sprawiają, że dziecko nie tylko nie traci zainteresowania, ale także z łatwością przyswaja przekazywane wartości. Ta forma pozwala również na czytanie pojedynczych bajek przed snem czy w dowolnym innym momencie dnia, co sprawia, że “Wielka Księga Wartości” staje się idealnym towarzyszem na różnych etapach dnia dziecka.

Twarda oprawa gwarantuje trwałość, a ciekawe wycięcie na okładce dodaje estetycznego wyglądu, który przyciąga uwagę i zachęca do sięgnięcia po tę książkę.

“Wielka Księga Wartości” zasługuje na miano doskonałego prezentu dla każdego dziecka. To nie tylko zbiór bajek, ale również skarbnica mądrości, która będzie towarzyszyć młodym czytelnikom przez wiele lat, pomagając im rozwijać się jako osoby i członkowie społeczności. Dzięki tej książce dzieci nie tylko będą uczyć się wartości, ale także kształtować swoje charaktery i budować zdrowe relacje z innymi.

"Wielka z księga wartości" otwiera przed czytelnikiem świat wartości kształtujących człowieka, wartości które swoim zachowaniem pokazują dorośli, w końcu wartości, które dobrze jest przekazywać dalej, jeśli naśladują piękne wzorce. Księga składa się z bajek, baśni i podań ludowych z całego świata, dotykając różnych kultur i tradycji, jednak mówią wspólnym językiem, bo hołdują cennym wartościom. Krótkie teksty z morałem obrazują takie wartości jak: wierność, wolność, sprawiedliwość, szczerość, pokój, szacunek, hojność, rozsądek, czy nadzieję. Po każdym z opowiadań znajdziemy kilka zdań podsumowania, nakreślających omawianą wartość i jasno wskazujące na cenne przesłanie. Na ostatnich stronach książki zamieszczono aforyzmy z poglądowymi ilustracjami, doskonale obrazujące każdą z przytoczonych w książce wartości.

Wymyślone historie i ich bohaterowie, ale jak najbardziej prawdziwe wartości. Będzie o tolerancji, uprzejmości, szacunku, wierności i cierpliwości. Poznamy bohaterów kreatywnych, uczciwych i odpowiedzialnych. Wielu z nich na pewno już znacie, ale spojrzycie na nich na nowo. Znane i popularne jak i te bardziej niszowe baśnie, bajki, legendy i podania w różnym stylu i temacie.
Świetnie przedstawione opowieści, ukazują nam często zupełnie nowe oblicze. Dodatkowym atutem są trafne podsumowania i puenty na zakończenie każdej historii. Na ostatnich stronach znajdziemy natomiast ciekawe aforyzmy o poznanych wartościach.
Wiecej na MaleWielkieKsiazki.blogspot.com

Baśnie to jeden ze sposobów, dzięki któremu dzieci mogą lepiej zrozumieć świat, w którym żyją. O wielu sprawach mówią lepiej i jaśniej, niż przestrogi i napomnienia rodziców. Dlatego uważam, że warto je czytać razem z dziećmi, a choć te oryginalne często niekoniecznie nadają się dla małych dzieci, to warto szukać takich adaptacji, które trafią nawet do młodszych czytelników. Ja znalazła wyjątkową książkę – „Wielką księgę wartości” Esteve Pujol i Pons z ilustracjami Adrii Fruitos. Zrobiła na mnie ogromne wrażenie przede wszystkim ilustracjami, ale też prostotą i bezpośredniością przekazu. Choć polecana jest dla dzieci powyżej ośmiu lat, wydaje mi się, że sprawi przyjemność wielu sześciolatkom.
Książka zawiera 26 adaptacji baśni różnych autorów i podań z różnych stron świata. Znajdziemy tu kilka baśni braci Grimm, kilka Andersena, wiele ludowych podań z Rosji, Chin, Argentyny, Kamerunu, czy Indii. To pokazuje, że na całym świecie wartości, którymi powinien kierować się człowiek, są takie same. Na przykładzie podania o drewnianym talerzu nauczymy dzieci o szacunku dla starszych, historia George’a Washingtona i drzewa czereśni zachęcą do uczciwości, a po przeczytaniu „Koszuli szczęśliwego człowieka” dowiemy się, że szczęście nie zależy od zamożności. Każda opowieść mieści się na czterech ilustrowanych stronach, a więc tekstu nie ma tu dużo, a tak cudownie opowiadają o wolności, przyjaźni, wytrwałości, sprawiedliwości, zaufaniu, rozsądku, współpracy, radości, tolerancji, ekologii i wielu, wielu innych. Każda opowieść podsumowana została jednym zdaniem nauki płynącej z przeczytanej opowieści. Na końcu książki znajdziemy jeszcze aforyzmy odnoszące się do każdej omawianej wartości.
To jest jedna z tych książek, które pożera się oczami. Jest przepiękna, ilustracje są nastrojowe, efemeryczne, delikatne i pełne emocji. Jedne z piękniejszych, jakie widziałam. Urzekają mnie formą, spokojnymi barwami, przytulnością i melancholią, która zachwyca i uspokaja.
„Wielka księga wartości”, choć zawiera kodeks dobrego postępowania, to nie jest w tej treści nachalna i łopatologiczna. Do zilustrowania pożądanych zachowań wybrano opowieści uniwersalne i mądre, które zachęcą do kreatywności, inicjatywy, uprzejmości i współpracy. Stanowią zatem atrakcyjny punkt wyjścia do rozmowy z dziećmi, pokazywania im właściwych ścieżek, radzenia sobie z problemami, budowania odpowiedniego nastawienia do siebie i świata. Nie mówiąc o rozwijaniu wyobraźni i kreatywności, logicznego myślenia i zwykłym poznawaniu życia.

• Dla dzieci
  • Samodzielne
  • Pedagogika

Dodaj cytat z książki Wielka księga wartości