Sherlock Holmes. Błękitny karbunkuł

Okładka książki Sherlock Holmes. Błękitny karbunkuł
Arthur Conan Doyle Wydawnictwo: Wydawnictwo Tandem Cykl: Sherlock Holmes. Mroczne tajemnice i skradzione skarby (tom 3) Seria: Klasyka dla dzieci [wydawnictwo Tandem] literatura dziecięca
literatura dziecięca
Sherlock Holmes. Mroczne tajemnice i skradzione skarby (tom 3)
Klasyka dla dzieci [wydawnictwo Tandem]
Sherlock Holmes. Shadows, secrets and stolen treasure. The Blue Carbuncle
Wydawnictwo Tandem
2021-01-26
2021-01-26
Mariusz Berowski
Sherlock Holmes Watson przygody detektyw

Okładka książki Moriarty: Tom 6 Arthur Conan Doyle, Hikaru Miyoshi, Ryosuke Takeuchi
Ocena 7,0
Moriarty: Tom 6 Arthur Conan Doyle,...
Okładka książki Moriarty: Tom 5 Arthur Conan Doyle, Hikaru Miyoshi, Ryosuke Takeuchi
Ocena 7,6
Moriarty: Tom 5 Arthur Conan Doyle,...
Okładka książki Moriarty: Tom 4 Arthur Conan Doyle, Hikaru Miyoshi, Ryosuke Takeuchi
Ocena 7,8
Moriarty: Tom 4 Arthur Conan Doyle,...
Okładka książki Moriarty: Tom 3 Arthur Conan Doyle, Hikaru Miyoshi, Ryosuke Takeuchi
Ocena 7,9
Moriarty: Tom 3 Arthur Conan Doyle,...

Karbunkuł to nic innego, jak dawna nazwa określająca kamień szlachetny czerwonego koloru – rubin bądź granat. Stąd już prosta droga do odkrycia, o czym będzie mowa w kolejnym, trzecim już tomie przygód uwielbianego przez dzieciaki starsze i młodsze angielskiego detektywa, Sherlocka Holmesa. Ten specyficzny mistrz dedukcji i logiki jest w stanie rozpracować najbardziej...

Recenzja zbiorowa tomów 1 -4
Sherlocka Holmesa nie trzeba nikomu przedstawiać, to znany i dosyć specyficzny detektyw, jednak to wersja bardziej dla dzieci – z pewnością krótsza i przystępniejsza, a ja jestem dowodem, że trafi nie tylko do tych młodszych czytelników, ale też tych starszych.

„Studium w szkarłacie”, „Znak Czterech”, „Błękitny Karbunkuł” i „Nakrapiana...

Błękitny Karbunkuł i Nakrapiana przepaska to kolejne części adaptacji powieści Arthura Conan Doyle’a dla młodszych czytelników. W porównaniu do poprzednich dwóch tomów są zdecydowanie krótsze, gdyż mieszczą się na nieco ponad stu stronach.

Adaptacje znanego pisarza są perełką dziecięcej literatury. To nie tylko pozycje pełne ciekawych zagadek, odpowiednio dostosowanego...

2034

"Moją specjalnością jest dowiadywanie się tego, czego inni nie wiedzą."

Całkowicie wpadłam w serię o przygodach Sherlocka Holmesa już wiele lat temu, do wyśmienitej klasyki wracam z wielkim entuzjazmem, nie przeszkadza to, że dobrze znam historie. Wychodzę z założenia, że na powtórkę uczty złożonej ze smacznych powieściowych kąsków zawsze warto się skusić, rewelacyjnie się...

Na półkach: , , , ,

Moja ośmiolatka jest zachwycona przygodami Sherlocka Holmesa. Zawsze patrzyła z zazdrością na starszą siostrę, która czytała książki o słynnym detektywie a teraz może to robić to sama.

• 2021
  • 📖 dziecięca, młodzieżowa