Mistyfikacja

2010-01-01
Data 1. wydania:
2010-06-01

więcej Więcej

Choć początkowo wydaje się przewidywalna, zakończenie zwala z nóg. Chyba najlepsza Cobena z tych, które do tej pory czytałam.
Wciąga!

Przebrnąć przez tą książkę to jak przejść przez ścieżkę pełną pokrzyw, da się ale jakim kosztem. Lubię Cobena, ale tej pozycji nie polecę.

Dawno się tak nie umęczyłam na Cobenie. Niby ciekawe, zagmatwane, ale dłużyło się niemiłosiernie. Chyba trochę przekombinowane. Cieszę się, że już to skończyłam.

Mistyfikacja to pierwsza wydana książka Cobena. Na samym początku autor proponuje, aby rozpocząć przygodę z jego dziełami od innych pozycji. Początek strasznie się dłużył, nie przypominał znanego mi już z późniejszych książek Cobena. Mimo to w trakcie przewracania kolejnych stron akcja się zagęściła i Mistyfikację czytałam z ogromnym zaciekawieniem, choć rozwiązanie sprawy...

Moje pierwsze rozczarowanie Cobenem. Książkę można by było skrócić o połowę i była by o wiele mniej męcząca. Podwyższam ocenę jedynie przez zakończenie, bo było zaskakujące, a przynajmniej jego część, bo niektórych rzeczy można się już było domyślić w połowie książki.

Nieznośnie przegadana i rozwleczona opowieść - całe rozdziały, których treść dałoby się skrócić do kilku zdań, wypełnione łzawymi opisami i narracją w drażniącym stylu, który w końcu zaczyna męczyć. Za połową bardziej już przelatywałem po tym wzrokiem niż czytałem. Rozumiem że to debiut, ale jestem zaskoczony, bo po nazwisku autora spodziewałem się jednak czegoś, co...

Ciut za gruba ale historia niezła i wzruszająca na koncu

Aha, facet postanowił sfingować własną śmierć, wykonać serię operacji plastycznych i przybrać nową tożsamość... ponieważ postanowił, że on wie co będzie najlepsze dla jego partnerki. David/Mark- 2/10 nie polecam :)
Poza tym dobry kryminał chociaż intryga była prosta do przewidzenia (do pewnego momentu), a opisy urody bohaterek może trochę zbyt nachalne.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nie jestem obiektywna, ja po prostu lubię to co pisze Coben. Uwielbiam jego zwroty akcji na zakończenie

Strasznie się męczyłam, czytając. Książka w wielu miejscach przegadana, a gdy po raz pięćdziesiąty czytałam o tym, jaka to Laura jest piękna, to naprawdę się odechciewało. Intryga przewidywalna i mocno naciągana. Jest to jeden ze słabszych kryminałów Cobena i on sam w przedmowie do nowszego wydania pisze coś w rodzaju, że czasem jest zażenowany fragmentami tej powieści, ale...

6 669
    2 724