Dziewczyny z wypiekami na 4 pory roku

Okładka książki Dziewczyny z wypiekami na 4 pory roku Małgorzata Nagat, Agata Stankiewicz
Okładka książki Dziewczyny z wypiekami na 4 pory roku
Małgorzata NagatAgata Stankiewicz Wydawnictwo: Burda Książki kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
Burda Książki
2020-11-12
2020-11-12
cukiernictwo pieczenie słodkie wyroby desery ciasta

Okładka książki Dziewczyny z wypiekami Małgorzata Nagat, Agata Stankiewicz
Dziewczyny z w... Małgorzata Nagat, A...
Okładka książki Tuba Smaku. 110 kulinarnych pomysłów, które uratują Cię w 22 codziennych sytuacjach Pascal Brodnicki, Daniel Brzeziński, Michał Gniłka, Agnieszka Mielczarek, Agata Stankiewicz
Tuba Smaku. 11... Pascal Brodnicki, D...

Obowiązkowa pozycja dla wszystkich, którzy uwielbiają tworzyć słodkości.
Podział na pory roku oraz przydatne informacje kulinarne.
W przepisach - niecodzienne połączenia smakowe, zdjęcia, które aż chce się pożreć.
Przepisy kulinarne i łatwe, i ciut wymagające.
Jest super.

Obowiązkowa pozycja dla wszystkich, którzy uwielbiają tworzyć słodkości.
Podział na pory roku oraz przydatne informacje kulinarne.
Przepisy kulinarne i łatwe, i ciut wymagające.
Jest super.

Hej Kochani! Podobno dla optymistów czwartek to taki mały piątek, a dla pesymistów to czwarty z rzędu poniedziałek 🙈 A jak to wygląda u Was? Ja może do totalnych optymistów nie należę, jednak w czwartek zdecydowanie czuję już nadchodzący weekend.

Dziś przychodzę do Was, aby pochwalić się niezwykłą książką kucharską, którą otrzymałam od @burdaksiazki. Niezwykłą, ponieważ w całości poświęconą słodkościom. Jej autorkami są @sugar.ladyyy i @candy_gold_by_malgosia_nagat, panie doskonale znane w cukierniczym świecie, które zapraszają nas w słodką podróż. Smakołyki w tej książce podzielone są tematycznie na 4 pory roku, dzięki czemu możemy wykorzystywać składniki dostępne np. tylko latem czy jesienią. A desery zaproponowane przez autorki są naprawdę imponujące. Mamy tu przepisy na ciasteczka, musy, tarty, a nawet karmelową frappe czy zimowy, pomarańczowo-korzenny syrop do herbaty, wszystkie okraszone pięknymi zdjęciami od których dosłownie cieknie ślinka. Niektóre desery są łatwiejsze do przygotowania, inne trudniejsze, jednak jestem przekonana, że każdy znajdzie w "Dziewczynach z wypiekami" coś dla siebie 😊 zwłaszcza Ci, którzy podobnie jak ja, lubią pichcić 😋

Zima i czas świąt Bożonarodzeniowych to jest strzał w dziesiątkę, jeśli chodzi o testowanie nowych przepisów. Dlatego właśnie w tym okresie często sięgałam po „Dziewczyny z wypiekami”. W książce Małgorzaty Nagat i Agaty Stankiewicz znalazłam przepisy łatwe, pomysłowe i przed wszystkim smaczne!

Książka jest bardzo zmyślnie opracowana. Podzielona jest na cztery rozdziały, czyli cztery pory roku. Rozdział zima to smaczne musy i konfitury oraz pyszne ciasta. Wiosna oferuje kolorowe łakocie. W lecie znajdziemy barwne desery i przekąski. Jesień to aromatyczne wypieki. Skłamię, jeśli powiem, że trzymałam się rozdziałów i zimą nie wypróbowałam przepisów np. z lata. Musiałam skosztować letnich jagodzianek, które kusiły ze zdjęcia. O właśnie! Zdjęcia! Są PRZEPIĘKNE! Książka jest cudowanie wydana. Fotografie smakołyków kuszą, przez co bardziej skupiałam się na nich niż na samych przepisach. Warto wspomnieć, że książka wydana jest bardzo estetycznie i porządnie. Mimo, że trzymam ją w kuchni kartki przetrwały już między innymi wylane mleko.

Podsumowując „Dziewczyny z wypiekami” to pozycja obowiązkowa dla łasuchów w ich kuchni. Książka sprawdzi się również idealnie na prezent. Serdecznie polecam!

"Dziewczyny z wypiekami na 4 pory roku "
Lubicie słodkości ? Ja jestem okropnym łasuchem, na szczęście nie ja jedyna w domu, ale od jedzenia zdecydowanie wolę piec. Kombinowanie przy wypiekach to moja mała pasja. Niezmiernie się ucieszyłam kiedy w moje łapki trafiła ta książka, zazwyczaj po prostu korzystam z internetu.
Zacznę od oprawy, która jest przepiękna. Twarda okładka i bardzo apetyczne zdjęcia. Od samego przeglądania ślinka cieknie. Do tego dużo ciekawych przepisów. Sezonowych z interesującymi połączeniami smakowymi. U mnie na pierwszy ogień poszedł chlebek bananowy. Niebo w gębie. Ledwo zdążyłam sfotografować, bo zniknął jak był jeszcze ciepły.
Ogólnie ją takie książki traktuje jako inspiracje. Nie boje się zmieniać, kombinować pod własne preferencje. Tak było w przypadku kanapek beżowych. Nie leżał mi krem miętowy, bo fanką mięty nie jestem, a wręcz jej nie znoszę, więc został tylko z białej czekolady, a od siebie dorzuciłam konfiturę malinową i wyszło przysznie, a to najważniejsze.
Ta książka i przepisy w niej zawarte pobudzają wyobraźnię. Są prostsze i trudniejsze propozycje, ale wszystkie kroki są bardzo przystępnie opisane. Na pewno będę korzystać i znając życie kogoś nią obdaruje bo to bardzo dobra propozycja na prezent.

"Dziewczyny z wypiekami na 4 pory roku "
Zacznę od oprawy, która jest przepiękna. Twarda...

🌼2/150🌼
Tytuł: Dziewczyny z wypiekami na 4 pory roku
Autor: Agata Stankiewicz, Małgorzata Nagat
Ilość stron: 152
Wydawnictwo: Burda książki
Gatunek: kulinaria, przepisy kulinarne
Hejka 🌼
Recenzja książka, która otrzymałam już jakiś czas temu, ale chciała przetestować więcej niż 1 przepis 😁
Książka jest podzielona na 4 pory roku, w każdej grupie znajdują się przepisy zaklasyfikowane przez autorki, które kojarzą się z daną porą roku ☺️
Słodkości zawarte w książkę wywodzą się z wielu krajów - włoska panna cotta, hiszpańskie serniczki o smaku ponacolady czy polskie faworki 🥰 zdjęcie sprawiają, że od razu cieknie ślinka 🤤
Starałam się wypróbować po jednym przepisie z każdej grupy pory roku 😁 udało mi się ☺️
Jak oceniam te książkę? Przepisy są super - dają mi wiele inspiracji na desery którymi mogę zaskoczyć znajomych bo są pyszne i wyglądają obłędnie 😁 wiadomo - żadna ze mnie kuchareczka więc moje wykonania nie umywają się do wykonań autorek ale i tak za każdym razem byłam z siebie dumna ☺️
Do recenzji postanowiłam dorzucić zdjęcie ostatniego przygotowanego przeze mnie ciasta z tej książki - krakersowej tarty z masłem orzechowym i czekoladą 😍❣️
Ocena :9/10
Ciesze się, że ta książka wpadła w moje łapki, teraz na pewno przez długi czas nie zabranie mi inspiracji na spotkania 🤤🥰
Spokojnego wieczoru ❣️

🌼2/150🌼
Tytuł: Dziewczyny z wypiekami na 4 pory roku
Autor: Agata Stankiewicz, Małgorzata Nagat
Ilość stron: 152
Wydawnictwo: Burda książki
Gatunek: kulinaria, przepisy kulinarne
Hejka 🌼

Podobnie jak w przypadku poprzedniej książki tych samych autorek, jest to ambitniejsza pozycja z wypiekami. Książka jest podzielona na 4 pory roku. Oprócz dominujących słodkich wypieków i deserów, znaleźć też można kilka wytrawnych pozycji. Przepisy na bogato, pełne śmietanki, masła, czekolady i jajek. Raczej trzeba zrobić zakupy pod konkretny wypiek, bo często są tam składniki których na co dzień nie trzyma się w szafce kuchennej. Książka dla tych co lubią eksperymentować i bawić się w kuchni.

• Kuchnia
  • Kulinarne