To jest Ci pisane. Jak zaakceptować siebie dzięki astrologii

Okładka książki To jest Ci pisane. Jak zaakceptować siebie dzięki astrologii Chani Nicholas
Okładka książki To jest Ci pisane. Jak zaakceptować siebie dzięki astrologii
2020-11-25
2020-11-25
Sergiusz Lipnicki, Arkadiusz Czerwiński, Agnieszka Rolka-Piotrowska
astrologia

Wspominałam już kiedyś, że przeszłam przez fazę zagłębiania się w horoskopy i różne temu podobne rzeczy, jak choćby księgi imion czy znaki zodiaku. Miałam niezłą frajdę z porównywania zapisanych w nich informacji ze znajomymi osobami, raz były zgodne niemal w stu procentach, w innym przypadku kompletnie się rozjeżdżały.
"To jest ci pisane. Jak zaakceptować siebie dzięki astrologii" to pozycja, do której podeszłam z ogromnym przymróżeniem oka. Dzięki niej przypomniałam sobie te nastoletnie zabawy w odczytywanie horoskopów, ale z pewnością nie byłam na takim poziomie zaawansowania.
Chani Nicholas nie ogranicza się bowiem do samego znaku zodiaku. Na jej stronie internetowej można za darmo wygenerować indywidualny horoskop urodzeniowy oparty o datę, godzinę i miejsce urodzenia. Otrzymujemy wykres, tabelki i krótkie hasła, których wyjaśnienie odnajdziemy w książce.
Przeczytałam ją od deski do deski, nie ograniczając się do informacji rzekomo odnoszących się do mnie. I jestem nieco rozczarowana, bo w zasadzie niczym nie różni się ona od standardowych opisów skupionych na samych znakach zodiaku. Mamy tu podział na planety, Słońce, Księżyc, dwanaście domów i najistotniejszy ascendent, jednak wszystko sprowadza się do tego samego, a różnice pomiędzy poszczególnymi układami są znikome.
Na końcu pochyliłam się nad "sobą". Autorka oczywiście zapewnia, że zrozumienie tego, co mówią o nas gwiazdy, wymaga czasu i otwartości, że sama ciągle to odkrywa i konsultuje. Trudno jednak wywnioskować coś z wzajemnie wykluczających się tez. Z całą pewnością nie czuję w sobie powołania do mówienia innym, jak mają żyć, a ponoć jest mi pisane zostanie duchowym przewodnikiem. Chyba że uznamy, że przez polecanie dobrych kryminałów mogę odmienić czyjąś egzystencję.
"To jest ci pisane. Jak zaakceptować siebie dzięki astrologii" autorstwa Chani Nicholas to pozycja, którą traktowałam czysto rozrywkowo, ale trochę mnie znudziła. Liczyłam chyba na to, że odkryję dzięki niej coś nowego, a skończyło się na brnięciu po raz kolejny przez znane schematy.
Moje 5/10.

"To jest ci pisane. Jak zaakceptować siebie dzięki...

Jak myślicie, czy gwiazdy i konstelacje mogą wpłynąć na nasze życie? Nigdy nie byłam skłonna, aby wierzyć w astrologię, a ta książka pobudziła moją ciekawość oraz stała się źródłem wiedzy i chęci przyjrzenia się tej tematyce. Zrozumiałam, że astrologia może być znakiem odnalezienia spokoju i równowagi w życiu.

Życie autorki totalnie się zmieniło, gdy poznała swój horoskop urodzeniowy, a ja czuję jej pasję, która bije z tej książki. Zachęci ona do zajrzenia w swoje wnętrze i odnalezienie potencjału, na który dotąd nie zwracaliśmy uwagi. Jest tu dużo pozytywnej energii i nadziei na lepszy czas, bo być może nie znaleźliśmy jeszcze swojej drogi. Dowiemy się tutaj więcej o gwiazdach, znakach zodiaku, wpływie planet na ludzi, a wszystko wytłumaczone jest łatwo i przystępnie. Przyjrzymy się naszemu otoczeniu i postępowaniu, na które być może nie do końca mamy wpływ. Czyżby nasz los był już spisany? Co możemy zrobić, aby znaleźć szczęście?

Dzięki temu, że wiedziałam, czym jest kosmogram, łatwiej było mi przebrnąć przez tę książkę. Od naszej osobowości wiele zależy, a przed nami poznanie tajników przyszłości, a nasze doświadczenia grają ogromną rolę.

Jeśli to dla Ciebie nowość i nie znasz się na “astro-tematach” to zachęcam do wstępnego zaanalizowania horoskopu urodzeniowego, a następnie za przeczytanie tej książki. Takie jest moje zdanie i w ten sposób odbieram to fascynujące wydanie, które serdecznie polecam.

Życie autorki totalnie się zmieniło, gdy poznała swój horoskop...

,,Określony wzór konstelacji, jaki był na niebie w chwili twojego pierwszego oddechu, jest kosmicznym odbiciem twojej duszy, mapą podróży, jaką jest życie, i listą sposobów, w jakie będziesz się wszystkim zajmować."

Czyż to nie brzmi tajemniczo i fascynująco? Autorka książki wielokrotnie powtarza, że zdjęcie migawkowe w chwili naszego urodzenia, czyli nasz horoskop urodzeniowy, to jedyny klucz, by poznać i zaakceptować siebie. Wystarczy znać dokładną datę, wraz z godziną swojego urodzenia a otwierają się przed nami drzwi do lepszego świata. Astrologia przedstawia całokształt naszego istnienie, objaśniając każdą rzecz niczym elementy układanki.

,,To jest Ci pisane. Jak zaakceptować siebie dzięki astrologii' od @wydawnictwo_publicat, autorstwa pewnej kobiety, która od wielu lat interperetuje horoskopy urodzeniowe po to, by pomagać innym.

Ta książka to prawdziwy przewodnik, by poznać podstawy astrologii i móc zacząć je wykorzystywać.

Zapraszam do lektury oraz na jej stronę internetową!

Coś fascynującego!

,,(...) jesteśmy tacy, jacy jesteśmy, w jakimś celu. I to, kim jesteśmy, ma wartość. To nasze błogosławieństwo, niepowidzenia, trudności i wyzwania, z któymi musimy się mierzyć, są częścią tego, co nas wyróżnia."

Wydawca: @wydawnictwo_publicat
Data premiery: 25.11.2022

#publicat #wydawnictwopublicat #tojestcipisane #książkanadziś #czytam #czytambolubię #czytaniejestfajne #lubieczytać #astrologia #horoskop #gwiazdy #zapisanewgwiazdach #chaninicholas

nie po raz pierwszy mam okazję czytać książki o astrologii, znakach zodiaku i horoskopach urodzeniowych, w związku z tym bardzo cieszę się, że @wydawnictwo_publicat wyszło z propozycją zrecenzowania •To jest ci pisane• właśnie mnie! ✨
zapraszam na recenzję, mam nadzieję, że znajdziecie tu coś dla siebie!
[współpraca recenzencka]
Chani Nicholas to kanadyjska astrolog z ponad 20-letnim stażem. jej życie nigdy nie było usłane różami, do momentu, w którym zupełnie przypadkowa kobieta uzbrojona jedynie w datę urodzenia Chani, powiedziała o niej kilka słów prawdy. od tego momentu astrologia zaczęła pełnić w żuciu autorki niesamowicie ważną rolę, a ścieżki kariery zawodowej, mimo, że zawiłe, doprowadziły do tego, gdzie teraz jest i czym się zajmuje. ale o czym jest •To jest ci pisane•? przede wszystkim o poszukiwaniu i odzyskiwaniu siebie, o tym, jaki potencjał w sobie nosimy, i jak możemy go wykorzystać. książka ma w pewien sposób charakter uzdrawiający, rozprawia się z naszym pochodzeniem, z tym gdzie się urodziliśmy, w jakiej rodzinie, kim byli nasi opiekunowie, jakie wartości nam przekazali. jest o tym, że astrologia to zwierciadło, w którym widzimy zarówno nasze najlepsze, jak i najgorsze ja, to z czym sobie radzimy oraz to, nad czym musimy pracować. pomaga nam zrozumieć relacje ze wszystkimi w naszym otoczeniu. niesie za sobą mnóstwo ważnych przekazów, np: * nie przejmuj się, że nadal szukasz swojej drogi, „bywa, że późno rozkwitamy, ponieważ świat musi nas dogonić” * „Kiedy zwracamy się w stronę rzeczy, które napełniają nas poczuciem dążenia do celu, energią i entuzjazmem, otwieramy się na kolejne doświadczenia” * „Nie jesteś tylko osobą spod znalu Panny, Bliźniąt, czy Wagi - jesteś chwilą w czasie, która zawiera wszystkie znaki, planety i punkty odgrywające swoją rolę w tym, kim jesteś, jak się poruszasz w świecie i jaki jest cel twojego pojawienia się w nim”. co dokładnie możesz znaleźć w książce? •To jest ci pisane• to swego rodzaju przewodnik i, w mojej opinii, najlepsza możliwa lektura, by zacząć zabawę z astrologią. autorka wprowadza nas w świat gwiazd i znaków zodiaku, krok po kroku wyjaśnia nam znaczenie planet i ich wpływ na nasze życie zgodnie z naszym horoskopom urodzeniowym. znakomicie i w bardzo prostu sposób tłumaczy, od czego powinnismy zacząć, na co musimy zwracać uwagę, na co uważać i nad czym pracować. przeczytałam wiele książek w tym temacie, jednak żadna z nich do tej pory nie wytłumaczyła tych w zasadzie trudnych zagadnień w sposób tak łatwy i przyjemny, jak książka Chani Nicholas. sięgnijcie po tę książkę, zróbcie swój własny kosmogram idąc za wskazówkami autorki i poznajcie siebie - z pewnością ułatwi wam to funkcjonowanie w świecie i pokaże sposób postępowania z otaczającymi was ludźmi. nie zrażajcie się, jeżeli będziecie uważać, że to, co jest tam teraz zapisane kompletnie do was nie pasuje - czytanie horoskopów wymaga cierpliwości, nauki i przyswojenia i informacji, by poskładać to wszystko w całość i zrozumieć prawdę. ta książka na pewno wam w tym pomoże ! polecam bardzo !

zapraszam na recenzję, mam nadzieję, że znajdziecie tu coś dla siebie!
[współpraca recenzencka]
Chani Nicholas to kanadyjska astrolog z...

Ogólna satysfakcja: 2/2

Postaci: 0/2
Fabuła: 0/2
Styl pisania: 1/2
Pouczająca/zmieniająca punkt widzenia: 2/2

Najbardziej nieoczywista książka w mojej kolekcji. "To jest Ci pisane" to swego rodzaju mapa dzięki, której możemy odnaleźć siebie w gwiazdach. Wierzę w astrologię dlatego byłam tej książki bardzo ciekawa, niestety nie jest ona tym czego się spodziewałam czy potrzebowałam niemniej jednak jeśli ciekawi was astrologia i chcielibyście zgłębić temat horoskopów i to jest to bardzo szczegółowa ale niestety mało pociągająca językowo pozycja. Coś co mnie zraziło to zagmatwanie, co chwilę trzeba przeskakiwać z rozdziału do rozdziału, z początku do końca i człowiek gubi wątki. Ciekawe doświadczenie ale lekko frustrujące ze względu na nieprzemyślaną formę. Mimo wszystko polecam na prezent lub do wglądu dla wszystkich, którzy lubią astrologiczne klimaty.

"To jest Ci pisane" to nowość wśród książek o tematyce astrologicznej. Chani Nicolas zdradza w niej, w jaki sposób i przy pomocy jakich narzędzi odzyskać wewnetrzy ład i harmonię. To co jej zdaniem jest kluczowe to horoskop urodzeniowy, który nie tyle zdradzi nam całą prawdę na nasz temat, ale dając nam wskazówki, doprowadzi nas do samozrozumienia.
Książka jest podzielona na kilka rozdziałów, z których dowiemy się o doświadczeniach samej autorki oraz przeczytamy o całej potrzebnej nam teorii astrologicznej. Dużym plusem są umieszczone w kilku miejscach karty, dzięki którym nasze obliczenia czy aspekty planet zawsze będą w jednym miejscu.
Książka ta ma tak naprawdę tylko jeden minus. Całość treści odnosi się do horoskopu urodzeniowego bez którego czytanie nie ma sensu. Owszem, autorka podaje i wyjaśnia co możemy z tego horoskopu odczytać, pokazuje przykładowe horoskopy urodeniowe znanych osobistości, ale nie wyjaśnia jak taki horoskop narysować. W tym celu musimy odłożyć książkę i za pmocą strony intertenowej obliczyć i stworzyć swój kalendarz. Kiedy już go mamy, najlepiej jest go wydrukować i włożyć pomiędzy kartki, ponieważ będzie nam on potrzebny co najmniej w kilku miejscach tej książki.

Książka jest podzielona...

Bez komentarza...

Bez komentarza...

• Astro
  • Sprzedane
  • Astrologia
  • Chcę przeczytać - historyczne / popularnonaukowe

Dodaj cytat z książki To jest Ci pisane. Jak zaakceptować siebie dzięki astrologii