Dziennik Bridget Jones

Helen Fielding Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Bridget Jones (tom 1) literatura piękna
Bridget Jones’s Diary
literatura piękna
Joanna Szczepańska
dziennik

Opinie [1 146]

Jedna z lżejszych pozycji jaką czytałam w życiu przy tym bardzo 'dla kobiet' :) Jednak ma to swój urok i osobiście świetnie się bawiłam czytając ją. Polecam każdemu kto ma ochotę na coś lekkiego i przyjemnego, bez zbędnego myślenia i analizy. Książka do wanny.

Świetna książka, przeczytałam 2 razy. A każdą część filmu widziałam jeszcze więcej razy. Historie Bridget bawią do łez. Bohaterka jest autentyczna, a nie jakaś wyidealizowana jak w większości powieści.

Dla mnie zabawna książka, Bridget jest sympatyczną bohaterką, którą od razu polubiłam. Owszem jest troszkę niezdarna, ale dodaje jej to uroku. :)

Przyznam, że chyba wolę film. Bohaterka w nim przedstawiona była trochę nieporadna, ale w tym wszystkim jednocześnie urocza i można było się z nią utożsamić. Natomiast Bridget w książce sprawiała wrażenie rozwydrzonej baby, której nic nie pasuje, a jednocześnie wszystko się należy. Troszkę się zawiodłam.

Bridget Jones, chcąc nie chcąc, stała się pewnym symbolem i, miejmy nadzieję, rozluźniła atmosferę wokół biednych singielek po trzydziestce. Pokazuje nam świat swoimi oczami, wyliczając typy mężczyzn, których wolałaby unikać, równie mocno, co Szczęśliwych Małżeństw i „Wujków”, wiecznie zadających pytanie „Jak Twoje życie miłosne?”.

Bohaterka jest urocza, niesforna i...

Dla mnie "Dziennik Bridget Jones" to idealna forma na rozluźnienie się w ciągu dnia. Było kilka fragmentów, gdzie autentycznie się uśmiałam. Dość lekka i przyjemna, nie wymaga zbyt dużo od czytelnika. Szukasz książki przy której możesz się zapomnieć na chwilę o swoich problemach? Myślę że ta pozycja jest dla Ciebie. ^^

Zabawna i nieskomplikowana powieść, której bohaterką jest tak zwana "stara panna", z jednej strony dumna ze swej niezależności, z drugiej pragnąca partnera i miłości.
Podczas czytania zdarzało mi się prychać ze śmiechu, czasem jednak łapało mnie zażenowanie wciąż powracającym tematem "hehe, seksu" i mocno zakrapianych imprez z przyjaciółmi.
Książka ta była dla mnie...

Powieść, która swego czasu była ogromnym hitem, z mojego punktu widzenia jest bardzo przeciętna pod względem literackim. Bohaterka książki cierpi z powodu samotności powodowanej brakiem faceta, presji społecznej związanej ściśle z podpunktem pierwszym, a do tego jest na dobrej drodze do zostania alkoholiczką. Jeśli spojrzeć na to ostatnie całkiem serio, lekka i zabawna w...

Babskie perypetie z wielkim humorem.Na poprawę nastroju.

Czyta się świetnie. Duża dawka humoru. Jedna z nielicznych pozycji gdzie film i książka są na tym samym poziomie. Polecam

25 128
    4 354