Cienie Przeszłości Tom 1

Cienie Przeszłości Tom 1
Ridero
2020-10-30
2020-10-30

Ja lubie tego typu wątki więc ten romans mafijny podobał mi się. Na szczęście nie sugerowałam się opiniami innych i postanowiłam przeczytać.
Widać że autorka przy tym tomie inspirowała się 365 dni ale ludzie beż przesady. większość mafijnych bazuje na książkach z tamtych lat. Tom drugi jest jest dobrze napisany i tam już w 100 widać wyłącznie pomysły autorki a styl zdecydowanie poprawił się. teraz zaczęłam czytać Efekt Motyla i zupełnie inny podgatunek romansu, który mnie zainteresował. A co do "Cieni" polecam tym co lubią tego typu książki. A autorce gratuluję. Bo na przestrzeni lat widać progres

strasznie słaba książka i mega zgapiona od 365 dni i Greya... sceny seksu były bardzo pobieżnie opisane, a główną bohaterką była bardzo głupia w żaden sposób nie była dla mnie wartą uwagi postacią... wogole mnie nie przekonała ta książka

Czytałam na Legimi. Romans mafijny wydany w 2020 roku i widać różnicę między tego typu romansami teraz a dawniej. Starsze mają w sobie duszę, fabułę masę prawdziwej mafii natomiast te pisane przez autorów dzisiaj są za bardzo wazelinowe. Mi osobiście przypadł do gustu. Fabuła ciekawa, bohaterowie naprawdę dobrze wykreowani a Nico to prawdziwy mafioso który nie boi się ubrudzić krwią. Sporo akcji trzymającej czytelnika w napięciu. Mi osobiście przypadł do gustu. Polecam

Jak dla mnie książka jest słaba. Historia bardzo płytka. Główna mnie irytowała. Typowa głupia blondynka lecąca na kasę a główny bez charakteru. Nie potrafiłam zobaczyć w nim seksownego faceta. Raczej płytkiego pustaka - mięśniaka. Czytałam bardzo wiele podobnych książek, w których było budowane napięcie a tutaj tego nie było. I jeszcze jedna rzecz ... "czułam zbliżającą się jego erekcję" Błagam jak.ktoś pisze erotyki to powinien znać różnice między "erekcja" a "ejakulacja"!!!!

Nie jest to napewno 365 dni i dobrze, choć w tej części można dostrzec podobieństw kilka. Widocznie autorka inspirowała się odrobinkę erotykiem pani Blanki. Jak dla mnie ta jest dużo lepsza. Polecam czytać 1 i 2 tom razem, dla mnie jest to całość, i naprawdę łącząc je fabuła jest nietuzinkowa, warta uwagi. Jak na debiut dobra książka. Polecam!

"Cienie przeszłości"
Tom 1
Autor: Patrycja Zdanowska
Romans mafijny
Premiera 30.10.2020 r.
Wydawnictwo: Ridero

Patrycja Zdanowska autorka debiutująca rok temu na naszym rynku swoją pierwszą książką "Cienie przeszłości" ach co to był za wspaniały debiut. Uwielbiam czytać pierwsze książki autorów gdzie można przeżyć coś nowego, ekscytującego, zatracić się w historii. Jeżeli nie mieliście jeszcze styczności z twórczością autorki to polecam wszystkim do zaczytania.
Cienie wciągną cię w emocjonalną porywająca historię miłosną Klary i Nicolasa.

" Tyle emocji i niewypowiedzianych słów gniotło mnie od środka. Skrywana tajemnica sprawia, że jeszcze bardziej zatracam się w tym szaleństwie — pomyślałem. — Wolę, by czuła złość niż obojętność. Obojętność to brak emocji i uczuć. Nie dopuszczę do tego, by taka się stała. Nigdy nie odkryjesz prawdy, Klaro. Wybacz mi..."

Czy można zbudować związek na podstawie tajemnic i kłamstw? Czy miłość jest w stanie wszystko wybaczyć?

Klara młoda dziewczyna doświadczona przez życie bolesną przeszłością szuka w swoim życiu bezpieczeństwa niestety po zdradzie swojego chłopaka postanawia rzucić wszystko i zaczyna nowe życie w Sopocie. W czasie podróży na swojej drodze spotyka przystojnego Nicolasa niebezpiecznego i tajemniczego hiszpańskiego biznesmen. Kim tak naprawdę jest Nicolas? Czy ich spotkanie było przypadkiem ? Nicolas od dawna z ukrycia obserwuję Klarę łączy ich w przeszłość tragiczne zdarzenie o którym dziewczyna nie zdaje sobie sprawy. Los ich połączył. Ale czy na zawsze ? Co jesteś dla tej miłości zrobić?
"Cienie przeszłości" nad nimi wiszą jak ciemne chmury przed deszczem.
Czy tych dwoje będzie razem?
Jak to wpłynie na nich?

Bardzo udany debiut Patrycji Zdanowskiej. Patrycja swoim lekkim piórem wciąga nas w cudowną historię bohaterów "Cienie przeszłości" którzy bardzo skradli moje serce. Dodatkowym atutem jest narracja z oby dwóch stron co uwielbiam można poznać myśli i odczucia bohaterów. Poczujecie emocje, pożądanie, niebezpieczeństwo, mafijne porachunki, zemsta, strach, tajemnice to wszystko ma wpływa na akcję książki gdzie czyta się jednym tchem nie można się oderwać aż do ostatnich stron. Zakończenie ? Nie zdradzę ale ja od razu zaczęłam czytać następną część. Polecam serdecznie zatracisz się w tej historii. Dziękuję Patrycjo za zaufanie i możliwość recenzji. :) Samych sukcesów Ci życzę. Nowa odsłona okładki jest przepiękna.

"Cienie przeszłości"
Tom 1
Autor: Patrycja Zdanowska
Romans mafijny
Premiera 30.10.2020 r.
Wydawnictwo: Ridero

Cienie przeszłości, które zawsze wyjdą na powierzchnię, nie ważne jak głęboko ukryte. Cienie, które zmieniają wszystko. Cinie, które niczym najmniejsze kłamstwo ranią i powracają niczym bumerang. Poznajcie niezwykłą historię Klary i Nicolasa. Temperanentnej polki i ognistego Hiszpana.
Poznajcie Klarę, młodą kobietę, zdradzoną przez faceta, która postanawia zmienić swoje życie o 180 stopni. Porzuca niewiernego faceta i wyrusza w podróż do Sopotu. Podróż, która zmieni jej życie. Podczas podróży z opresji ratuje ją Nicolas. Nieziemsko przystojny biznesmen z którym połączy ich wspólna przeszłość. Przeszłość, która będzie miała wpływ na teraźniejszość.
Kim jest Nicolas? Co kryje się pod maską troskliwego biznesmena? Czy tajemnicza przeszłość zniszczy kiełkujące uczucie?
I co wydarzyło się dwadzieścia lat temu? Tego dowiecie się z książki. Polecam

Właśnie zakończyłam lekturę pierwszej części debiutu Patrycji Zdanowskiej. Jakie właściwie były "Cienie przeszłości"? Była to przyjemna historia o dwójce ludzi, którzy z pozoru wcale się nie znają, a ich pierwsze spotkanie było tylko łudem szczęścia i przeznaczeniem. Aczkolwiek ta dwójka ma że sobą więcej wspólnego, niż można by pomyśleć. Już sam tytuł daje wstępny zarys czego można się spodziewać. Cienie przeszłości jakie ciągną się za bohaterami, są niczym puszka Pandory, która po otworzeniu może przynieść więcej zła, niż to warte.
Nicolas Lomeli jest człowiekiem, który ma na sumieniu nie jedno życie. W końcu pozycja zastępcy szefa hiszpańskiej mafii, do czegoś zobowiązuje. Poza tym ma też coś czego nie powinien mieć zimny, morderczy gangster,a mianowicie wyrzuty sumienia i to spowodowane wydarzeniem sprzed lat, a mianowicie pewnym wypadkiem samochodowym, w którym oprócz jego matki, zginęli również niewinni ludzie. Kiedy Klara spotkała po raz pierwszy Nica, uznała to za przypadek, zwyczajny łud szczęścia. Jednak prawda jest zgoła inna. Fascynacja nie taką zwyczajną kobietą, ale również strach, nie pozwalały Nickowi wyjawić prawdy. Jednak wszystko może się zmienić, kiedy w grę wejdą poważne uczucia, wtedy nie będzie już tak wesoło. Nie bez potrzeby mówi się, by nie budować związku na kłamstwie. Aczkolwiek, kiedy mleko ostatecznie się rozleje, pozostanie już tylko czekać, czy uczucie było na tyle mocne, by przetrwać i zacząć wszystko od nowa, czy jednak nie.
Powiedziałabym że, sama właściwa akcja między bohaterami dość długo się rozkręcała i miałam wrażenie, że autorka postawiała na dogłębne poznanie głównych bohaterów i tego jak się poznali. Dlatego też ta relacja Nica i Klary nie działa się tak na wariackich papierach. Ale później cała historia ruszyła wręcz z kopyta i wtedy nabrała dopiero tempa. Na pewno nie zabraknie miłosnych uniesień, odrobiny dramatu, mafijne porachunki, zemsta ale również intryga i wielkie tajemnice przeszłości, które mogą ostatecznie wydać wyrok co do przyszłości głównych bohaterów. A dodatkowo czeka na was zakończenie, które sprawi, że nie bedziecie mogli się doczekać kontynuacji. W ogólnym rozrachunku uważam historię za bardzo udaną i wartą sięgnięcia.

Cieszę się że sięgnęłam po ten. Debiut i się nie. Zawiodłam. Świetna fabuła. Klara i Nico dostarczyli mi dużo emocji. Dobrze że już jest dostępna druga część, bo mogę kontynuować ich historię.Czy skrywane tajemnice, pozwolą im zbudować relacje. Czy wydarzenia sprzed 20 lat mogą zburzyc ich szczęście. Koniecznie trzeba przeczytać książkę

Klara jest ambitną i pracowitą kobietą. Po zdradzie swojego partnera wyjeżdża przyjaciółki, by zacząć nowe życie. Klara chce uniknąć w ten sposób kolejnych rozczarowań.

Pewnego dnia przypadkiem poznaje przystojnego hiszpana o imieniu Nicolas. Relacja tych dwojga szybko przeradza się w pożądanie. Niestety mężczyzna nie jest szczery z Klarą. Kim tak naprawdę okaże się Nicolas? Jakie tajemnice skrywa? Jak to wpłynie na ich relację?

Bardzo podobała mi się ta książka. Jest to powieść pełna akcji. Dostarcza ogromnej dawki emocji. Napięcie budowane jest już od pierwszej strony. ,,Cienie przeszłości” to wspaniały debiut autorki, który z pewnością nie pozwoli czytelnikowi się nudzić. Bardzo ciekawie napisana powieść. Zainteresowała mnie już od pierwszej strony i trzymała do samego końca. Bardzo lubię w książkach narrację przedstawioną ze strony dwojga bohaterów na przemian, bo dzięki temu historia jest ciekawsza. Pozwala to poznać się w punkt widzenia każdego z nich w różnych kwestiach. Gratuluję tak wspaniałego debiutu. Chętnie sięgnę po drugą część serii , pt. ,,Cienie miłości”, która miała premierę w dniu kobiet 08.03.2021. Polecam ! Dziękuję autorce za zaufanie i egzemplarz do recenzji❤.

• Egzemplarz recenzencki
  • Mafia