Siła energii. Elektryczność a bogactwo narodów

Okładka książki Siła energii. Elektryczność a bogactwo narodów
Robert Bryce Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
Siła energii. Elektryczność a bogactwo narodów
Wydawnictwo Naukowe PWN
2020-01-01
2020-01-01
energia elektryczność energetyka ekonomia

Ważny głos w dyskusji na temat przyszłości energetyki. Pierwsze rozdziały to historia elektryfikacji i pokazanie znaczenia energii elektrycznej w rozwoju społeczeństw.
To co wydaje się nam ekologiczne nie zawsze takie jest. Tysiące ptaków ginie dostając się w śmigła elektrowni wiatrowych. Setki masztów czy paneli nie upiększają nam krajobrazu.
Warto przeczytać przede wszystkim ostatnią część książki , w której autor udowadnia, że odnawialne źródła energii nie są w stanie zaspokoić ciągle rosnącego popytu na elektryczność.

Warto przeczytać przede...

Dodaj cytat z książki Siła energii. Elektryczność a bogactwo narodów