Plato: Philosophy in an Hour

Okładka książki Plato: Philosophy in an Hour
Paul Strathern Wydawnictwo: HarperCollins Seria: Philosophy in an Hour filozofia, etyka
filozofia, etyka
Philosophy in an Hour
HarperCollins
2012-03-01
Data 1. wydania:
2012-03-01
angielski

Po Sokratesie i Arystotelesie przysła kolej na Platona. Platon najbardziej znany jest chyba ze swojego dzieła pt.”Państwo”. W tym dziele filozofuje na temat tego jak powinno działać państwo. Co ciekawe, autor niniejszej pozycji zwraca uwagę na to iż w dziele państwo znajdziemy wiele pomysłów które zostały później wdrożone przez rządy totalitarne w wieku XX, szczególnie przez dydakturę nazisotwską i komunistyczną.

Dodaj cytat z książki Plato: Philosophy in an Hour