Niesamowite przypadki. Tajemnice Gór Ryfejskich

Bardzo sprawnie opowiedziana historia, pełna wątków autobiograficznych. Przesiąknięta realizmem magicznym w stylu G.G.Marqueza. Idealna propozycja dla wszystkich chcących wpaść w wir przygody. Czekam na kontynuację. Mocne 8!

Udany debiut świeradowskiej autorki. Nie jest to ani klasyczny thriller, ani typowa powieść obyczajowa, ani tradycyjne fantasy. Krajewska ucieka od szufladek, swobodnie, i w pełni świadomie, mieszając gatunki oraz style (zwłaszcza w rozdziałach, w których narracyjną pałeczkę przejmuje "prowincjonalny nauczyciel", Tadeusz Poleski). "Niesamowite przypadki. Tajemnice Gór...

Zazwyczaj nie piszę opinii, ale tym razem robię to na prośbę autorki, która poprosiła o szczerą recenzję na LC po lekturze. Książka jest bardzo dobra, bardzo szybko się ją czyta. Wartka akcja, ciekawi bohaterowie, fajny język. Może trochę za dużo wulgaryzmów jak na mój gust i momentami niepotrzebna obscena, ale i tak koniec końców całość super.

Coś innego niż zwykle wybierane kryminały. Ale ! Książkę czyta się lekko i przyjemnie. Ulubiona postać ? Oczywiście Damian Bugaj ❤️ z ciekawością czekam na informację o kontynuacji.

Ja się zauroczyłam mimo ze książka jest specyficzna

super

Klimacik jak "Mistrz i Małgorzata", tylko że osadzone w polskim Twin Peaks w Karkonoszach. Szybko się czyta - trzy wieczory i po sprawie. Zabawne fragmenty, ogólnie dobrze napisana całość. Postać Bugaja najlepsza. Bardzo filmowe opisy. Daję nie więcej jak mocne siedem, bo wątek dziecięcy trochę na siłę dołączony do całości.

• Do kupienia
  • Polski kryminał