Pod ciężarem skrzydeł

Pod ciężarem skrzydeł
2020-01-01
2020-01-01
poezja wiersze

„Pod ciężarem skrzydeł” opowiada o wszystkim, co nas otacza. O tym na co dzień niedostrzeganym, pomijanym, lekceważonym. Podmiot Wołyńskiego przypomina o cudzie natury, o zwierzętach będących wiernymi przyjaciółmi, a często też najlepszymi nauczycielami życia. Mówi, nie bez żalu, o współczesnych tendencjach, o swoistym zdziwaczeniu świata, gdzie nie dostrzega się drobnych gestów dobroci czy czułości. Sam też nie jest bez winy, zwierza się wszak, że i jemu – obok czynów „heroicznych” – zdarzają się i momenty ludzkiej słabości. Jednak ta niedoskonałość (paradoksalnie?) nas zbliża, być może to właśnie ona jest kluczem do zrozumienia drugiego człowieka, do akceptacji jego błędów i potknięć.

Więcej: http://dajprzeczytac.blogspot.com/2021/01/pod-ciezarem-skrzyde-marek-woynski.html

• Top Wiersze
  • Reread

Dodaj cytat z książki Pod ciężarem skrzydeł