Ronaldo. Chłopiec, który wiedział czego chce

Okładka książki Ronaldo. Chłopiec, który wiedział czego chce Yvette Żółtowska-Darska
Okładka książki Ronaldo. Chłopiec, który wiedział czego chce
Yvette Żółtowska-Darska Wydawnictwo: Sine Qua Non biografia, autobiografia, pamiętnik
Sine Qua Non
2020-12-02
2020-12-02
sport biografia ronaldo cristiano ronaldo sportowe sportowe biografie dla dzieci

Okładka książki Dariusz Dziekanowski. Dziekan Dariusz Dziekanowski, Arkadiusz Nakoniecznik
Dariusz Dzieka... Dariusz Dziekanowsk...
Okładka książki Steven Gerrard. Serce pozostawione na Anfield. Autobiografia legendy Liverpoolu Steven Gerrard, Donald McRae
Steven Gerrard... Steven Gerrard, Don...
Okładka książki Mecz o wszystko, czyli dzień z życia piłkarza Ewa Nowak, Joanna Rusinek
Mecz o wszystk... Ewa Nowak, Joanna R...
Okładka książki Już czytam. Michał i złoty puchar Wojciech Stachyra, Agnieszka Stelmaszyk
Już czytam. Mi... Wojciech Stachyra, ...
Okładka książki Kuba. Autobiografia Jakub Błaszczykowski, Małgorzata Domagalik
Kuba. Autobiog... Jakub Błaszczykowsk...

Dużo opisów, po za tym spoko

Dużo opisów, po za tym spoko

Ta lektura obowiązkowa dla każdego wielbiciela futbolu, zwłaszcza młodego pokolenia. W książce mnóstwo kolorowych zdjęć oraz przezabawne opowieści z boiska. Książka jak się okazuje nie jest tylko dla dzieci, bo dorośli również z miłą chęcią ją przeczytają i z czystym sumieniem mogę polecić.

Bardzo ciekawe, kolorowe wydanie. W prosty, przyjemny sposób opisana historii jednego z najlepszych piłkarzy w historii piłki nożnej. Szczególnie polecam dla młodszych fanów Portugalczyka.

to już trzeci piłkarz - bohater i trzecia książka Yvette Żółtowskiej-Darskiej, którą przeczytałam z młodym i świeżo upieczonym (od marca b.r.) fanem piłki nożnej.

nie nudzę się! nie zgrzytam zębami. te mini biografie są dobrze napisane. ciekawie skomponowane. dużo wiadomości. nie tylko o piłce nożnej i samych piłkarzach, ale też o krajach i miejscach, z których pochodzą.

co więcej? mój Tata, rocznik przedwojenny, starannie dobierał lektury klasyczne, tradycyjne i odpowiednie dla "panienki z dobrego domu". wszystko, co nowe, inne a nie daj boże powojenne (choć przed wojną żył tylko 6 lat) było podejrzane. nawet Muminki. w związku z tym moje zderzenia ze światem realnym i rówieśnikami bywały bolesne:). byłam (musiałam być) kosmitką! stąd nie mam skrupułów, że życiorysy Leo, Zlatana, Cristiano zmuszają mnie do rozmów z sześciolatkiem o. uzależnieniach/narkotykach. imigrantach. blokowiskach. przedmieściach. pijących/bijących rodzicach. kradzieżach. biedzie. głodzie itp. podobnych elementach wielkich karier piłkarskich. na duchu podtrzymuje mnie fakt, że książki wg zapewnień autorki, były konsultowane z psychologiem dziecięcym.

Rewelacja! Nie tylko dla dzieci, ale też dla dorosłych. Książka zawiera piękne zdjęcia, dużo informacji w formie krótkich ciekawostek, minimalistyczne rysunki. Język, którym posługuje się autorka jest jednocześnie łatwy do przyswojenia, ale moim zdaniem poszerzy też w przyjemny sposób zasób słownictwa wśród kilkuletnich czytelników. Pięknie wydana, szyta, wygodny format. Zdecydowanie polecam dla fana piłki nożnej, fana Ronaldo ale też dla zupełnego amatora - co "trudniejsze" pojęcia są wyjaśnione.

najlepsza moja książka którą czytłem o chłopcu z Madery

najlepsza moja książka którą czytłem o chłopcu z Madery

Całkowicie zmienia sposób oceniania piłkarza.

Całkowicie zmienia sposób oceniania piłkarza.

Polecam osobom, które niewiele wiedzą o Cristiano, a chciałyby poszerzyć swoją wiedzę. Ja od dawna cenię Cristiano Ronaldo jako sportowca, stąd sporo wiedziałam o nim jeszcze przed przeczytaniem tej książki. Myślę, że zagorzali fani Ronaldo nie dowiedzieliby się za dużo nowych rzeczy o swoim idolu. Książka ta z założenia jest przeznaczona dla młodego czytelnika, język jest prosty, a całość dopełniają duże, piękne ilustrację - efekt - książkę bardziej się ogląda niż rzeczywiście czyta. Doceniam jednak zamysł, by dotrzeć do młodszej grupy czytelników i muszę przyznać, że samej dość przyjemnie mi się obcowało z tą książką, pomimo, że mam już trochę lat :)

Nie rozumiem koncepcji powstania tej książki. Szybko się ją czyta, ale nie dowiadujemy się z niej kompletnie niczego nowego. Wszystkie informacje z tej książki mogliśmy doczytać przecież w "Obsesji doskonałości" lub "Maszynie". Sporo błędów, które rzucają się w oczy. Dzieci pewnie na to uwagi nie zwrócą, ale starsi czytelnicy już niestety tak.

Książka o jednym z najlepszych piłkarzy świata usatysfakcjonuje nie tyko dzieci, dla których jest przeznaczona, ale i dorosłych. Kupiłam ją na prezent dla mojego 9 letniego wnuka, ale nie mogłam się oprzeć i przeczytałam ją.

• 2016
  • Piłka nożna