Szept

Przeczytane 1857 Opinie 104 Oficjalne recenzje 38

Wyróżniona opinia i

Książki 344 Opinie 201

✨Szept✨

O tej książce słyszałam różne opinie i przyznam szczerze, że byłam trochę negatywnie do niej nastawiona. Zrezygnowałam nawet z kupna wersji papierowej po przeczytaniu kilku recenzji, ale gdy zobaczyłam, że na @empikgo jest dostępna wersja audio - stwierdziłam, że dam jej szansę.

Sam pomysł na fabułę może i nie jest zbyt oryginalny, bowiem po jaką książkę by nie sięgnąć, prawie wszędzie mamy ten sam schemat - nastolatka o wielkiej mocy, zupełnie nieświadoma swoich zdolności i przeszłości, trafia w sam środek konfliktu miedzy dwiema wrogimi grupami i musi stawić im czoło. Przy okazji odwieczne „nie ufaj nikomu” i zgadywanie kto jest tym dobrym, a kto złym.

Słuchało mi się jednak przyjemnie. „Szept” to idealna lektura, po którą sięga się by chillować pod kocem z kubkiem herbaty. Jest lekka i niewymagająca, a to zawsze działa na korzystać książki. Z drugiej strony, nie jest to na pewno książka, która na długo zapadnie mi w pamięć, a do bohaterów mam bardzo neutralny stosunek. Żadnego nie polubiłam na tyle, by się do niego przywiązać.

Jeśli znacie i lubicie książki Tahereh Mafi czy nawet Aprilynne Pike (konkretnie „Ocalona” i „Uprowadzona”) to zdecydowanie „Szept” wam się spodoba, ponieważ akcja jest praktycznie w takim samym klimacie (co moim zdaniem, plusem akurat nie jest, bo ileż można czytać o tym samym, no ale ilu ludzi - tyle opini).

Ostatecznie oceniam tę książkę na 6,5/10⭐️ i przy okazji muszę też wspomnieć o lektorce @kingasuchan - bardzo przyjemny głos, który bez wątpienia sprawił, że słuchało mi się bardzo dobrze! Doceniam i szanuję, bardzo dobra robota!

✨Szept✨

"Szept" Lynette Noni.

Fantastyka nie jest moim najbardziej ulubionym gatunkiem literackim i chyba nadal nie będzie, mimo że "Szept" Lynette Noni (tom 1) jest dość wciągającą pozycją.
Tak zwana Jane Doe jest przetrzymywana i upadlana w ośrodku rządowym Lengard już od dwóch i pół roku. I przez cały ten okres nie odezwała się ani razu. Uważa siebie samą za potwora i że każde wypowiedziane przez nią słowo może zniszczyć ludzi, a nawet świat.
Jest poddawana okrutnym i bolesnym eksperymentom, a jej jedyną "rozrywką" są intensywne treningi różnych sztuk walki.
Po dwóch i pół roku sytuacja zaczęła się zmieniać.

Fabuła jest dość wciągającą. Polecam miłośnikom tego gatunku literackiego.

"Szept" Lynette Noni.

Bardzo ciekawie zarysowany świat... można tu znaleźć wiele wspólnego z innymi światami fantasy, ale jednocześnie na swój sposób jest to oryginalna lektura.

hmm trudno jednoznacznie się wypowiedzieć . Bo z jednej strony fajny pomysł, z drugiej zbyt powierzchownie i niespójnie zrealizowany. Bohaterowie nawet dobrze stworzeni ale główna bohaterka nie da się lubić i te jej wiecznie te same przemyślenia powtarzane bez końca. Masa sprzecznych sytuacji . Dla młodzieży przyjmującej wszystko bezkrytycznie może być . Ale ktoś bardziej inteligentny na pewno nie będzie usatysfakcjonowany .

Jakie to było dobre! Inne, ciekawe i nieźle napisane.
""Szept" trzyma w napięciu od pierwszej strony.
Interesujące młodzieżowe fantasy, ale ja mam już o wiele więcej lat i bardzo mi się podobało.
Polecam!

Jakie to było dobre! Inne, ciekawe i nieźle napisane.
""Szept" trzyma w napięciu od pierwszej strony.
Polecam!

Jakie to było dobre! Żałuję że tak długo zwlekałem z przeczytaniem jej. Zabieram się wkrótce za 2 tom. Polecam fanom fantastyki młodzieżowej, ubolewam ze dylogia jest mało popularna klimatem przypomina Dotyk Julii i Strenger Things

Wciągająca

Wciągająca

siążka naprawdę mi spodobała się. Na początku myślałam, że będzie nudna i monotonna, jednak zmieniło się to dopiero pod koniec. Odczułam napięcie
budowane z kartki na kartkę, momentami w dość subtelny sposób, jednak było. Pewne wydarzenia szczególnie przypominają mi drugą część Trylogii Trylle (swoją drogą bardzo ciekawa historia). Utwór napisany przyjemnym, prostym językiem idealnym do czytania po ciężkim dniu. Moim zdaniem można ją naprawdę szybko i bez problemu przeczytać. Zaintrygowały mnie fragmenty napisane w niecodzienny sposób:
,,Tak.
Wiele.
Kłamstw."
Nastrój wprowadzony przez autorkę wpadł w mój gust. Totalnie pasują mi do niego piosenki,,Panic Room",,,Gasoline" i,,Control". Główna bohaterka została ciekawie wykreowana. Nie tyle co jej możliwości, jak i historia. Odczułam mocny motyw kłamstwa, dużo splątanych wersji i w co uwierzyć? Cała akcja rozplątuje się stopniowo dopiero pod koniec. Niczego nie jesteśmy pewni do ostatniej strony.

📖🐲
Trochę długo się rozkręca, ale ogólnie dla mnie była fajna i ostatecznie mnie wciągnęła i nawet jestem ciekawa, co będzie dalej, więc pewnie za jakiś czas sięgnę po tom II. Oczywiście nie mogłam znieść Warda i tego, że Jane nie może mu dogadać i trochę się boję, że autorka pójdzie w trójkąt miłosny, czego wyjątkowo nie lubię w książkach, ale na razie nikt sobie nie pada w ramiona po pięciu sekundach znajomości, więc tu duży plus. Świat Mówiących też fajnie opisany i kupuję go, chociaż oczywiście bohaterowie są mocno czarno-biali, ale mogę to wybaczyć książce młodzieżowej. Ja wobec tego polecam.

📖🐲

Czasem człowiek musi przeczytać jakąś książkę tak by odstresować się. Mój wybór padł własnie na tę, i wciągnęło mnie w historię Jane Doe sponiewieranej dziewczyny, próbującej zachować siły. Cały ośrodek i jej postawa może trochę nierealna, to od spotkania Worda książka staje się interesująca, i scena w której zostaje wypowiedziane pierwsze słowo przez JD. Akcja nabiera tempa i zanim się człowiek obejrzy przewraca się ostatnią stronę.

• Audiobooki