Wataha. Zemsta opętanych

Wataha (tom 2)
Horror Masakra
2021-03-06
2021-03-06
Literatura polska animal attack horror gore egzorcyści demony dzik dziki

Wataha zemsta opętanych to drugi i na razie ostatni tom z cyklu.

Wataha, która ledwo przetrwała odstrzał podczas morderczej pielgrzymki w Częstochowie znów rozpoczyna żer. Kolejny raz pierwszą ofiarą pada ksiądz. O dziwo, tym razem jest on dobry i zakopuje w lesie demona, pozyskanego z egzorcyzmów. Niestety wszystko na nic, gdyż czyste zło przenosi się na lochę, która nie cofnie się już przed niczym.

Książka jest jeszcze lepsza od poprzedniczki. Zmutowana, opętana locha robi prawdziwy rozpierdziel. Zabija starców, żołnierzy, leśników a nawet kilkuletnie dzieci. Wataha przemieszcza się szybko, atakuje, najada się ludzkim truchłem i odchodzi w głąb lasu.

Książka idealna na odmóżdżenie. Czytelnik powinien się przygotować na solidną dawkę horroru typu b, gdzie trup ścieli się gęsto a flaki i ekskrementy latają w każdą stronę. Nie idzie zliczyć odgryzionych kończyn czy zmiażdżonych czaszek. Ta książka jest przeznaczona dla osób lubiących "mocny" animal horror.

Wataha zemsta opętanych to drugi i na razie ostatni tom z cyklu.

W zasadzie nie ma sensu za dużo się rozpisywać; masa krwi, flaki i bohaterowie którzy pękają jak zapałki. Wszystko w iście Tomkowym stylu pełnym krwawych i często śmiechowych opisów.

Ci z was dla których nie jest to pierwsze spotkanie z głównym reprezentantem HM, wiedzą że Tomek nikomu nie popuści; nie ważne czy są to dzieciaki na szkolnym spacerze, czy zepsuty do granic ksiądz- każdy dostanie od dzików równo po dupie.

Nietuzinkowe pomysły, zakopywane żywcem noworodki, typowe "guyowe" sceny seksu i ogólny chaos sprawiają że aż morda się cieszy na widok takich historii. Wydaje mi się też ze w pierwszej części Tomek się jakoś bardziej hamował bo to co się tu dzieje to już "nocny pociąg z mięsem" z suchej.

Nie mniej ciekawym tworem jest kret. Tomek postawił sobie chyba za punkt honoru aby każde z pozoru niepozorne zwierze zostało u niego prawdziwym terminatorem. Nowela krótka i z gatunku tych "nażarł się i zmutował" ale czytanie o wielkim krecie który porywa budy z psami a potem domy jest czystą zajebistością. Na dodatek kończy się tak że otwiera furtkę dla innych nowych "bohaterów".

Tomasz Siwiec "Wataha - zemsta opętanych".

Po tragicznych wydarzeniach z dziejami w roli głównej, w Suchej Beskidzkiej zapanował tymczasowy spokój. Tymczasowy, ponieważ nie wszystkie dziki zostały rozstrzelane. I dowodziła nimi locha. Pewien ksiądz po wygnaniu demona z ciała młodej dziewczyny, postanowił pozbyć się czarnej mazi zakopując ją w lesie. Oczywiście nic nie idzie po jego myśli. Traci życie w okropny i ohydny sposób, a locha dobiera się do worka z demonem. W taki właśnie sposób locha staje się opętana, jej wataha czuje się przy niej bezpiecznie. W Suchej Beskidzkiej na nowo zaczyna trwać porażająca tragedia. Nikt nie na szans z watahą wygłodniałych dzików i jej lochą o monstrualnych rozmiarach i krwistych ślepiach.

O jaaa. To była jazda bez trzymanki. Pierwsza część zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Druga... Jezu. To coś obrzydliwego. Krwawego. Ohydnego. Akcja toczy się od samego początku. Autor idealnie kreuje krwawą miazgę. Opisy są szczegółowe. Prowadzą do najprawdziwszych mdłości. Zawsze z dystansem podchodziłam do myśli, że mogłabym spotkać dzika na swej drodze. Po lekturze... A w życiu! Już chyba do końca życia będę bać się spotkania z dzikiem.

Krótka powieść, a jednak pełna emocji. Tych najgorszych. Totalny rozgardiasz pod względem krwawych opisów. Sama końcówka wbija w fotel. Czyżby była trzecia część? 😍

Nie przepadałam za animal horror. A jednak "Wataha" stała się moim numerem jeden i serio, każdemu będę polecać. To jak na karuzeli. Żołądek podjeżdża do gardła. A jednocześnie nie idzie się odciągnąć od czytania. Pochłonęłam, co prawda cieszę się, że jednak nie w nocy... Ale strasznie ciekawiło mnie, jak potoczą się losy pozostałych dzików. Tak, mamy tu wątek opętania. Bardzo zgrabnie przemycony, podkreślony. Zachęcający po prostu. Osobiście nie przeszkadzało mi to. Wręcz przeciwnie. Tomasz Siwiec jest już na mojej liście ulubionych autorów. Co jakiś czas na pewno będę czytać ten gatunek.

Polecam!

Tomasz Siwiec "Wataha - zemsta opętanych".

To świetna kontynuacja Watahy.
Dziki, którym udało się przetrwać, ukryły się w małopolskich lasach. Do tych lasów trafił egzorcysta pragnący zakopać demona. Egzorcystę głodne dziki wywąchały i szybko stał się ich przekąską.

Czy może być coś gorszego od zmutowanej krwiożerczej Lochy? Wyobraźcie sobie, że ona jest do tego opętana!

Dni okolicznych mieszkańców są policzone. Wygłodniała mściwa mordercza wataha z olbrzymią opętaną Lochą na czele wyrusza na żer, nie oszczędza nikogo, lubi ludzkie mięsko.

Jest ostro i obrzydliwie. Autor nie patyczkuje się z czytelnikiem, dosadnie i plastycznie opisuje wszystkie makabryczne szczegóły, krew, kończyny, flaki... Czarnego humoru tu nie brak.
Bardzo dobrze mi się to czytało. Zakończenie sprawiło, że zabrakło mi słów. Wyobraźnia autora robi wrażenie. Jak zawsze ubolewam, że tak krótko, już wypatruję kolejnej! Zdaję sobie sprawę z tego, że to nie jest dla każdego, raczej dla osób o mocnych nerwach. Fani Animal Attack oraz gore będą zachwyceni. Ja się przy niej świetnie bawiłam!

To świetna kontynuacja Watahy.

Dni okolicznych mieszkańców są policzone....

"Wataha-Zemsta Opętanych" jest drugą książką opisującą przygody dzików z Suchej Beskidzkiej. Tym razem napotkają problem w postaci egzorcysty oraz pozostawionych przez niego resztek demona wygnanego z ciała kilkunastoletniej dziewczyny.
Dla naszych bohaterów taki problem to nie problem. Jednak w tym wypadku standardowe rozwiązanie zaowocowało dość nieoczekiwanymi skutkami.
"Wataha- Zemsta Opętanych" jest zdecydowanie inna od pierwszej części, bardziej przemyślana i mniej spontaniczna. Pomimo, że Tomasz Siwiec nie oszczędza nam cudownych opisów kolejnych wyczynów włochatej ferajny, to jednak daje nam szansę, abyśmy pomiędzy kolejnymi, jakże widowiskowymi zgonami złapali przysłowiowy oddech.
Książka która zdecydowanie jest godna uwagi.
Jak dla mnie w pełni zasłużone 10*

Haha jak ja uwielbiam Siwca i te jego animale. Czysta rozrywka, ale jaka jatka to głowa mala.....

Nie ważne o czym Tomasz Siwiec by napisał - to zawsze dobrze się czyta i wciąga od pierwszej strony!

Kolejne krwawe spotkanie z dzikami. Akcja od początku do końca. Strony ociekające krwią. Tomasz Siwiec w formie.

Można się uśmiać w niektórych momentach, ale ogólnie widać brak warsztatu, redakcji i korekty. Prosta historia z humorem, momentami obrzydliwa, momentami krwawa. Jako całość średnio, jednak i tak lepiej niż część pierwsza.

Zdecydowanie lepsza od części pierwszej. Sporo humoru, mocnych scen i ciekawych pomysłów. Czasami nieco obrzydliwości, ale to na plus. Czekam na część trzecią.

• Horror
  • Zwierzęta