Na luzie. Jak stawiać czoło niedźwiedziom, korkom i innym stresującym rzeczom

Okładka książki Na luzie. Jak stawiać czoło niedźwiedziom, korkom i innym stresującym rzeczom Brian King
Brian King Wydawnictwo: Marginesy nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
The Art of Taking It Easy: How to Cope with Bears, Traffic, and the Rest of Life's Stressors
Marginesy
2021-01-13
2021-01-13
Aga Zano
problemy poradnik stres

Mało treści ciekawych. Psychologia pomieszana z kabaretem. Nie każdemu pasuje. Mi nie

Książka napisana lekko, na luzie. Przyjemnie się czyta i można się dowiedzieć interesujących rzeczy.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Tak czytam i czytam i nie mogę znaleźć nic przydatnego. Bardziej jest to humorystyczny pamiętnik, w którym autor opowiada jakie to ma życie, jak podróżuje po świecie i jaką to ma cudowną córeczkę niż profesjonalne zagłębienie się w temat.
Wyczytałam jedynie ogólną radę płynąca z kartek: Nie martw się! Nic na to nie poradzisz... i niby wszystko zostaje załatwione.
Mam wrażenie, że ostatnio przeczytane przeze mnie poradniki to jeden wielki śmietnikowy miszmasz.

Mam...

Świetna, napisana w mega humorystyczny sposób, a zarazem pouczająca i zawierająca mnóstwo rad książka dr Briana Kinga na temat stresu. Stres jest potrzebny, ale trzeba umieć go rozpoznawać, a następnie okiełznywać. Wszystkiego można się nauczyć, bo nasz mózg jest plastyczny i uczy się przez całe życie. Trzeba tylko chcieć, zacząć i trenować, a niedźwiedzie i korki przestaną być az tak straszne.

Książka napisana z humorem, ale nie znalazłam w niej nic mocno odkrywczego. Taki przeciętny poradnik, jeżeli ktoś się nudzi to może po niego sięgnąć :)

Niezwykle ciężko odnieść mi się do tej książki a ocena jej wydaje się trudna. Nie jest to żaden poradnik, nie jest to też powieść z elementami humoru. Coś pomiędzy… ani nie bawi, ani nie uczy. W zasadzie ta pozycja nie wniosła nic nowego, nie zmieniła oceny świata. Banał zawarty w tej pozycji nie jest wart ceny zamieszczonej na książce. Amerykańskie poczucie humoru i liczne (autor uważa, że zabawne) komentarze w tekście wręcz odpychają. Mam ogromne poczucie honoru, śmieje sie dość często ale tu poziom humoru, i to na dodatek ze strony autora, komika jest żenujący. Ani razu kąciki ust mi się nie podniosły… a nie! Moze tylko wtedy, gdy była mowa o ołówku w ustach by zmusić mięśnie do uśmiechu. Sprawdziłem, nawet udawany uśmiech „robi robotę” i tylko za to oceniam na 3/10

Książka jest świetnie napisana, bardzo lekkim stylem, przeplatana zabawnymi anegdotami a zarazem piszącą o tym co się dzieje z naszym ciałem gdy dopada nas stres i co możemy z tym zrobić.

Książka napisana z humorem. Bardzo mi wpadł do gustu audiobook. Słuchało się świetnie. Plus przypomniałam sobie bądź dowiedziałam się o wielu ciekawych rzeczach. Polecam.

Książka jest lekko napisana i dobrze się ją czyta.
Co do treści, to nie ma w niej niczego odkrywczego dla kogoś, kto nawet w minimalnym stopniu zgłębił tajniki psychologii oraz radzenia sobie ze stresem. Mnóstwo rad jest oczywistych, intuicyjnych, a koncepcji - znanych. Nie dam jednak niskiej oceny z samej tylko racji tego, że znam temat, bo dla kogoś, kto dotychczas nie był obeznany z tą materią może to być dobra, pomocna i przydatna lektura.

Książka jest lekko napisana i dobrze się ją czyta.

• Audiobooki