Reclaim

Okładka książki Reclaim Aly Martinez
Okładka książki Reclaim
Aly Martinez Wydawnictwo: Independently published Cykl: The Release Series (tom 2) literatura obyczajowa, romans
The Release Series (tom 2)
Independently published
2020-11-12
2020-11-12

🌷🌷🌷 RECENZJA 🌷🌷🌷

" Odzyskanie "
Aly Martinez

Dzień dobry kochani, dawno mnie tu nie było, wypoczywam w przepięknym miejscu i dużo zwiedzam, cieszę oko, ale dziś organizm już prosi o przerwę, więc nadrabiam troszeczkę zaległości.

"Nie zasługiwałam na Camdena Cole'a i nigdy nie zasłużę.... ".

Kolejna moja przygoda z Ale Martinez i naprawdę polecam jej pióro, niesamowicie lekko się to czyta i bardzo przyjemnie.
Jest do druga część przeżyć rodzeństwa, tym razem opisana z perspektywy Nory. Małej, biednej dziewczynki, która dużo przeszła w swoim życiu.
Autorka pokazuje nam piękną przyjaźń między Norą a Camdenem od najmłodszych lat, od zbierania dżdżownic dla pieniędzy, spotkania potajemnie nad strumieniem po dojrzałe uczucia i przyjaźń forever.
" Wiem, że masz brata, ale nigdy nie zaszkodzi mieć przyjaciela, który będzie się o Ciebie troszczył ".
To co połączyło tych dwoje pozwoliło Norze być silniejszą, pozwoliło jej walczyć o swoje ja i dało wsparcie o to nie jest młodzieńcza przyjaźń, ale przyjaźń zbudowana na dobrych fundamentach o trwająca przez lata. Camden pomimo odległości czy przeciwności losu zawsze był, gdy ona go potrzebowała. Zawsze rzucał wszystko i gnał z pomocą Norze.
Jak myślicie, czy tych dwoje ma szansę na mocniejsze uczucie?.......

Emocje we mnie szalały czytając tą książkę. Ile człowiek potrafi znieść bólu, upokorzeń i złego traktowania gdy wie, że ma kogoś, kto poda pomocną dłoń. Naprawdę świetna lektura, polecam.....

🌷🌷🌷 RECENZJA 🌷🌷🌷

" Odzyskanie "
Aly Martinez

"Nie zasługiwałam na Camdena Cole'a i nigdy nie zasłużę.... ".

Kolejna moja przygoda z Ale Martinez i naprawdę polecam jej pióro,...

No i ... 3 paczki chusteczek i skończyła czytać jedną z najbardziej wzruszających historii jakie od dawna czytałam.
Ta historia jeszcze długo zostanie w mojej pamięci i na pewno kiedyś wrócę do obu książek z tego cyklu.

Pierwsza część mnie oczarowała więc co do tej miałam wysokie wymagania i niestety się zawiodłam.

Całe to „odzyskanie” trwa zdecydowanie za długo. Jak w przypadku pierwszej części ma sens, że historia jest rozciągnięta w czasie tak tutaj jest to zrobione na siłę. Taki miał być schemat i kropka.

Akcja jest urywana przez co nie da się tego czytać płynnie. W pewnych momentach odnosiłam wrażenie, że bohaterowie, zamiast szukać sposobów jak być razem szukali powodow, żeby być osobno.

Niemniej jednak sam styl autorki mi się podoba, widać, że dziewczyna ma talent.

Końcówka (jakieś ostatnie 30%) fajna ma coś w sobie, przez co broni tę książkę

„Ale kiedy gorzki chłód rzeczywistości jest wszystkim, co się zna, człowiek uczy się trzymać obiema rękami wszelkie ciepło, jakie może znaleźć”

Gdyby podczas czytania tej książki, ktoś z Was powiedział, że kocha kogoś mocniej niż ja Camdena Cole’a, nie uwierzyłabym mu. Rzadko spotykam głównych bohaterów, którzy aż tak bardzo na mnie działają. Camden Cole rozlał ciepło w moim sercu, które z każdą kolejną stroną przybierało na sile. Miałam ochotę go uściskać milion razy i według mnie ten mężczyzna to całkowity ideał.

„Odzyskanie” jest książką za którą nie było mi się łatwo zabrać. Pierwszy tom – Uwolnienie – miał w sobie ogrom bólu. W głębi serca czułam, że ta część będzie taka sama i czekałam, aby być gotowa na tę książkę. Nie wiedziałam, że totalnie przepadnę. Fabuła sprawiała, że niekiedy mój uśmiech był smutny a innym razem radosny. Pojawiło się u mnie tak wiele odmiennych uczuć. Nie potrafię wyrazić jak bardzo się cieszę, że mogłam poznać tę historię.

Pierwsze skrzypce zdecydowanie należą do Nory. Poznajemy życie dziewczyny przed i po wypadku. Nawet nie wiecie, jak wiele musiała znieść. Miała zaledwie dwanaście lat, gdy jej życie nieodwracalnie się zmieniło. Nie sądziła, że odejście mamy to nie najgorsza rzecz, jaka może ją spotkać. Ojciec pijak, rozwalający się dom, zarabianie pieniędzy, aby mieć co zjeść. To zdecydowanie nie powinien być problem Nory i jej starszego brata.

Nora poznaje Camdena w wieku jedenastu lat. Ten chudy chłopczyk w brzydkich mokasynach od początku działa jej na nerwy. Camden nie daje jednak za wygraną, ponieważ pierwszy raz w życiu chciałby mieć przyjaciela. Wierzy, że Nora go polubi i będzie spędzała z nim czas w wakacje. Camden jej nie ocenia, nie pyta o przeszłość. Pomaga nieco zarobić i po prostu przy niej jest. Nora otwiera serce przed tym wygadanym chłopcem w okropnych mokasynach. Oddaje mu cząstkę siebie, której nigdy nie odzyska.

„Wiem, że masz brata, ale nigdy nie zaszkodzi mieć też przyjaciela, który będzie się o ciebie troszczył”

Relacja między Norą a Camdenem jest bardzo skomplikowana. Nie są parą a przyjaciółmi. Najpierw spędzili razem całe wakacje. Po roku mogli znów nacieszyć się swoim towarzystwem. Później miała miejsce sytuacja, która odsunęła ich od siebie i nie widzieli się przez kolejne kilka lat. Łącząca ich więź nie osłabła nawet wtedy, gdy Nora spotkała Camdena po kolejnych pięciu latach, gdy ma przed sobą dwudziestosiedmioletniego mężczyznę ubranego w garnitur szyty na miarę. To wciąż ten sam chłopczyk, który nosił brzydkie mokasyny. To wciąż ten nastolatek, który odwzajemnił jej pierwszy pocałunek. To wciąż ten dwudziestodwulatek, który wygłupiał się z nią w jacuzzi. Choć Nora spotyka swojego przyjaciela w różnych etapach życia, on wciąż na nią czeka. Wciąż ma nadzieję, że ich drogi się w końcu przetną. Wciąż nie dopuszcza do siebie nikogo innego, ponieważ od dziecka kocha tylko ją.

„Moje korzenie zawsze były tylko tam, gdzie ty”

To niesamowite, że jeśli się kogoś pokocha, potrafi się na niego czekać latami. Daje się mu przestrzeń i żyje wiarą, że ta osoba się w końcu odezwie. Właśnie tak można opisać tę historię. Camden pokochał zagubioną dziewczynkę, choć nawet nie zdawał sobie sprawy, jak do końca nazwać to uczucie. Pokazał jej, że ludzie nie zawsze odchodzą. Obiecał, że będzie obok choćby nie wiem co i nawet jeśli Nora potrzebowała czasu, on cierpliwie na nią czekał.

„Czułem się wypatroszony. Całkowicie pusty. Ale kochałem ją, choć jeszcze tego nie rozumiałem. Więc stałem tam, gotów walczyć do końca”

Gdybym wiedziała, że ta książka wywoła we mnie tak wiele emocji, to na pewno sięgnęłabym po nią wcześniej. Obawiałam się jednak, że nie jestem gotowa na tę historię. Doskonale pamiętam pierwszy tom. Bardzo mną wstrząsnął i czułam ogrom bólu podczas jego czytania. Nie żałuję jednak, że sięgnęłam po tę dylogię. Historia Nory i Camdena sprawiła, że w moim sercu pojawiło się ciepło. Kocham ich jako parę. Kocham ich historię. Ta dwójka to idealny przykład na to, że po burzy zawsze pojawia się słońce.

„Wszy­scy do­ko­nu­je­my wy­bo­rów.
Nigdy nie zro­zu­miem, dla­cze­go Cam­den wy­brał mnie”

Mam mieszane odczucia w stosunku do tej dylogii. Z jednej strony obydwie części poruszają niesamowicie bolesne wydarzenia, ale z drugiej (pomimo tego, że uwielbiam takie emocjonalne książki) ciężko było mi wkręcić się w fabułę. mniej więcej do 3/4 książki czytałam trochę na siłę.

Już w "Uwolnieniu" pokochałam Norę. było mi jej szkoda, bo jako dziecko została niejednokrotnie zraniona, ale nie do końca znałam motywy jej zachowania. "Odzyskanie" pozwala nam przekroczyć jej mury. Jednak przez wzgląd na to, że historia przeskakuje co parę lat do przodu mamy tylko śladowe ilości bohaterów, tego jacy są obecnie. Jest masa uczuć, ale są one powierzchowne, docieramy do jakiegoś punktu, mamy nadzieję na więcej i następuje kropka. Nowy rozdział z innej perspektywy. Znów jakiś czas później.

Takie same odczucie miałam przy pierwszej części. Historia jest w porządku, w końcu wyszła spod pióra Aly, ale miałam nadzieję na więcej. Po prostu czuję niedosyt, ale to nie oznacza, ze ta książka była w mojej opinii zła. polecam przeczytać i wyrobić sobie własne zdanie.

„Wszyscy dokonujemy wyborów.Od przyziemnych po takie, które mogą zaważyć na całym naszym życiu.”
Każdy z nas ma jakiś wybór, który może zaważyć na życiu naszym jak i innych. To przerażająca presja jak i cudowna wolność.

Czy serce także ma możliwość wyboru? Nie ma tu miejsca na rozsądek, za I przeciw kiedy w grę wchodzą uczucia.

Camden wybrał ją, dziewczynę która w swoim mniemaniu była zniszczona i nie miała mu nic do zaoferowania. Choć ponoć miłość może wszystko naprawić. Czy tak będzie tym razem?
Nora wiele przeszła w życiu, dzięki Camdempwi miała swoje miejsce i przyjaciele, jednak jak wiele mogą pokrzyżować emocji?

Oboje wiele przeszli, życie ich nie oszczędzało co tylko wzmocniło ich determinację.

Camden wybrał ją, dziewczynę która w swoim...

Dziś kolejna świetna książka od @wydawnictwo_papierowka
"Odrodzenie" Aly Martinez🖤

"Nasza historia była zagmatwaną opowieścią o czasie i odległości. Wyborach i konsekwencjach. Miłości i tęsknocie. I jeszcze ani razu dobrze się nie zgraliśmy."

Wydaje mi się, że ten cytat idealnie podsumowuje te książkę. Nora była dziewczyna, która nie wiedziała jak to jest być kochaną. Była zamknięta w sobie, dla własnego bezpieczeństwa swoje serce otoczyła murem. Uważała, że każdy kogo pokocha w końcu ją zostawi. Pewnego dnia spotkała chłopca, który zmienił jej życie i dał jej momenty, w których była szczęśliwa. Carmen był chłopcem, który nie pasował do swojej rodziny. Połączyła ich przyjaźń, ale czas nigdy im nie sprzyjał.

Książka pięknie pokazała siłę bohaterki. Nora po wszystkim co przeszła, czego doświadczyła jakoś dziecko, nie poddała się. Choć miała chwilę, kiedy czuła, że ma dość i chciała wszystko porzucić, wybrała życie i walkę o siebie. W tym wszystkim zachowała pogodę ducha. Historia bohaterów jest trudna, ale i piękna. Pokazuje, jak ważne jest mieć w życiu kogoś bliskiego, kto będzie dla nas oparciem w trudnych chwilach. Oczywiście Aly kolejny sprawiła, że się wzruszyłam. Także osoby wrażliwe lepiej przyszykujcie chusteczki.

Ja oczywiście polecam, tak samo jak pierwszy to serii

Dziś kolejna świetna książka od @wydawnictwo_papierowka
"Odrodzenie" Aly Martinez🖤

Tak jak w przypadku pierwszej części - troszkę męczyła mnie długość części poświęconej ich dzieciństwu. Wiedziałam co to ma na celu (tak jak w Uwolnieniu),mieliśmy zobaczyć jaka relacja ich łączyła i dlaczego reszta ich życia wyglądała tak jak wyglądała. Jednak tym razem nie do końca to rozumiałam. Było widać, że łączy ich coś szczególnego, to prawda. Jednak stanowczo za długo trwało to "odzyskiwanie". W pewnym momencie to wszystko stało się bardzo nierzeczywiste, może gdyby skrócić to o 2-3 lata odczułabym to inaczej? Być może. Może gdyby to traumatyczne wydarzenie przesunąć rok dalej i dać im jeszcze jedne wakacje na pielęgnowanie relacji? W Uwolnieniu przyjaźń i związek Thei i Ramseya trwał zdecydowanie dłużej, więc to, że ich miłość nie minęła było łatwiejsze do zrozumienia.

No ale nic, wciąż uważam, że Odzyskanie warto przeczytać bo to po prostu ładna książka. Przez długi czas dosyć smutna, ale wciąż ładna.

" - Próbowałam stać się lepsza dla ciebie...dla nas. Nadal próbuję.
- I w tym problem. Sądzisz, że jest jakiś punkt, do którego musisz dotrzeć Noro. Mityczny moment, w którym wreszcie będziemy mogli być razem. Tymczasem życie mija. Przecieka nam przez palce."

Aly Martinez ponownie wprowadza nas w świat Nory, siostry poznanego już Ramseya, tym razem cofamy się do czasów jej dzieciństwa, gdy poznaje Camdena❤️ Camdena, dzięki któremu nie musi zbierać robaków, by zarobić coś grosza. Camdena, który spędza z nią całe lato nad strumykiem, sprawiając, że może omijać ojca🥺 Camdena, który pewnego dnia ją zostawia, jak wszyscy, a gdy wraca, okazuje się być kimś, kogo dziewczyna nie chce już znać 🥺 Skrzywdzona, zagubiona i samotna, w dodatku niosąca na swoich barkach ogromne brzemię💔 Historia tej dwójki to istna karuzela, ale jedno jest niezmienne... Ich drogi łaczą się często, ale tylko na chwilę 😓 Nie ten czas, nie to miejsce, nie ta dojrzałość 🥺 Ciągle coś stoi im na drodze, choć ich uczucie jest głebokie i wydawać by się mogło, trwałe ❤️ Od razu wciągnęłam się w ich świat, ich zabawy, dogryzanie wywoływały na moich ustach uśmiech rozczulania, a relacja sprawiała, że ciepło wypełniało moje serce 😍 Choć przez większość czasu się ranią, pewne sytuacje łamią serce, a upływ czasu nie nastraja pozytywnie, to piękna historia o tym, jak bardzo szybko przemija życie, o łapaniu chwil i czerpaniu z nich radości 😘 O miłości silniejszej niż skała❤️ I o rzeczach, na które człowiek nie ma wpływu, a jednak może sprawić, że staną się one bardziej znośne ❤️ Cam to przykład mężczyzny, który kochając nieba przychyli swojej ukochanej 😀 Nora zaś pamietając ciągle przeszłość, szuka odkupienia i lepszej siebie 🙈 Tylko czy naprawdę na tym polega miłość? By odtrącać ukochaną osobę, dopóki sami się nie zmienimy i nie poukładamy swojego życia ? A może warto zaufać i radzić sobie ze wszystkich razem ? Tak jest przecież znacznie łatwiej, no i podobno, co dwie głowy to nie jedna 😂 Ta książka uświadamia kilka spraw, pokazuje życie w małym miasteczku oraz to, jak niezrozumienie lub obojętność rodziców może zniszczyć człowieka na stracie 😌 Bardzo emocjonalna, życiowa i naturalna opowieść, obok której nie można przejść obojętnie 😘

" - Próbowałam stać się lepsza dla ciebie...dla nas. Nadal próbuję.

"(...) tak właśnie żyłam - w tonącej łódce poczucia winy, paniki i przytłaczającego żalu. Mogłam z niej łatwo uciec, gdybym tylko wyznała prawdę, ale siedziałam tam, próbując ją ratować, a jednocześnie cały czas modliłam się, aby podnosząca się woda w końcu mnie zakryła."

"Odzyskanie" jest drugim tomem dylogii Uwolnienie. Nora jest młodszą siostrą Ramseya, którego poznaliśmy w pierwszej części.
Rodzeństwo wiele przeszło. Matka pewnego dnia zniknęła zostawiając ich z agresywnym ojcem. Mieszkali w ruderze. Sami musieli zarobić pieniądze na jedzenie. I choć mieli złamane serca to mieli siebie.
Pewnego lata Nora postanowiła zarobić pieniądze zbierając robaki dla miejscowego wędkarza. Taki sam pomysł miał Camdem, chłopak który przyjechał na wakacje do dziadków. Ich pierwsze spotkanie było pełne złośliwości jednak szybko zaprzyjaźnili się. To były ich najlepsze wakacje, które szybko się skończyły. Na rok stracili kontakt.
Nora kolejny raz poczuła się zraniona, znowu ktoś na kim jej zależało zostawił ją..
Camdem nie odpuścił, postanowił spędzić kolejne wakacje u dziadków tylko po to aby być blisko przyjaciółki.
Mijały lata, w końcu zrozumieli że ta przyjaźń przerodziła się w inne uczucia. I wtedy na jaw wyszły tajemnice z przeszłości...
Nora stwierdziła, że najpierw musi uporać się ze swoimi demonami, że nie zasługuje na Camdema. Pozwoliła mu odejść.. tylko czy on poczeka? Jak długo przetrwa ich uczucie?

Książki Ally Martinez wywołują wiele emocji i tak było tym razem! Relacja między bohaterami była cudowna! Przepięknie pokazana dziecięca przyjaźń, która przerodziła się w miłość. Było wiele wzruszających momentów, nie mogłam się doczekać kiedy bohaterowie w końcu będą razem. Był też strach o ich życie i tak naprawdę do końca nie byłam pewna czy im się uda.
Świetnie poprowadzona fabuła, nie mogłam oderwać się od książki! Uwielbiam tych bohaterów! Uczucie, które ich połączyło i to jak się troszczyli o siebie skradło moje serce! To było piękne!
Z ogromną przyjemnością sięgnę po kolejne książki autorki!!

• Przeczytane 2022
  • Rok 2023