Szachy w godzinę. Podręcznik dla początkujących

Okładka książki Szachy w godzinę. Podręcznik dla początkujących Michał Kanarkiewicz
Okładka książki Szachy w godzinę. Podręcznik dla początkujących
Michał Kanarkiewicz Wydawnictwo: Kanarkiewicz Strategy Consulting poradniki
poradniki
Kanarkiewicz Strategy Consulting
2020-01-01
2020-01-01
poradnik szachy

"Król do króla się nie przytula" to od dzisiaj moje ulubione powiedzenie związane z szachami, jednak jest to niestety jedna z nielicznych, nowych rzeczy, których dowiedziałam się dzięki tej książce. Jestem początkującym graczem, dlatego sięgnęłam po nią z myślą, że dowiem się czegoś nowego, ale niestety, przez pół książki czytałam o tym dlaczego warto grać, a potem dowiedziałam się po raz kolejny jak poruszają się figury, jedna czy dwie taktyki do tego i koniec książki. Niestety, nie była to lektura dla początkujących, a raczej dla nowicjuszy, którzy wcześniej nie mieli pojęcia o szachach. Dobrze sprawdzi się też w nauce dzieci, gdyż pokazane w niej ćwiczenia są proste i powtarzają się w różnych formach. Książka sama w sobie napisane ok, ale niestety nie jest przystosowana dla tych osób, które już coś potrafią.

Dzień dobry😁

Lubicie gry planszowe, gracie, lub graliście w szachy 🤔?

,, Jednocześnie uważam, że szachy pomogą Ci na pewno. W czym? To jest rzecz wtórna - myślę, że nie warto zamykać się na jakąś jedną, konkretną odpowiedź. Raczej powiedziałbym, że to po prostu będzie spektrum korzyści i to niekoniecznie tych, których się spodziewasz ''.

Współpraca reklamowa z @wydawnictwonepress

Myślę, że każdy z nas - przynajmniej kilka razy grał w przeszłości, lub obecnie w szachy, a jeśli nie, to przynajmniej widział jak inne osoby grają w tą królewską grę, chociażby w czasach szkolnych na różnego typu turniejach szachowych.

Czytając ,, Szachy w godzinę '' @Michałkanarkiewicz, przyznaję bez bicia, że w pewien sposób, za pomocą swojej wyobraźni cofnąłem się do czasów szkolnych, gdy grałem z rodzeństwem w m.in swego czasu w Szachy właśnie, ale również w mega znaną i do dziś wspominaną z sentymentem przeze mnie grę planszową Monopolly

Wspominanie tych emocji, gdy udało się zwyciężyć z innymi, zgarnąć kupę kasy, powoduje praktycznie z automatu uśmiech na twarzy i chyba chęć ponownego sięgnięcia po planszówki właśnie.

Dzisiaj troszkę inaczej wygląda to z perspektywy podejścia, ale i poszukiwania graczy, spędzania w ten sposób wolnego czasu, którego i tak nie ma zbyt wiele..natomiast - listopadowe tegoroczne przymrozki i deszcz są być może znakiem, że warto wrócić do przeszłości i pograć z najbliższymi :)

@MichałKanarkiewcz napisał książkę pełną pasji i entuzjazmu, gdzie przedstawia profity, które płyną z gry w Szachy, spędzania w ten sposób czasu, a jest to chociażby budowa nowych relacji, lub wzmacnianie obecnych, ponieważ jak wiemy - często jest brak czasu...wymówką właśnie. Nie wspominam już nawet o zapobieganiu konkretnym chorobom przez ćwiczenie w ten sposób mózgu.

Po za teoretycznymi informacjami, w książce znajdziemy również sporo wskazówek dotyczących tego, jak zacząć grać i jak stawać się lepszym. Warto sięgnąć po tę pozycję i spędzić czas z bliskimi przy grach planszowych :)

Dzień dobry😁

Lubicie gry planszowe, gracie, lub graliście w szachy 🤔?

Współpraca reklamowa z...

Gra w szachy to jedna z najbardziej popularnych, ale także wymagających rozrywek jeżeli chodzi o tzw. planszówki. Jej podstawowe zasady zna chyba każdy. Jednak aby wygrać to nie wystarczy tylko wiedzieć, że należy przygwoździć króla i dośnie powiedzieć "szach mat".
Książka, którą wam dzisiaj prezentuję ma za zadanie nauczyć was podstaw gry w szachy.
Faktycznie, jest to książka, która pozwoli wam grać ze znajomymi w ramach rozrywki. Należy jednak zauważyć, że nie jest to tytuł, który zapewni wam miejsce w turnieju. Autor przekazuje wiedzę w bardzo przystępny, zrozumiały dla każdego sposób.
Jednak to otrzymujemy po przejściu przez ciężki początek, a mianowicie drobny przerost formy nad treścią serwowany nam przez Kanarkiewicza. Ja rozumiem, że szachy to gra owiana ogromną sławą, ale nie oznacza to, że mamy teraz o tym czytać. Dodatkowo autor okrasza wstęp opowieściami o ludziach i sytuacjach, które nie mają wielkiego znaczenia dla nauki gry w szachy i nie motywują do zgłębiania tej sztuki. Jestem człowiekiem czynu i zamiast tego wolałabym poczytać chociażby o fenomenalnych rozgrywkach.
W książce są różne ćwiczenia, które mnie kupiły. Dla mnie to bardzo ważne urozmaicenie takiego poradnika. Jednak dziwne było dla mnie pytanie "jak się czujesz po wykonaniu tego ćwiczenia". Miałoby sens, gdyby było w formie do przemyślenia, a nie zadania, zaraz pod napisem, że wszystkie je należy wykonać zanim się przejdzie do kolejnego punktu.
Ogółem książkę polecam. Pod kątem merytorycznym jest jak najbardziej na plus. A o to w tym głównie chodzi. Jednak książkę „robią” też inne elementy.

Faktycznie, jest to...

"SZACHY W GODZINĘ" Podręcznik dla początkujących, czyli...

Szachy nazywane dawną grą królów, gra którą zna prawie każdy na świecie .
Towarzyszą nam od około 5 , 6 wieku naszej ery a do dziś nikt nie wie skąd tak naprawdę się wzięły kto je wymyślił ?
Najprawdopodobniej wynaleziono je w Indiach, lecz zasady gry przypisuje się Persom, gdyż szachem określano perskiego króla.
To będzie na tyle z historii ...
lecz czym tak na prawdę są szachy?
Planszowa gra strategiczna odbywająca się na 64 polach, 32 czarnych oraz 32 białych.
Każdy z graczy posiada 16 figur do przeprowadzenia gry.
Jak to zrobić?
Jak się do tego zabrać ?

Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w tym podręczniku.

Dzięki tej książce będziecie mogli nauczyć się od podstaw tej cudownej gry. Nawet stwierdzę, że nie tylko siebie, ale także własne dzieci .
W epoce komputerów , zaawansowanych gier oraz efektów komputerowych może wydać się trudne przekonać dziecko do tej gry . Ale wcale nie musi tak być, ponieważ ta książka
nie uczy tylko gry w szachy, ale także podejścia do nauki młodego pokolenia ...
Dla starszych także się coś znajdzie.
Niektórym może się wydawać, że szachy to tylko zwykła gra,
ale ta książka ukazuje w jaki sposób może ona nam się przydać w życiu zawodowym. Dlaczego? Ponieważ uczy nas strategicznego myślenia nie ograniczającego się tylko do planszy .
Książka tłumaczy krok po kroku jak poruszają się figury , jak doprowadzić partię do ostatecznego momentu jakim jest '' szach i mat ''.
Posiada mini gry dzięki którym łatwo zrozumieć ogólne przeznaczenie figur a możliwość ich wykorzystania jest naprawdę różnorodna.

Jeśli czujesz się na siłach jeśli interesują cię szachy śmiało sięgnij po tę książkę i zanurz się w tym cudownym świecie .
a na pewno nie będziesz tego żałować.

#szachywgodzinę #michalkanarkiewicz #wydawnictwohelion #recenzja #szachy #gra #recenzja #czytam #booktok #yoloczytam #instagram #bookstagram #czytampolskichautorów

"SZACHY W GODZINĘ" Podręcznik dla początkujących, czyli...

Szachy nazywane dawną grą królów, gra którą zna prawie każdy na świecie .

• Szachy
  • POPULARNO-NAUKOWE