Karuzela

Okładka książki Karuzela Rosamunde Pilcher
Okładka książki Karuzela
Rosamunde Pilcher Wydawnictwo: Edytor Seria: Seria z Serduszkami literatura obyczajowa, romans
Seria z Serduszkami
8386812036
Ewa Hauzer
Kornwalia miłość plaża malarz

Sympatyczny romans z nutką tajemniczości.

Powieść która działa jak kojący balsam.Zakochałam się w pięknie opisanej scenerii Konwalii w dzikiej jej przyrodzie oraz szumie oceanu cóż można chcieć więcej.Ciepła optymistyczna opowieść Polecam.

Myślałam, że jest to typowy romans, a przynajmniej zapowiadało się na to. Później okazało się, że jest to bardziej książka, która opowiada o skomplikowanym losie małej dziewczynki. Ten romans, trudny romans, jest gdzieś tam w tle, ale to mała dziewczynka jest tutaj osobą, wokół dzieje się akcja książki. Losy tego dziecka są bardzo... przykre i pokazują, jak okrutnie potrafią być dorośli

Miła, lekka i przyjemna. Zdecydowanie babska na deszczowe dni z kocykiem, kotem i herbatą :)

Bardzo przyjemnie się książkę czytało, skończyła mi się w dwa wieczory ale osobiście wydawała mi się bardzo przewidywalna, troszkę wiało harleqinem ;)

Nic wielkiego ale miły, babski relaks :)

Nic wielkiego ale miły, babski relaks :)

Uwielbiam klimat powieści Rosamunde Pilcher. Może chodzi o Kornwalię, może o tę beztroskę, która towarzyszy bohaterkom jej powieści, które zawsze mogą sobie pozwolić na "nic-nie-robienie" i mają czas na długie pobyty u ukochanych ciotek/wujków etc... Ot, miłe czytadła.
Ale ta książka jest wyjątkowo słaba.Główna bohaterka jest bardzo infantylna, a jej zakochanie się w nowopoznanym mężczyznie - banalne.

Bardzo mnie zirytowało takie trywialne podejście do miłości. Przekonanie głównej bohaterki, że Daniel jest odpowiednim dla niej mężczyzną, bo raz opowiedział jej żart, który wywołał jej śmiech - żenujące.

Nie każda powieść musi mieć 500 stron. Ale jeśli autor chce ograniczyć treść, do tego jeszcze poprzez wyznaczenie bardzo wąskich ram czasowych, bardzo ostrożnie powinien podchodzić do pomysłu przedstawienia ewolucji swoch bohaterów. Trącą one banałem i sztampą.

Gdyby to było moje pierwsze spotkanie z R.Pilcher to raczej nie sięgnęłabym po kolejne książki. Na szczęście wiem, że ta opowiastka tylko się "przytrafiła " tej autorce.

Całkiem przyjemna opowieść, nie rozumiem czemu ma tak niską ocenę, czytałam słabsze pozycje z dużo wyższą oceną.

Lekka historyjka, bardzo fajnie napisana

Lekka historyjka, bardzo fajnie napisana

Książka przeczytana ale bez efektu wow

Książka przeczytana ale bez efektu wow

Własciwie to nie polecam, osobiście wolę inne książki.

Własciwie to nie polecam, osobiście wolę inne książki.

• Obyczajowe
  • 2009