rozwiń zwiń

2020-01-01
2020-01-01

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Bez sensacji i prób zgadywania "czy to już?".
Zestaw pobudzających do refleksji komentarzy Autora do przytaczanych rozdziałów Apokalipsy wraz z pomocnymi wyjaśnieniami, m.in. cenne zwrócenie uwagi na fakt, iż nazwa "Kościół" w języku polskim jest rodzaju męskiego, co zakłóca jego rozumienie jako Oblubienicy (Ecclesia - rodz. żeński).
Odważne podejście zaprezentował ksiądz Staniek w komentarzu do końcowych wersów Apokalipsy: "Wielu ludziom się wydaje, że powinni innym przeszkadzać w grzeszeniu. Biada takim pedagogom! Przeszkadzają młodym grzeszyć do osiemnastego roku życia i uważają, że potem wszystko będzie w porządku. Bóg czeka na mobilizację naszych sił i na bardziej zdecydowane wspinanie się ku szczytom, a nie na przeszkadzanie ludziom "jadącym na tyłku" w stronę przepaści. Oni sami odpowiedzą za to, co czynili."

Bez sensacji i prób zgadywania "czy to już?".
Odważne podejście zaprezentował...

Dodaj cytat z książki Aktualność Apokalipsy