Matnia

Okładka książki Matnia Paulina Jurga
Okładka książki Matnia
Paulina Jurga Wydawnictwo: Otwarte Cykl: Rosyjska Mafia (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Rosyjska Mafia (tom 3)
Otwarte
2021-10-13
2021-10-13
mafia romans mafijny matrioszka wilk jaskółka bratwa mafia rosyjska kobieta

Książka, która wciąga w wir wydarzeń. Pełna emocji historia Marty, której brat ma zamiar zgotować jej piekło. Polecam bardzo!

Emocjonujące zakończenie świetnej serii. Najlepiej wykreowaną postacią tego tomu jest Izjasław... psychopatyczny brat, dla którego więzy krwi nic nie znaczą. On pragnie Matrioszki, jest jego chorą obsesją. Owładnięty żądzą posiadania nie cofnie się przed niczym aby ją zdobyć, nawet wbrew jej woli. Czy zdobędzie i zatrzyma przy sobie swoją Matrioszkę?

W życiu nie pomyślałabym, że będę zarywać noce dla sagi romansu gangsterskiego. Ale było bardzo warto. ŚWIETNA!!

Dobre zakończenie cyklu. Nie spodziewałam się, wielu rzeczy. Faktycznie najciekawsza część, poza rozdziałami 'należącymi' do Nikołaja - tu dla mnie bardzo nierówno. Wydarzyło się dużo ważnych rzeczy, ale sam Nikołaj strasznie mnie denerwował. Niezmiennie Izek rządzi! 'Jego' rozdziały najbardziej mnie się podobały. Zakończenia jakoś nie kupuję. Chciałam przeczytać więcej, a nie tak po łebkach...
Epilog - super!
Jest potencjał i to duży na dalsze części, trzymam kciuki, bo dzięki temu moja ulubiona postać wróci!

Podróż przez cierpienie, terror i przemoc, podczas której nikomu nie można zaufać. Świat mafii, w którym:
"Wilk zmienia sierść, ale nie zmienia natury", a
"Dwa niedźwiedzie nie mogą żyć w tej samej gawrze".
(przysłowia rosyjskie).

"Matnia " to trzeci i ostatni tom serii o rosyjskiej mafii, złożony z dwóch części, zatytułowanych: Bestia i Wilk. Obydwie części łączy finalna rozgrywka pomiędzy Izjasławem i Nikołajem.

★ Izjasławowi, korzystającemu z pomocy Rusłana udaje się uciec. Raniąc Martę i zabijając Maksimiana realizuje plan związany z odzyskaniem władzy. Za sprawą groźnej rany u uprowadzonej dziewczyny, zmuszony jest poprosić o pomoc gruzińskich mafiozów. Korzysta z pomocy Igora (Rzeźnika) i obsesyjnie dąży do ślubu ze swoją siostrą Matrioszką.

★Tymczasem, w rezydencji Kosłowa Rusłan przejmuje dowodzenie mafią po śmierci Maksima. Nikołaj szaleje po uprowadzeniu Marty nie potrafiąc zlokalizować zbiegłego Izjasława. W trakcie poszukiwań na jaw wychodzą tajemnice rodzinne z przeszłości. Po ich rozwikłaniu, już nic nie będzie takie jak było.
Nikołaj rozpoczyna wyścig z czasem, z rozgrywkami mafijnymi w tle. Naprawdę dużo się dzieje, zarówno w rezydencji Kosłowa, jak i pod Moskwą, w domu Igora Paszczenki.

To tylko zarys fabuły, która jest wielowątkowa, dynamiczna, obfitująca w ciekawe zwroty akcji i bardzo wciągająca. Dzieje się tak dużo, że fabułą można byłoby obdzielić kilka książek. Ilość przemocy, brutalności i wynaturzeń charakterystycznych dla mafijnego świata sprawia, że zadajemy sobie pytanie, czy to naprawdę możliwe. Z drugiej strony pojawiają się odznaki człowieczeństwa u maszyn wyszkolonych do zabijania, co skłania do refleksji. Zakończenie jest częściowo pozytywne, ale z niedopowiedzeniem i aż prosi się o kontynuację, której autorka nie przewiduje.
Oceniając całą serię, muszę napisać, że każda kolejna część jest lepsza od poprzedniej. Dlatego przeczytanie serii mafijnej w całości zdecydowanie POLECAM!

"Wilk zmienia sierść, ale nie zmienia natury", a
"Dwa niedźwiedzie nie mogą żyć w tej samej gawrze".
(przysłowia rosyjskie).

Bardzo ciekawe i wciągające historie. Polecam

Bardzo ciekawe i wciągające historie. Polecam

Trzecia i ostatnia część, nie licząc prequeli😁(Pssst. Wydany jest jeden, ale autorka zapowiedziała kolejny 🤭)
Co jeszcze mnie raduje to fakt że przede mną jeszcze seria gruzińska. Moja skromna osoba ma nadzieję, że może jeszcze tam wystąpią bohaterzy z tej serii.

By nie spoilerować, bo było by ciężko po dwóch tomach. To ta część zaczyna się od razu od akcji i tutaj autorka nie tylko nam, ale i Marcie nie daje wytchnienia. W tej książce jest zdana na siebie. Walczy o przetrwanie i życie. Przetrzymywana i pilnowana jest przez Rzeźnika, a to tylko po to by stanąć przed oltarzem i zawrzeć związek małżeński z osobą której panicznie się boi.

Jak myślicie Marta znajdzie w sobie siłę by wytrwać? I najważniejsze czy zdoła powiedzieć "Tak" ?

Jednym słowem nadrabiajcie.
Czy polecam ? Po stokroć tak 😁

Ja się bawiłam świetnie przy całej serii. I szczerze bohaterowie zostanę ze mną na długo. Niezwykle lekkie i przyjemne pióro. Kartki przerzucają się same tak szybko, że jesteś w szoku iż jest to już koniec historii. Historie, z którymi spędzicie miło wieczory.

Muszę przyznać, że każda kolejna część jest lepsza od poprzedniej, bardziej wciąga, tu nie można było się oderwać od czytania.
Jednak miłość faktycznie z jednej strony osłabia, miękniesz, nie myślisz racjonalnie działasz pod wpływem emocji a z drugiej strony motywuje do działania - tu widzimy że nawet morderca/rzeźnik potrafi zmięknąć... A Izjasław na swój popaprany sposób chyba naprawdę dażył Martę uczuciem, w tej części poznajemy trochę jego popaprany mózg i sposób działania, jego obsesję i cóż chyba się jednak z nim jeszcze spotkamy. Polecam

"Ile można być Śnieżką czekającą, aż jakiś je***y książę przyjedzie na białym rumaku? Może czasem lepiej być Meridą i wziąć sprawy w swoje ręce?"❤️
💥
Q: Czy podczas czytania macie tak, że treść kojarzy Wam się z jakąś piosenką i potem nie może ona Wam wyjść z głowy?😅 Ja zwykle nie, ale podczas czytania Matni cały czas nuciłam 'No time to die' Billie Eilish🤭
8,5/10⭐
Ile potrzeba, by złamać człowieka?🤔Na to pytanie musi sobie odpowiedzieć Marta, która zostaje zmuszona do ślubu i poznała już przedsmak tego, co ją może czekać po podpisaniu dokumentów. Przetrzymywana przez przyszłego męża i pilnowana przez Rzeźnika stara się nie zwariować i podejmuje próby ucieczki. Nieskuteczne...
💥
Kiedy na horyzoncie ukazuje się możliwość zawarcia sojuszu, Marta nie wie czy to nie podstęp. Stara się wybadać swoje szanse, ale na jeden krok w przód przypada jeden w tył. Czy zaufa swojemu potencjalnemu wspólnikowi? Czy znajdzie w sobie na tyle duże pokłady sił, by walczyć? Czy w ogóle jest dla niej szansa na szczęśliwe zakończenie?🤔
💥
Mało jest autorów, którzy tak brutalnie obchodzą się ze swoimi bohaterami, jak Paulina Jurga. Ci, których czytam, obchodzą się z nimi dość łagodnie, a jeśli już muszą użyć siły, to chwilę później równoważą to czymś dobrym. Ale nie tutaj...
💥
Już pierwsza strona pierwszego rozdziału złamała moje serce i wiedziałam, że to już nie będzie taka sama lektura, jak przez poprzednie dwa tomy. To scena w typie mema: "Hej, zaczynam lubić tą posta... Iiii nie żyje🥺"🤭Generalnie świetnie było wejść w głowę I. i zobaczyć jego światopogląd. Często kręciłam głową z niedowierzaniem nad jego myślami. Szczególnie pewna scena w bibliotece była szokująca. Choć patrząc na jego zachowanie, to chyba byłabym w jeszcze większym szoku, gdyby zareagował inaczej😅Nie da się jednak odmówić mu inteligencji i sprytu. Tutaj pełen podziw🤩
💥
Bardzo ciekawa postać Igora❤️Cieszę się, że następna trylogia Autorki jest o nim, bo chętnie dowiem się co takiego naprawdę stało się w przeszłości🔥Żal mi jedynie przyjaciela Nikołaja🥺Rozumiem dlaczego podjął taką decyzję i nie dziwiła mnie ona, ale ci wszyscy bohaterowie już tyle wycierpieli, że należy im się chwila spokoju❤️
💥
Dowiadujemy się też nieco więcej o przeszłości Nikołaja! No i teraz nie pozostaje mi nic innego, jak kupić 'Do ostatniego oddechu', bo jestem mega ciekawa tego, co było wcześniej😍
💥
Świetne zakończenie trylogii. Ale czy na pewno to koniec?🤔Epilog wskazuje na to, że mogłoby coś być dalej i nie powiem, że nie chciałabym ciągu dalszego, bo bym skłamała😅Nie pozostaje mi nic innego, jak z całego serca polecić tą trylogię❤️
💥
{Książka czytana w ramach akcji #czytajmypopolsku u @ver.reads i @ksiazkidobrejakczekolada }

8,5/10⭐

▪️Wydawnictwo: Otwarte @wydawnictwootwarte
▪️Premiera: 13.10.2021 r.
(Współpraca barterowa @wydawnictwootwarte)
▪️▪️▪️▪️

"Matnia" to trzeci i ostatni tom należący do serii pt. "Rosyjska Mafia". Autorka ponownie zabiera nas do świata skąpanego w morzu krwi. Tym razem będzie przeważać krew wszystkich tych, którzy odważą stanąć na drodze przyszłego męża Marty... Człowieka zdegenerowanego, zepsutego i szalonego. Choć momentami widać w nim przebłyski ludzkich uczuć jest czystą bestią w ludzkiej postaci i za żadne skarby nikomu nie odda Marty. Bo jak to się mówi? "Póki śmierć nas nie rozłączy"...?

Marta... O ile w poprzednich tomach dziewczyna ta nas denerwowała, tak tu autentycznie same miałyśmy ochotę jej zrobić krzywdę 🙈 jej brak konsekwencji i wyciągania wniosków z pewnych sytuacji był doprawdy zatrważający... My jednak w dalszym ciągu tak jak i wcześniej tłumaczymy to jakby nie patrzeć młodym wiekiem a także faktem, że dziewczyna została w tak brutalny świat rzucona zupełnie nieoczekiwanie, bez żadnego uprzedniego przygotowania. Przeszła naprawdę wiele a kolejne zdarzenia jakie będą miały miejsce mogły niewątpliwie wywołać u niej traumy przez które trzeźwe myślenie i zdrowy rozsądek mogą być przyćmione. Czego by jednak nie powiedzieć o głównej bohaterce w powyższej powieści autorka pokaże nam jak silna jest chęć przetrwania Marty i że mimo wszystko próbuje walczyć na swój własny sposób nie pozostając bierną w zaistniałej sytuacji za co u nas zapunktowała.

Paulina Jurga ponownie przedstawia świat w którym jedynie śmierć jest ucieczką od ludzi brutalnych, nieokiełznanych i żądnych władzy. Przyznać musimy, że wg. Nas ta część serii była chyba najbrutalniejsza i przedstawiała najwięcej scen przez które momentami potrafiło nam się zrobić po prostu słabo...

Mimo iż było to zakończenie serii o rosyjskiej mafii to jest ono zarazem furtką do kontynuacji historii kolejnych bohaterów bo coś nam się wydaje, że pewne postacie jeszcze wrócą i to z ogromnym przytupem...

Jeżeli zatem lubicie powieści intensywne z dynamiczną, ciągle zmieniającą się akcją po której można się wszystkiego spodziewać, bohaterami którzy będą potrafili zaleźć Wam za skórę oraz mocnymi scenami przemocy to zdecydowanie będzie to cos dla Was! 🔥

@wydawnictwootwarte serdecznie dziękujemy za egzemplarz i współpracę 😊🖤❤️

Książka dostępna na stronie:

▪️Tytuł: Matnia. Tom 3