O zabawce, która bała się zostać świątecznym prezentem

Okładka książki O zabawce, która bała się zostać świątecznym prezentem Anna Prudel
Okładka książki O zabawce, która bała się zostać świątecznym prezentem
Anna Prudel Wydawnictwo: Pryzmat literatura dziecięca
40 str. 40 min.
literatura dziecięca
Pryzmat
2020-11-10
2020-11-10
40 min.

Okładka książki Fale Ashling Lindsay, Clare Helen Welsh
Fale Ashling Lindsay, Cl...
Okładka książki Jak się nazywasz?! Nikki Dyson, Kes Gray
Jak się nazywa... Nikki Dyson, Kes Gr...
Okładka książki Niedźwiadek chce pomagać Monika Kamińska, Agnieszka Wajda
Niedźwiadek ch... Monika Kamińska, Ag...
Okładka książki Czytam i decyduję. Przygoda w kanałach Izabela Michta, Beata Woźniak
Czytam i decyd... Izabela Michta, Bea...

Maniek jest zabawką, którą mieszka w krainie Świętego Mikołaja. Jest tam szczęśliwy i wcale nie chce stać się czyimś prezentem. Boi się, że tak jak wiele innych zabawek, wróci zniszczony, zepsuty. Nadchodzi czas, kiedy i on ma trafić do jakiegoś dziecka. Czy uda mu się tego uniknąć? Jak potoczą się losy Mańka?

Historia nie tylko ciekawa, ale również z przekazem. Dziecko poznaje historię Mańka, a także dowiaduje się co, czują zabawki, kiedy się ich nie szanuje.

Ilustracje w książce są duże, w żywych kolorach, adekwatne do treści. Zdecydowanie przyciągają wzrok i zachęcają do sięgania po nią.

Okładka twarda i solidna. Dzięki niej książka posłuży dłuższy czas.

„O zabawce, która bała się zostać świątecznym prezentem” to ciekawa propozycja dla dzieci i to nie tylko w świątecznym okresie. Polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2021/12/wydawnictwo-pryzmat-ksiazka-pt-o.html

Historia nie tylko ciekawa, ale również z przekazem. Dziecko...

Witajcie w ZABAWKOWIE, w krainie Świętego Mikołaja w Laponii. Spotkamy tutaj Elfy i podekscytowane zabawki, które tylko czekają by stać się prezentem świątecznym. Jednak nie wszystkie. Oto Mańek, który całe swoje życie spędził w świecie Mikołaja i za nic nie chce go opuścić. Podoba mu się kraina śniegu, ma się z kim bawić. I już niestety nie raz widział jak Elfy naprawiają zepsute zabawki, które ledwo co były najpiękniejsze i wyruszały do dzieci jako prezent.

Bajka uczy dzieci by dbać o swoje zabawki i je szanować. Święty Mikołaj z kolei czyta list od dziecka i posiada listę grzecznych dzieci, do których zabawki trafią. To doskonale wpisuje się w świąteczny klimat, pisanie listu do Mikołaja oraz zwrócenie uwagi na dobre zachowanie. Książeczka jest w twardej oprawie i poręcznym formacie. Przeznaczona dla dzieci od 4 lat. Obrazki są jasne i tło nie wchodzi na tekst. Do tego gdy dziecku spodoba się ta historia, jest kilka innych świątecznych w podobnym klimacie.
Zdjęcia:

Anna Prudel
Wydawnictwo: Pryzmat

Wydawnictwo Pryzmat przygotowało dla naszych dzieci specjalne książeczki z okazji niezachodzących świąt - a co ważne, książki te mają w sobie ukryte przesłanie !
Książeczka "O zabawce, która bała się zostać świątecznym prezentem " opowiada nam historię zabawki - małego pieska, który mieszka w Zabawkowie - krainie gdzie Elfy przygotowują zabawki na Święta. Mały piesek bardzo boi się zostać prezentem ponieważ boi się odrzucenia i porzucenia przez dziecko. Widział raz jak zabawka wróciła brudna, zaniedbana i nie chciana do Zabawkowa. Bardzo się boi i gdy nadchodzi jego czas, ukrywa się przed świętym Mikołajem. Mikołaj jednak dobrze zna dzieci i czyta ich listy - tak trafia na chłopczyka, który pragnie tylko poznać prawdziwego przyjaciela ! Mikołaj już wie, że ten chłopczyk i piesek będą idealnymi przyjaciółmi!
Historia ta bardzo podoba się dzieciom, gdyż dotyczy prezentów, jest wzruszająca i daje im nadzieję, że one również - jak będą grzeczne- dostaną wymarzony prezent!
A dzięki historii zaniedbanej zabawki, dzieci uczą się szacunku i dbałości o zabawki, przecież one też mogą mieć uczucia!

Anna Prudel
Wydawnictwo: Pryzmat

Książeczka "O zabawce, która bała...

O zabawki trzeba dbać! O tym powinno wiedzieć każde dziecko, a ta książka to przypomina.

Maniek, mieszkaniec Zabawkowa, miasta skąd święty Mikołaj pozyskuje prezenty to pluszowy piesek. Najbardziej na świecie obawia się on zostać świątecznym prezentem. Nic dziwnego wiele zabawek po jakimś czasie wraca do Zabawkowa w opłakanym stanie. Miś bez ucha, dziurawy bębenek, nie trudno wyciągnąć wnioski że po świętach z zabawkami dzieje się coś niedobrego. Robi wiec wszystko co może by nie pozwolić by spakowane go do świątecznego pakunku. Przekonuje go dopiero pewien wiekowy jegomość.

• Dla najmłodszych
  • Bajki
  • U Olgi na półce
  • Dziecięce
  • Nasze polskie
  • '22

Dodaj cytat z książki O zabawce, która bała się zostać świątecznym prezentem