Necronomicon

2020-11-20
2020-11-20
Tadeusz Wirski
horror weird fiction Lovecraft

„Necronomicon” to lektura niełatwa. Więcej z niego odczytają osoby zaznajomione z podobnymi tematami, a przede wszystkim fani H. P. Lovecrafta. Niemniej warto zapoznać się z tym dziełem nieznanego autora - oficjalnie nie wiemy, kto stworzył Necronomicon, niektórzy twierdzą, że sam Lovecraft. Znajdziemy w nim odniesienia do mitologii sumeryjskiej i jej wpływu na dzisiejsze...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Pierwszy raz opis na lubimyczytać.pl okazał się być ciekawszy niż pozycja, ktòrej dotyczył.

Książka o niczym, zupełnie nie tego się spodziewałem. Nie oczekujcie tu rozbudowanej fabuły, zaledwie kilkanaście stron na prawie 200 ocierających się o jakąś historie. Oczywiście może to być ciekawe dla kogoś kogo interesują takie tematy. Poradnik dla zaznajomionych z tematem, dla laika stykającego się z tym po raz pierwszy to czarna magia, zielone pastwisko.

Bardzo ciekawa tegoroczna propozycja wydawnictwa Vis-à-Vis Etiuda. "Necronomicon" może być bardzo ciekawym przyczynkiem do zgłębienia się nad mitologią sumeryjską oraz nad jej wpływem na tzw. "wielkie religie monoteistyczne" jak również i na pewne nurty "ezoteryczno-okultystystyczne" wywodzące się z uniwersalizmu objawieniowego wspomnianych "religii abrahamowych".
Samą...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to