Berserk #29

2020-12-31
Data 1. wydania:
2009-05-27
Paweł Dybała
manga seinen akcja dark fantasy demony siły nadprzyrodzone

Zwykle nie komentuję, ale tym razem chylę czoła przed pracą tłumacza, bo Puckowe - "Zdradziłaś, Farnesiu, mnie, pistolet sobie kupię..." - poprawiło mi humor z samego rana. Niby żartobliwa wstawka Miury nagle zyskała w polskiej lokalizacji sporo na dwuznaczności, jeśli ktoś kojarzy zespół Kury i ich piosenkę.

Tom bardzo urozmaicony i ciekawy. Początek i koniec to tradycyjnie walka, ale w międzyczasie jest, i rekonwalescencja Gutsa, i poświęcenie, i intrygi.
Poznajemy też kilka nowych postaci związanych z Farnese które mogą mieć coś do pokazania w kolejnym tomie.
Poza tym rysunki jak zwykle świetne w szczególności strony 180-181 i 208-209, dopieszczenie szczegółów perfekcyjne.