Okładka książki Jak się nie wstydzić. Ta książka wyjaśnia prawie wszystko, co nas kłopocze i zawstydza. Przełam tabu związane z ciałem! Yael Adler
Yael Adler Wydawnictwo: Prószyński i S-ka popularnonaukowa
popularnonaukowa
Darüber spricht man nicht: Dr. med. Yael Adler erklärt fast alles, was uns peinlich ist
Prószyński i S-ka
2021-02-09
2021-02-09
Bartosz Nowacki

Okładka książki Żyj bez toksyn. Jak pozbyć się szkodliwych substancji ze swojej codzienności Aleksandra Olsson, Aleksandra Rutkowska
Żyj bez toksyn... Aleksandra Olsson, ...
Okładka książki Socjotechnika. Metody manipulacji i ludzki aspekt bezpieczeństwa Paul Ekman, Christopher Hadnagy
Socjotechnika.... Paul Ekman, Christo...
Okładka książki Homo sapiens i jego geny Johannes Krause, Thomas Trappe
Homo sapiens i... Johannes Krause, Th...

Książka mnie rozczarowała.
Wątpię, czy znalazłabym choć JEDEN akapit, który mnie zaskoczył, wspomniał o czymś, o czym nie wiedziałam.
Przynajmniej język medyczny jest przystępny, jasny.
Pani dermatolog się nudziła, i zebrała tematy, które uznała za wstydliwe. Ja też się niestety wynudziłam, więc nie polecam.

Aha, Pani Adler zaleca wszystkim myć się rzadko, a jeśli już, to... wodą. SAMĄ WODĄ.
Włosy kokosem. Trochę ciężko brać takiego 'lekarza-dermatologa' na poważnie...

Książka mnie rozczarowała.
Przynajmniej język medyczny jest przystępny, jasny.

Aha, Pani Adler zaleca wszystkim myć się rzadko, a jeśli już,...

Jak dla mnie książka średnia - owszem dowiedziałem się parę ciekawych rzeczy np. dużo stron było poświęcone nieświeżemu oddechowi , ale cześć tematów opisane było po łebkach - łupież niby problem wielu osób, a jest o nim tylko kilka stron.
Podobnie jak autorka uważam, że używamy za dużo mydła, ale czytając naszą panią dermatolog można dojść do wrażenia, że mydło jest gorsze niż brud.
Styl i lekkość języka jak najbardziej ok, to chyba największy plus tej książki.

"JAK SIĘ NIE WSTYDZIĆ" YAEL ADLER

Ta książka wyjaśnia prawie wszystko co nas kłopocze i zawstydza.
Przełam TABU związane z ciałem !

Świetnie napisany poradnik popularnonaukowy.
Lekkie pióro i ogromne poczucie humoru. Gwarantuję, że treść nie pozwoli Wam się nie uśmiechać czytając.
Jest trochę naukowo - lekarsko, trochę psychologicznie. Jednak uzyskany efekt jest bardzo konkretny, rzeczowy i naturalny. Zabawne rysunki dopełniają całość.
Przyznam, że pochłonęłam tę lekturę w jeden wieczór. Miałam przy niej niezłą zabawę.

Któż z nas nie wstydzi się pierdzieć , bekać czy wydawać dziwne odgłosy. Gdy dołożymy do tego nietrzymanie moczu, dziwne wydzieliny z organów rodnych czy zaburzenia erekcji mamy już spory spis rzeczy, które są wciąż jeszcze tematami TABU. O tym wszystkim pisze autorka, która z zawodu jest lekarzem dermatologiem zajmującym się chorobami skóry i chorobami wenerycznymi.

Jak sama pisze "Nic co ludzkie nie jest jej obce", jednak każdego dnia w swojej pracy spotyka ludzi, którzy czują się nieswojo ze sobą, swoim ciałem i także ze swoją psychiką.
Ludzie ci często cierpią w samotności, wstydzą się i milczą. Nie mają śmiałości, odwagi aby powiedzieć o ważnych i jakże naturalnych rzeczach, ponieważ są one dla nich tematami Tabu, czyli tematami wstydliwymi.

Dzięki tej książce dowiemy się bardzo wielu ciekawych i pouczających rzeczy, naturalnych prawd. Przede wszystkim nabierzemy przekonania, że to co się dzieje z naszym ciałem jest bardzo często normalne i nie należy się tego wstydzić.

Całość podzielona jest na cztery części , dwadzieścia jeden rozdziałów. Każda część poświęcona jest innemu zagadnieniu. I tak mamy :
Tysiąc i jedna woń : zapachy ciała,
Kiedy seks i miłość naprawdę swędzą : mieszane uczucia tam na dole,
Ludzkie skazy : czego lepiej nie oglądać dokładnie,
Melodie dla milionów lub dlaczego powinniśmy słuchać swojego ciała

Sądzę, że tę lekturę powinien przeczytać każdy.
Dobrze, że takie poradniki powstają i są wydawane.

P O L E C A M  :)

Zapraszam WAS do siebie https://ostatniastrona.com.pl/

"JAK SIĘ NIE WSTYDZIĆ" YAEL ADLER

Ta książka wyjaśnia prawie wszystko co nas kłopocze i zawstydza.
Przełam TABU związane z ciałem !

Świetnie napisany poradnik popularnonaukowy.

Jako recenzent powinnam się do czegoś przyczepić w tej książce, znaleźć, chociaż najmniejszy błąd redakcyjny. Jednak nic z tego. To naprawdę świetna książka. Czyta się ją błyskawicznie. Napisana w bardzo ciekawy sposób, połączenie ociupinki medycy z psychologią ( ale z życia wziętą) tworzą naprawdę dobrą i merytoryczną treść. Ale niech was nie zwiodą moje słowa, ta książka również niesie za sobą pozytywną energię ze szczyptą humoru.
Bardzo miło i przyjemnie spędziłam z nią czas, a nie powiem, dowiedziałam się wiele ciekawych rzeczy, o których nie miałam zielonego pojęcia. Dzięki tej pozycji nabrałam znacznego dystansu do pewnych kwestii związanych z moim ciałem.
Książka zawiera 21 rozdziałów poruszających odmienne tematy. W rozdziałach znajdziemy coś na temat brzydkich zapachów z ust, które o zgrozo są bardzo często zupełnie normalne, o małych wrednych grzybicach, które lubią uprzykrzać nam życie, troszkę o owłosieniu w najmniej odpowiednich miejscach, ale i również o jej braku w oczekiwanych miejscach. I wiele innych.
Z czystym sumienie polecam książkę dla pań i panów! Przeczytajcie ją koniecznie. Pora uporać się z tematami tabu. I zacząć żyć bez wstydu!

Rewelacyjna - bezpruderyjna, dowcipna, z kompetentnymi radami. I pełna ciekawych przypadków. Trudno sie oderwać.

Wszystko co jest w tej ksiazce mozna bez problemu znalezc w internecie. Nie nauczyła mnie niczego nowego, nie pomogła przełamać żadnego tabu. Myślałam, że będzie więcej psychologii. Jestem zawiedziona.

• Popularnonaukowe
  • NUDY.