Leman Russ: Wielki Wilk

Chris Wright Wydawnictwo: Copernicus Corporation Cykl: Prymarchowie / Primarchs (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
Leman Russ: The Great Wolf
Data 1. wydania:
2016-10-29
Adam Czarnecki
Copernicus Corporation
Leman Russ: The Great Wolf
Prymarchowie / Primarchs (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
Adam Czarnecki

„Roboute Guilliman” był słabym rozpoczęciem „Prymarchów”. Czy „Leman Russ” rekompensuje kiepski początek cyklu?

Drugi tom również cierpi na brak retrospekcji. W przeciwieństwie do pierwszego, podczas dialogów pojawiają się nawiązania do życia Prymarchy na ojczystej planecie sprzed przybycia Imperatora. Nie czynią jednak portretu tytułowego bohatera wyraźniejszym.
Chris...

Książka świetna ale rak jak poprzedni tom Prymarchów nie opowiada o ich początkach kecz o jakiejś historii z ich życia.
W tym przypadku przenosimy się do czasów kiedy nie ma już legionów a do służby przystępują pierwsi astrates z Zakonów.
Jeden z nich podczas uczty przed pierwszą misją udaje się na zwiedzanie Kła gdzie w jego głębinach znajduje swojego Prymarchę który...

Co za historia! Chris Wraight wciąga nas do historii w niezwykłym momencie. Legionów już nie ma, a nasi rekruci z pierwszej Kapituły przygotowują się do wojny w morzu gwiazd. Mityczna opowieść o Lwie i Wilku jest opowiadana jako saga, a my uzyskujemy zaskakujący wgląd nie tylko w umysł Lemana Russa, ale także niektórych jego wczesnych dowódców, którzy przetrwali herezję....

• Warhammer 40,000
  • Fantastyka