Mordercza proteza

Okładka książki Mordercza proteza
Igor Frender Wydawnictwo: Wydawnictwo CM Cykl: Jan Jedyna (tom 2) Seria: Nowy polski kryminał kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
2020-11-11
Literatura polska kryminał kryminał retro lata 80. MO milicja PRL

Okładka książki Szorstki split Igor Frender, Kuba Szczapiński
Ocena 6,0
Szorstki split Igor Frender, Kuba ...

więcej Więcej

Co za wątki w książce. A Jan Jedyna ...jedyny w swoim rodzaju.

Igor Frender to autor pierwszej polskiej powieści Giallo i to dziejącej się w epoce PRLu.
Długo zastanawiałam się, żeby napisać o tej książce, bo mnie po prostu rozwaliła. Byłam zarówno zadowolona, jak i zaskoczona! Jest to druga powieść, która reprezentuje zacny nurt Gaillo i co ciekawe jest to też kryminał neomilicyjny. Akcja dzieje się także u schyłku PRLu,
Na naszym...

Z  tą powieścią jest taka sprawa, że jeżeli ktoś ogląda i lubi filmy z nurtu Giallo to polubi też tę książkę. Morderczą protezę bowiem czyta się jak rasowy film Giallo. Są tam opisy brutalnych zbrodni, dużo trupów i jak na Giallo przystało zawiła intryga na granicy absurdu, a wszystko polane skisłym sosem rodem z PRL-u.  Reasumując jest to bez wątpienia nie spotykany na...

• Audiobook
  • Przeczytane w 2021r.