Ciało na wrzosowisku

Okładka książki Ciało na wrzosowisku
Lars Kjædegaard Wydawnictwo: Saga Egmont Cykl: Agnes Hillstrøm (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
2020-11-02
Edyta Stępkowska
Skandynawia Morderstwo

więcej Więcej

Na wrzosowisku zostaje znalezione ciało 12 - letniego chłopca. Detektywi zajmujący się sprawą docierają do rodziców chłopca. Jednak po otworzeniu drzwi okazuje się że i oni nie żyją. Skandynawski dobry kryminał.

Bez szału. Mało wiarygodne, ze nikt nie zauważył pewnych dewiacji u osoby co by nie mówić "na świeczniku". Nikt przez lata nie zwodziłby ludzi w tak małym środowisku.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Chudzieńka książeczka kryminalna. Żadnych dłużyzn. Przestępstwo. Sprawne dochodzenie prowadzone przez komisarz Agnes Hillstrøm i jej asystenta aspirant Otto Vanga i tadam! Mamy sprawcę. Gratulacje. Koniec. Sprawnie napisane, sprawnie poprowadzone śledztwo. Może być. Zobaczymy jak się rozwinie seria i jej bohaterowie. Zamierzam kontynuować znajomość.

Ta recenzja pasuje do całego cyklu , więc powtórzę ją dla wszystkich jego tytułów .
Jeżeli ktoś spodziewa się mrocznej skandynawskiej powieści kryminalnej , to bardzo się rozczaruje . Seria z komisarz Agnes Hillstrøm przypomina raczej powieści Agathaty Christie niż Nesbø . Główna bohaterka , to już niemłoda policjantka z dużym doświadczeniem , która bardziej polega na...

Ksiazka ma wspanialy klimat a glos Leszka Filipowicza dodaje uroku.cos wspanialego

Co to było...
Główna bohaterka to telepatka. Jej magiczne przeczucia są tak nierealne, że książkę można by było wpisać do "kanonu" książek Fantasy. Bohaterowie mają po dwie bądź trzy cechy. Opisy są bardzo skąpe i prawie nic nie wiemy. FABUŁA PROWADZI DO NIKĄD. Naprawdę zakończenie było tak głupie, że nie dowierzałem. Pierwsze 60 stron tej książki było po to aby 3 strony...

Właściwie mógłbym przekleić niektóre opinie już opublikowane:

"[...] tak słabej konstrukcji nawet trzy trupy nie wybronią"
"[...] a tu ani noir, ani fiction. Bardzo realna powieść kryminalna. Mało drastyczna, mało dynamiczna, niezbyt wciągająca."

Powiedziałbym nawet, że w ogóle nie dynamiczna. Dobrze, że krótka, bo przy dłuższej mógłbym zasnąć i spać do wiosny. To, że...

Wspaniały Leszek Filipowicz nadał tej książeczce klimat, a bohaterom charakter.

Książka jest naprawdę bardzo przyzwoita.
Mamy tu świetnie oddany klimat małego miasteczka, sympatycznych bohaterów i ich historie. Postaci drugoplanowe , nie pojawiają się bez powodu i także mają swoją historię i dorzucają swą obecnością cegiełkę do śledztwa.

Książka ma zasadniczy problem...

Skandynawskie noir fiction w najlepszym wydaniu.Komisarz Agnes Hillstrøm i jej asystent aspirant Otto Vang zostają wysłani do miasteczka Bejdrup w środkowej Jutlandii, gdzie na porośniętym wrzosem polu znaleziono zwłoki dwunastoletniego chłopca. .

Ciekawy temat dla powieści, ale niestety zmarnowany. Do pewnego momentu książka, zaciekawia i wciąga, potem fabuła jakoś się rozmywa, a koniec jakby urywa i totalnie nie zaskakuje. Jest taki trochę jakby oderwany od reszty powieści, która naprawdę początkowo miała potencjał.

• 2021
  • Audiobook
  • 2020
  • 2020
  • Audiobooki
  • Kryminał/Sensacja/Thriller

Dodaj cytat z książki Ciało na wrzosowisku