Strach

Akapit Press
2020-11-18
2020-11-18
Karolina Jaszecka

Okładka książki Najlepsze miejsce na świecie jest właśnie tutaj Francesc Miralles, Care Santos
Najlepsze miej... Francesc Miralles, ...

"Strach" jest kontynuacją losów Érica. Jest to naiwna książka dla młodzieży, ale nie pozbawiona wartości. Porusza trudne tematy. Bohater nie ma lekkiego życia, ale próbuje sobie radzić i nie chodzić na łatwiznę. Występuje tu wiele wątków, które trochę są opisane po łebkach. Jest ich po prostu za dużo.

Czytanie tej krótkiej powieści przypominało mi rozpiętą bluzkę, którą guzik po guziku powoli zapinałam zbliżając się do zakończenia. W życiu tak łatwo wszystko się nie układa, stąd moja opinia, że książka ta jest naiwna. Trochę też przez to mało wiarygodna. Jednakże jest to powieść dla młodzieży, a dla tej grupy wiekowej jak najbardziej może się sprawdzić.

Czytanie tej krótkiej powieści przypominało mi rozpiętą bluzkę, którą...

• Pod naszym patronatem
  • Młodzieżowa