Piwnica Mozarta

Fundacja Duży Format
2020-10-10
2020-10-10
28 min.

Okładka książki Odbicia Mławy Paweł Łęczuk, Krzysztof Mich, Jarosław Trześniewski-Kwiecień
Ocena 0,0
Odbicia Mławy Paweł Łęczuk, Krzys...

„Piwnica Mozarta” to tom pobudzający apetyt. Nie tylko na czekoladki, ale przede wszystkim na wszelkie ciekawostki dotyczące sztuki, bo przecież pojawia się tu nie tylko Mozart i Beethoven. Poeta korzysta z bogatego dorobku światowej kultury (nawiązania m.in. do T. S. Eliota, Bowiego, Klimta, sztuki, filozofii itd.). Wielokrotnie podczas lektury robiłam przerwy na szperanie w internecie, na wirtualne spacery śladem bohaterów zbioru Trześniewskiego-Kwietnia. I myślę, że w tym tkwi siła tej książki – poeta potrafi rozpalić naszą ciekawość, jego pasja jest zaraźliwa. Ale nie byłoby tego bez wysokiej jakości wierszy – to m.in. przez ten dystans, subtelny humor, zabawy słowem, umiejętne łączenie rozmaitych biegunów (m.in. wyjątkowości i pospolitości, sacrum i profanum), niezwykle bogatą treść (przy minimum słów).

Więcej: http://dajprzeczytac.blogspot.com/2020/12/piwnica-mozarta-jarosaw-trzesniewski.html

O "Piwnicy Mozarta" w videoblogu "Krótka piłka" mówi Izabela Fietkiewicz-Paszek

O "Piwnicy Mozarta" w videoblogu "Krótka piłka" mówi Izabela Fietkiewicz-Paszek

Pokaż mimo to video - opinia

Dodaj cytat z książki Piwnica Mozarta