Piwnica Mozarta

Fundacja Duży Format
Fundacja Duży Format
poezja
28 min.

„Piwnica Mozarta” to tom pobudzający apetyt. Nie tylko na czekoladki, ale przede wszystkim na wszelkie ciekawostki dotyczące sztuki, bo przecież pojawia się tu nie tylko Mozart i Beethoven. Poeta korzysta z bogatego dorobku światowej kultury (nawiązania m.in. do T. S. Eliota, Bowiego, Klimta, sztuki, filozofii itd.). Wielokrotnie podczas lektury robiłam przerwy na szperanie...

• 2020

Dodaj cytat z książki Piwnica Mozarta