Kiedy przychodzi Święty Mikołaj?

Okładka książki Kiedy przychodzi Święty Mikołaj? Richard Scarry
Okładka książki Kiedy przychodzi Święty Mikołaj?
Richard Scarry Wydawnictwo: Babaryba literatura dziecięca
2020-01-01
45 min.
Marta Tychmanowicz
dla dzieci Święty Mikołaj wigilia

Czy wszystkie historię o Mikołaju muszą być owiane tajemnicą i magią?
A może wystarczy tylko genialny warsztat literacki aby zaciekawić czy rozśmieszyć malucha?🤔

Jestem zdecydowaną entuzjastką różnorodności w świecie książek.
Nic tak nie wzbogaca naszego świata jak mnogość historii i barwność twórczości ilustratorów.❤️

Dlatego dziś pokaże Wam świetną książkę, wzbogaconą humorem i nietuzinkowymi bohaterami- "Kiedy przychodzi Święty Mikołaj?" autorstwa Richarda Starry'ego, wydanej nakładem wydawnictwa które wiedzie prym wśród tego typu nie standardowych publikacji @wydawnictwobabaryba.

Niezwykle komicznym bohaterem tej książki dla dzieci jest Pan Niezdarek, którego nazwisko idealnie pasuje do jego nietypowych przygód.
Jest niezwykle chętną do pomocy świnką, przy każdej okazji niestety przyprawia pomagających o... zwykle większe kłopoty.

I tym razem, chcąc mieć swój wkład w wyjątkowy czas świąteczny zdecydował o swojej wyprawie na północ, aby pomóc Misiokołajowi w ogromnym przedsięwzięciu jakim jest przygotowanie prezentów.
Z pomocą jednego z moeszkancow miasteczka prowadzacego warsztat przeobraził swój ogórkowóz w ogórkonartowóz i prędko ruszył w nieznane.

Co mogło pójść nie tak?🤭
Jego maszyna w której pokładał tyle nadziei niestety nie podołała wszystkim zaspom, jednak mimo niedogodności dotarl do niesamowitego miejsca.

Jedno zdarzenie z jego udziałem spowodowało falę chaosu i pośpiechu. Gdyby nie wywrotka i chaotyczne zerwanie kartki z pobliskiego kalendarza Misiokołaj nie pędził by w popłochu by dowieźć prezenty na czas- przed czasem!

Co jeszcze się wydarzyło?
Czy Pan Niezdarek jednak pomoże w świątecznych przygotowaniach prezentowych?
Czy będą święta?😱

Ta książka to prawdziwa historia pechowca, który z zapałem dąży do odmiany swojego losu. Zmierza wciąż do przodu i nie traci werwy do bycia wspierającym i potrzebnym.🌟
Ta historia niesie nie tylko urok i ważne przesłanie, ale także daje cudownie spędzony czas odmieniając nieco tradycyjną świąteczną sielankę. 🤗

Czy wszystkie historię o Mikołaju muszą być owiane tajemnicą i magią?

Jestem zdecydowaną entuzjastką różnorodności w świecie książek.

Dlatego dziś pokaże Wam świetną książkę, wzbogaconą...

Kiedy przychodzi Święty Mikołaj?" to nasze drugie spotkanie ze znanym amerykańskim autorem i jednocześnie ilustratorem Richardem Scarry. Przyznam, że po przeczytaniu jego pierwszej książki poprzeczka była zawieszona dość wysoko, więc ogromnie cieszy mnie to, że również świąteczna pozycja nas nie zawiodła.

Bez wątpienia z książek tego autora aż zionie humorem. Uważam również, że możliwość samodzielnego zilustrowania własnych pomysłów jest tu ogromnym plusem.

Pan Niezdarek jak zapewne się domyślicie nie należy do grona tych osób (a właściwie świnek),którym wszystko idzie jak po maśle. Chociaż jego intencje są zawsze szczere, to niestety zawsze zdarzy się coś co zakończy się nową katastrofą.

Pan Niezdarek szczerze jednak chciałby pomagać, a skoro w jego rodzinnym mieście nikt tej pomocy nie chce to nasz bohater wyrusza w podróż na północ aby znaleźć kogoś, kto jego pomocy będzie potrzebował.

A wyrusza nie byle czym lecz najprawdziwszym ogórkowozem 🥒

Na północy nasz bohater spotyka Misiokołaja 🎅🐻 lecz niestety tam również Pan Niezdarek wpakuje Misiokołaja w prawdziwą kabałę.

Bez wątpienia z książek tego autora aż zionie humorem. Uważam...

„Kiedy przychodzi Święty Mikołaj?” -Pewna mała Kiteczka nie mogła spać czekała na Mikołaja…
Pewien prosiaczek zwany Niezdarkiem, próbował pomoc wszystkim w świątecznych przygotowaniach … niestety wszystko tylko psuł. Postanowił wiec udać się w miejsce w którym poczuje się potrzebny. Po wielkich przebojach dotarł na koło podbiegunowe do samego Misiokołaja. Po drodze trochę namieszał i niechcący zerwał jedną kartkę z kalendarza, dlatego Misiokołaj wyruszył z prezentami o jeden dzień za szybko. Gdy dotarł na miejsce, miasta nie były oświetlone, a choinki nie ubrane. Nikt nie został nawet dla niego ciasteczek i mleka. Na dodatek zaklinował się w kominie i nie mógł wyjść.

Czy nasz Niezdarek stanie na wysokości zadania i naprawi to co napsocił ?

Pełna radości i humoru opowieść wybitnego twórcy - Richarda Scarry, która podbije serca nie jednego dziecka. Idealna, niebanalna opowieść o nietypowym świętym Misiokołaju i jego Niezdarnym pomocniku.

Serdecznie wam polecam, jest to książka inna od wszystkich, a jednak tak samo magiczna i pełna świątecznego zamieszania🎄

Lubię książki, przy których możemy się pośmiać, a z książką dobry humor jest gwarantowany!

Zaczyna się opowieścią o panu Niezdarku, którego sposób bycia i charakter idealnie oddają imię, które nosi. Ten niezdarny bohater chętnie garnie się do pracy i pomagania innym, ale problemy jakie w związku z tym powstają są jeszcze większe!

Pan Niezdarek czuje się bardzo niedoceniony, w związku z tym postanawia znaleźć kogoś, komu jego pomoc z pewnością się przyda... Tak po wielu perypetiach trafia wprost do siedziby Świętego MISIKOŁAJA😁

Niestety, już od wejścia niezdarność pana Niezdarka doprowadza do sporego zamieszania w wyniku którego Misiokołaj utknął w kominie!

Co dalej? Czy to koniec świąt? Ktoś musi zastąpić Misiokołaja! Pewnie domyślacie się, kto będzie tym kimś? 😉

Jeśli chcecie się dowiedzieć, czy nasz bohater poradzi sobie z tym arcy trudnym zadaniem to musicie koniecznie sami się o tym przekonać 😉
Z tej książki nie poznacie tajemnicy Mikołaja, za to otrzymujecie humorystyczną opowieść, która pokazuje święta w krzywym zwierciadle 😉 wiele humoru kryje się wprost na ilustracjach, a tego nie można pominąć 😉

Pan Niezdarek czuje się bardzo...

Jest to pełna humoru i zabawnych zwrotów akcji historia pewnego niezdarnego Prosiaczka i Świętego Misiokołaja. Historia oczekiwania i przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia mieszkańców pewnego miasteczka okraszona jest tutaj ciekawym splotem wydarzeń, a gdy już macie wrażenie, że dojdzie do świątecznej katastrofy, na ratunek świętom wyrusza pan Niezdarek.

Święty Mikołaj musi skrupulatnie zaplanować sobie dostarczanie prezentów, by zdążyć obdarować wszystkich. Bohater książki "Kiedy przychodzi Święty Mikołaj?" cudem unika świątecznej katastrofy.

Mieszkańcy pewnego miasteczka nie mogą się doczekać Świąt Bożego Narodzenia. Podczas gdy wszyscy w napięciu wyczekują pierwszej gwiazdki, Pan Niezdarek usiłuje pomóc mieszkańcom w przygotowaniach świątecznych. Jego nadgorliwość nie jest jest jednak zbyt dobrze odebrana. Pan Niezdarek rusza więc swoim ogórkowozem w poszukiwaniu kogoś, kto tej pomocy będzie potrzebował naprawdę. Trafia do domu Świętego Mikołaja, a raczej Misiokołaja, który właśnie szykuje się do świątecznej podróży ze swoimi prezentami.

Co wyniknie z tej wizyty? Bardzo dużo!

Pan Niezdarek popełni jeden błąd, za którym posypie się cała lawina pomyłek. Będzie wesoło i z humorem, ale o tym przekonajcie się sami.

"Kiedy przychodzi Święty Mikołaj" to zabawna komedia pomyłek. Prosta, ale niezwykle wciągająca świąteczna historia, pełna zwrotów akcji, śmiesznych ilustracji i świątecznych szczegółów.

Autor Richard Scarry - jeden z najpopularniejszych amerykańskich autorów i ilustratorów książek dla dzieci, wychował kilka pokoleń czytelników. Jego rozpoznawalna i charakterystyczna kreska ma swoich zwolenników i przeciwników. My jesteśmy w tej pierwszej grupie - ilustracje pachną klimatem retro, są zabawne i świetnie łączą się z tekstem.

Kiedy przyjrzycie się książce bliżej, zauważycie, że na ilustracjach dzieje się więcej niż w tekście. Warto wnikliwie studiować każdą stronę.

"Kiedy przychodzi Święty Mikołaj?" to przyjemna i świąteczna opowieść dla małego i dużego czytelnika!

"Kiedy przychodzi Święty Mikołaj" to lektura pełna świątecznej magii, przepełniona dobrocią i życzliwością, którą warto okazywać sobie nie tylko od święta...

Głównym bohaterem książki jest Pan Niezdarek. Jak nietrudno się domyślić panu Niezdarkowi wciąż przytrafiają się jakieś niewesołe potknięcia. Gdy uświadamia sobie, że święta już tuż tuż wstępują w niego nowe pokłady energii i pragnie pomagać wszystkim dookoła. Niestety jego pomoc zawsze kończy się jakąś małą katastrofą przez co pan Niezdarek strasznie się smuci. Wtedy też decyduje się wyruszyć na północ, do siedziby Świętego Mikołaja. Bardzo chciałby pomóc mu w przygotowaniach do świąt. Jak się jednak okazuje jego pojawienie się na biegunie północnym również wywołuje małe zamieszanie. Jak potoczy się dalej przygoda pana Niezdarka? Czy jego wymarzona misja się powiedzie i czy uda mu się pomóc Świętemu Mikołajowi?

Opowiadanie fantastycznie oddaje klimat Świąt Bożego Narodzenia. Moje dzieci słuchały go z dużym zainteresowaniem. Często pojawiał się też śmiech, gdyż perypetie głównego bohatera okazały się przezabawne, ale też takie ciepłe i urocze przez co szczerze go pokochaliśmy. Pan Niezdarek miał bowiem jak najbardziej szczere intencje. Bardzo chciał wszystkim pomóc aż w końcu stanął przed największym wyzwaniem jakie mógł sobie tylko wyobrazić i postanowił zrobić wszystko co w jego mocy aby mu sprostać...

Historia opowiedziana została prostym współczesnym językiem. Nie jest też długa, więc można przeczytać ją w każdej wolnej chwili, niekoniecznie przed snem, koniecznie zaś w okresie okołoświątecznym. Cudownie będzie wysłuchać jej zasiadając całą rodziną przy zielonej pachnącej choince. Jest to chyba też jedna z tych lektur, do której maluchy będą ochoczo powracać i czytać nie tylko w te jedne, ale i każde kolejne święta. Coś czuję, że u nas tak właśnie będzie. ;)

Książka jest solidnie wydana i wizualnie bardzo atrakcyjna dla najmłodszych. Niewątpliwie ogromnym jej atutem są również wielobarwne baśniowe ilustracje na widok których uśmiech sam pojawia się na twarzy. Gorąco ją wam polecam póki jeszcze jest szansa, że znajdziecie ją na sklepowych półkach. Zdecydowanie warto ;)

Cierpliwe oczekiwanie na Mikołaja to wielki wyczyn. Kiteczka, Kocisław i Pan Niezdarek coś o tym wiedzą 😉.
Pomoc sąsiedzka w przygotowaniach świątecznych powinna uprzyjemnić ten czas, pomyślał Pan Niezdarek i wziął się do działania.
Niestety nie szło mu najlepiej, mimo starań nikt nie wyglądał na zadowolonego 🤔😐.
A uczucie bycia niepotrzebnym, to wielki smutek. Z tego powodu Pan Niezdarek postanawia wyruszyć na Północ wierząc, że tam jego pomoc zostanie doceniona ☺️.

Sama wyprawa była pasjonująca, nie tylko dlatego, że przebył ją na OGÓRKONARTOWOZIE 😉. Prowadzony przez wysoookie góry i strome stoki. Jechał w deszczu, we mgle, w śniegu i było warto 🤗!
Okazuje się, że Misiokołaj (tak, to nie jest literówka 🥰) nie mógł trafić lepiej 🫣.
W skutek, "nieporozumienia kalendarzowego" Święty Misiokołaj rusza na "Noc Gwiazdkową"...dzień szybciej 🫣.
Otrzymuje wiele znaczących sygnałów po drodze, jak choćby brak choinki i pysznych ciasteczek w odwiedzonych miejscach. Mimo wszystko, lekko zdziwiony, postanawia wskoczyć do kolejnego komina. Tym razem wyjście z niego jest zablokowane szafą🫣.
Klops. Utknął na dobre. A prezenty trzeba rozwieść.
Kto mu pomoże?
Jak sobie poradzi?
Czy uda się wydostać Misiokołaja w porę ? 😉
Sprawdźcie sami🥰.

A uczucie bycia niepotrzebnym, to wielki smutek. Z tego...

Koteczka nie może się doczekać Świąt i pyta kiedy przychodzi Święty Mikołaj, a Pan Kocisław uspokaja ją i prosi o cierpliwość.
Pan Niezdarek lubi pomagać szczególnie przed świętami, ale zawsze mu coś nie wychodzi i zamiast pomóc szkodzi bardziej. Gdy zauważa, że nikt nie chce jego pomocy, dokłada do samochodu narty i rusza na biegun pomagać Misiokołajowi. Gdy dociera na miejsce jego ogórkonartowóz się psuje a on przekonany, że wchodzi do warsztatu tak naprawdę wchodzi do domu Misiokołaja. Przypadkowo zrywa z kalendarza kartę upadając i tym samym wprowadza go w błąd, że już nadeszła wigilia. Misiokolaj przerażony rusza w drogę aby dostarczyć prezenty. Jest bardzo zdziwiony gdyż nigdzie nie ma gotowych lampek, choinek ani poczęstunków. W jednym z domów utyka w kominie za starą szafą. Na drugi dzień dzieci znajdują puste pudełka zamiast prezentów. Nie wiedza dlaczego się pojawiły nie dość, że dzień za wcześnie to w dodatku puste.

Czy uda się jeszcze uratować Święta?

Ta książka jest bardzo zabawna. Na pewno umili Wam czas w zimowe wieczoru oczekując na Święta.

Wydanie bardzo ładne, twarda oprawa i gruby papier. Zabawne ilustracje i niezbyt dużo tekstu.

Mam jedno zastrzeżenie co do zwrotu „grzeczne dzieci”. Użyto go kilka razy, moim zdaniem można tego po prostu nie czytać, używając jedynie słowo dzieci, a tekst nadal będzie wtedy spójny.

Świąteczny tytuł jednego z najpopularniejszych amerykańskich autorów i ilustratorów książek dla dzieci - Richarda Scarry’ego. Za swojego życia wydał on blisko 250 tytułów, których nakład przekroczył 100 mln egzemplarzy! Na ich podstawie powstało wiele animowanych seriali.

Pan Niezdarek nie może doczekać się Świąt Bożego Narodzenia. Zawsze lubił pomagać w świątecznych przygotowaniach i teraz, gdy został już tylko jeden dzień do Wigilii, aż rwie się do pracy. Niestety, chociaż bardzo się stara, żaden z mieszkańców miasteczka nie jest zadowolony z jego pomocy. Nic dziwnego, skoro wszystko, czego się dotyka, kończy się małą katastrofą. Pan Niezdarek postanawia więc wyruszyć swoim ogórkonartowozem w długą podróż do Świętego Misiokołaja. Jest przekonany, że gdzie jak gdzie, ale w jego wiosce na pewno będzie potrzebna pomoc. Gdy dociera na miejsce, już na wejściu przewraca się i upadając urywa przypadkiem kartkę z kalendarza. Data 23 grudnia zmienia się na 24 grudnia, a to pociąga za sobą fatalne skutki. Spanikowany Misiokołaj wybiega do swoich sań, przekonany, że właśnie spóźnia się na coroczne rozwożenie prezentów. Dostarczając pod choinki puste pudełka (jego pomocnicy nie zdążyli zapakować prezentów) nie orientuje się, że jest dzień za wcześnie. Tymczasem, za północnym kołem podbiegunowym pan Niezdarek i pomocnicy Misiokołaja postanawiają uratować Święta. Jak myślicie, uda im się? I czy talent pana Niezdarka do kłopotów i tym razem da o sobie znać?

Ta wesoła, pełna akcji i niespodzianek książeczka to fajna propozycja na grudniowe, bliskie czytanie. Ma twardą oprawę, świetne ilustracje i dużą czcionkę, dzięki czemu sprawdza się też przy pierwszych próbach samodzielnego czytani.

Serdecznie ją Wam polecam!

• Dla dzieci
  • Dla Anieli
  • Literatura dziecięca i młodzieżowa
  • DZIECI
  • Eva

Dodaj cytat z książki Kiedy przychodzi Święty Mikołaj?