Osadzony

Okładka książki Osadzony Kinga Wójcik
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Osadzony
Kinga Wójcik Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Lena Rudnicka (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Lena Rudnicka (tom 3)
Prószyński i S-ka
2021-01-21
2021-01-21
literatura polska

Wyróżniona opinia i

Osadzony

przeczytanych książek 2453 napisanych opinii 721

Pierwsza przeczytana książka tej autorki i muszę przyznać że było warto po nią sięgnąć. Barco interesujaca fabuła i zaskakujące rozwiązanie. Muszę sięgnąć po kolrjne pozycje z tej serii :)

Cud, miód i orzeszki ✨️💛
Chyba odkryłam kolejną serię, która powoduje u mnie dreszcze ekscytacji. I tak, nadal wyczuwam tu vibe Chyłki✌🏻

Cud, miód i orzeszki ✨️💛

Kolejna rewelacyjna książka pani Kingi Wójcik to trzecią część o przygodach Komisarz Lenie i rozgarniętym sierżancie Marcelu Wolskim, niesamowite, że mimo to trzecia trzęść to p. Wójcik ciągle utrzymuje tak wysoki poziom

Troszkę gorzej mi się czytało mi poprzednie tomy - może dlatego, że każda postać drugo lub trzecio-planowa miała swoją historię i problemy, które nie do końca były ważne dla fabuły. Liczę, że w kolejnych tomach te wątki się rozwiną lub zostanie uzasadnione ich zawarcie. Podoba mi się dynamika między głównymi postaciami ale nie wiem ile czasu można ciągnąć bez nudzenia czytelnika ten wątek. Tytułowa sprawa bardzo zgrabnie ujęta. Dobry pomysł i dialogi. Z przyjemnością sięgnę po następną część.

Świetna powieść kryminalna, wciągająca i zaskakująca. Tylko mierzi mnie jedno, czy Lena nie może zacząć uczyć się na swoich błędach?! Chociaż w jednym chyba podjęła decyzję.

Kolejne śledztwo komisarz Leny Rudnickiej dotyczy zbrodni z przed trzynastu lat, za które okazany został człowiek, który przyznał się do winy.Teraz po latach ktoś dokonuje kolejnego zabójstwa łudząco podobnego do popełnianego przez Trzynaście. Czy to naśladowca?
Lena z Wolskim starają się dojść do prawdy. Mniej jest w tej części prywatnych wątków policjantki ale czyta się dobrze, z zaciekawieniem. Super

Genialna. Autorka jest mistrzynią swego gatunku. Powieść trzyma w napięciu. I choć pod koniec można było się zorientować "kto jest sprawcą", to zachęcam do przeczytania. Na pewno sięgnę po kolejne tomy.

Kolejna wciągająca część zagmatwanej historii komisarz Rudnickiej.Siegam po kolejny tom.

Nadszedł czas na 3 tom i tym razem Lena i Marcel badają sprawę morderstw dokonanych na kobietach. A zbrodnie te przypominają morderstwa seryjnego mordercy , który zabił trzynaście kobiet i został złapany. Jednak w więzieniu powiedział Lenie , że jest niewinny i nie zabił tych kobiet , ale Lena mu nie uwierzyła i teraz policja podejrzewa , że pojawił się naśladowca , a Marcel i Lena chcą odkryć prawdę i w końcu Lena zaczyna podejrzewać , że mężczyzna w więzieniu nie jest mordercą , a prawdziwy morderca cały czas był na wolności i teraz znów zaczyna zabijać. I przez swoje wizyty u mężczyzny w więzieniu zostaję odsunięta od sprawy , a w tej samej chwili morderca zabija matkę skazanego mówiąc , że to będzie dla Niego kara , bo rozmawiał z Leną , a po zabójstwie morderca wrabia w zbrodnię Lenę , która mimo , że nie zostaję oskarżona to i tak nie może prowadzić śledztwa , a Marcel zostaję przydzielony do innego gliniarza z którym się nie dogaduję , bo ten jest kiepskim policjantem i widać , że bardziej mu zależy na sławie niż dobrym rozwiązaniu zagadki. Więc Marcel pomaga Lenie , która bada tą sprawę prywatnie , a w pewnym momencie morderca wrabia w zbrodnie syna osadzonego w więzieniu i nowy partner Marcela jest z siebie dumny , bo uważa że złapał naśladowcę i nie słucha nikogo kto mówi mu , że brak solidnych dowodów. A w pewnym momencie Marcel bada przeszłość Leny i chcę się dowiedzieć co Ją łączy z przestępcą z poprzedniej części odkrywa , że mężczyzna jest Jej wujem. I Lena dowiadując się , że Marcel grzebie w Jej przeszłości opowiada mu o swoim dzieciństwie , a konkretnie mówi , że miała mamę , tatą i młodszą siostrę i Jej ojciec również był gliną , ale gdy Jego partner zginął mężczyzna odszedł ze służby i zaczął pić oraz znęcać się nad żoną i w końcu zamordował Ją będąc pod wpływem , a Lena to widziała i zeznawała przeciwko ojcu , który dostał wiele lat , ale niedługo wychodzi. I po tym wyznaniu Lena usiłuję powiedzieć Marcelowi , że między Nimi do niczego nigdy nie dojdzie , ale Marcel nie słucha i w pewnej chwili bohaterowie się całują. A na koniec Marcel i Lena odkrywają prawdę co do tożsamości mordercy, a konkretnie to , że mordercą jest emerytowany policjant , który prowadził poprzednią sprawę i wrobił niewinnego , a On milczał , bo policjant zagroził , że zabiję Jego matkę i syna , a także widział jak osadzony w dzieciństwie zabił ojca , który bił matkę. I , gdy Lena odkrywa prawdę i nie może dodzwonić się do Marcela sama jedzie aresztować mordercę jednak ten do niej strzela i wywozi w nieznane , a Marcel usiłuję przekonać nowego partnera , że Lena jest w niebezpieczeństwie i prawdziwym mordercą jest glina , ale ten mu nie wierzy więc Marcel usiłuję przekonać ojca. Jednak ten również mu nie wierzy , ale w końcu zaczyna łączyć kropki i wie , że Jego syn i Lena mieli rację i razem z synem i innymi policjantami rusza w pościg za mordercą i w końcu go odnajdują , a także ledwo żywą Lenę , którą ojcem Marcela próbuję ratować , ale wtedy morderca do nich strzela i ojciec Marcela ginie na miejscu , a inni policjanci zabijają mordercę. A sama Lena przechodzi operację i cudem przeżywa , a gdy dowiaduję się o śmierci szefa ma wyrzuty sumienia i okazuję się , że na komendzie też wielu Ją wini. Jednak nie Marcel. A po wyjściu ze szpitala Lena mówi mężowi , że ma dość i powinni się rozwieść , a następnie wychodzi zanim mężczyzna zdąży zareagować. I okazuję się , że wraz z policjantami od narkotyków przegotowała zasadzkę na wuja , ale ten się zorientował i doszło do strzelaniny w której zginęło dwóch policjantów i mnóstwo osób z policji znienawidziło Lenę i na koniec kobieta zostaję wysłana na urlop , a następnie ma zostać przeniesiona na mały komisariat na wsi. I oczywiście nie jest zachwycona. I tak się kończy 3 tom. Mimo , że poprzednie też były świetne to tą część po prostu pochłonąłem i ciężko było się oderwać. Jak na razie jest to najlepsza część. Choć wątek z mordercą przewidywalny , bo już przy pierwszej scenie z emerytowanym gliną wiedziałem , że to On jest mordercą. Za to zaskoczyło mnie , że ojciec Marcela zginął ratując Lenę. Szkoda mi było Marcela , ale Leny również. Na plus również relacja Leny i Marcela. Widać , że poszli o krok dalej. Najpierw bohaterka opowiedziała mu o swojej przeszłości , a potem się pocałowali. A na koniec dała jeszcze do zrozumienia , że chcę rozwieść się z Krzysztofem z powodu Marcela. No i mamy jeszcze to przeniesienie Leny. Ciekawe co wydarzy się w 4 tomie za który od razu się biorę.

Lubię tę serię i ta książka potwierdza moją dobrą opinię. Ponownie mamy do czynienia z dość brudnym kryminałem, w którym pokazane jest trudne życie funkcjonariuszy, ale też ich codzienne problemy. Ponownie książka nie stroni od tematu przemocy domowej (kto czytał poprzednie dwie części, ten wie, w jakim kontekście). Natomiast mamy pewną różnicę dotyczącą samej sprawy.

W poprzednich dwóch tomach mieliśmy do czynienia z typowymi śledztwami. Tutaj natomiast mamy do czynienia z seryjnym zabójcą i całą historią wokół niego. Nie ukrywam - wciąga i chociaż byłem blisko odgadnięcia personaliów, to nie trafiłem, jest to całkiem zaskakująca sprawa. Natomiast dodatkowo mamy inny wątek w tle, związany z samą Leną - o ile jest on uzasadniony i trzyma się kupy z jeszcze innym wątkiem, o tyle nie bardzo mi się podobał. W ogóle w tej części dzieje się sporo pod kątem dalszych losów bohaterów i być może nawet ciut za dużo.

Mówiłem o tym, że fabuła jest całkiem zaskakująca, ale dwie rzeczy nie są. Pierwsza to nadmierna skłonność Leny do ryzyka i tutaj znowu mamy taką sytuację, co staje się już nudne. Druga to śmierć jednej z kluczowych postaci, co jest tak wyraźnie przygotowywane, że aż po jej nadejściu chce się powiedzieć "no, w końcu".

Stylistycznie trzymany jest poziom całej serii - czyta się szybko, kolejne strony się połyka, nie ma tutaj za wiele "odnóg" i przede wszystkim pokazany jest trud życia policjanta, któremu wszyscy chcą nadepnąć na odcisk, nawet koledzy z komendy. Jeśli ktoś lubi tę serię, to na "trójce" też się nie zawiedzie.

W...

Kinga Wójcik Osadzony Zobacz więcej