Czy naprawdę wszyscy tak mają? Najlepsze odpowiedzi na pytania o dorastanie

Okładka książki Czy naprawdę wszyscy tak mają? Najlepsze odpowiedzi na pytania o dorastanie Antje Helms, Jan von Holleben
Antje HelmsJan von Holleben Wydawnictwo: Mamania poradniki
poradniki
Kriegen das eigentlich alle? Die besten Antworten zum Erwachsenwerden
Mamania
2020-10-07
2020-10-07
Magda Kaczmarek
dorastanie dojrzewanie poradnik dla młodzieży mamania

Jestem pozytywnie zaskoczona tą pozycją; może nie jest wyczerpującą publikacją w temacie, ale wiadomo - trudno byłoby znaleźć wszystkie pytania i odpowiedzi w kwestii dojrzewania - i jakie by musiała osiągnąć rozmiaaary❗️ 🤪

Rozdziały:
I. O dorastaniu i o zmianach,
II. Być dziewczyną, być chłopakiem,
III. O zadurzeniu, i o Miłości,
IV. O całowaniu i o seksie,
V. O ciąży i o rodzicielstwie,
VI. Do poczytania w internecie,
VII. Making of, dość nieźle a przede wszystkim w sposób PROSTY, zabawny, interesujący i przejrzysty poszerzają wiedzę nastolatków o wiele ciekawych tematów. Nie oszukujmy się, zbyt wielu rodziców wychowanych przez rodziców równie skrępowanych/nieuświadomionych/ leniwych czy głupich przerzuca odpowiedzialność za edukację biologiczno-seksualno-psychologiczną na szkołę i vice versa... dobrze mieć taki fajny poradnik pod ręką.

Powinien się znajdować w absolutnie KAŻDEJ BIBLIOTECE szkolnej SP (powyżej podstawówki wiedza tak bazowa, mam nadzieję, jest już w głowach nastolatków).

Jak wiadomo, dzieci i młodzież potrafią zaskoczyć absolutnie najdziwniejszym pytaniem, zatem mała próbka poniżej...

Przykładowe zagwozdki:
"Czy bobasy w brzuchu mamy puszczają bąki?
●W takim wypadku mama w końcu zamieniłaby się w balonik i odleciała w przestworza. Niemowlaki mogą puszczać bąki dopiero po przyjściu na świat."

"Czy zapas jajeczek kiedyś się skończy?
●Najwięcej komórek jajowych mamy wtedy, gdy ich nie potrzebujemy - dopiero co urodzona dziewczynka ma ich w swoich jajnikach ok. miliona, w okresie dojrzewania jest to już tylko około 300 000(..). Zapasy są wyczerpane ok. pięćdziesiątki.
Naukowcy odkryli jednak, że kobiety mają w jajnikach komórki macierzyste, z których mogą powstać NOWE komórki jajowe. Nie wiadomo jednak jeszcze, czy da się je zapłodnić.
Kto zdrowo żyje, nie pali, nie pije alkoholu, uprawia sport, robi dużo dobrego dla swoich jajeczek. Dzieki temu dłużej pozostają 'świeże'!"

Książka kupiona Córeczce na prezent okazała się zaskakująco świeżą, intrygującą lekturą i dla mnie. 🙃

Polecam wszystkim zainteresowanym! Świetna zabawa, humor i przyjemna powtóreczka.

Rozdziały:

• .2020
  • Nowe
  • » okres nastoletni
  • Ciekawa/intryg. okładka

Jan von Holleben Czy naprawdę wszyscy tak mają? Najlepsze odpowiedzi na pytania o dorastanie Zobacz więcej