Słowenia. Travelbook. Wydanie 1

turystyka, mapy, atlasy
Bezdroża
2020-03-26
2020-03-26

Okładka książki Polska na kolejowych szlakach. Architektura, historia, nowoczesność Krzysztof Bzowski, Magdalena Stefańczyk
Polska na kole... Krzysztof Bzowski, ...
Okładka książki Góry Polski. 43 nieoczywiste trasy na jeden i na kilka dni Mariola Borecka, Krzysztof Bzowski, Jan Czerwiński, Natalia Figiel, Paweł Klimek, Marcin Winkiel
Góry Polski. 4... Mariola Borecka, Kr...

Słowenia - niewielkie państwo o powierzchni zaledwie wielkości naszego województwa.
Często, a raczej zazwyczaj pomijana i niedoceniana przy organizacji wakacji.

a jest to ogromny błąd !

Polacy najchętniej jeżdżą samochodami na wyprawy do Chorwacji lub Włoch. Słowenia jest zaledwie 500 km od naszej południowej granicy !

Czym może nas zauroczyć ?
Zdecydowanie największymi atrakcjami są alpejska dolina Logarska ukryta w otoczeniu najwyższych szczytów Alp, urocze portowe miasteczko Piran, polodowcowy akwen Jeziora Bohinj oraz stolica Lublana.
Słowenia bogata jest rownież w perły sztuki sakralnej czyli kościoły i klasztory, a także zachowane w doskonałym stanie zamki. Przyznam, że zakochałam się oglądając fotografie Predjamskiego gradu.

Przewodnik dostarcza nam wszystkich najważniejszych informacji : kiedy i jak przyjechać, gdzie zjeść i spać, z jakich atrakcji dla dzieci i dorosłych skorzystać. Skrupulatnie zostały opisane regiony oraz najważniejsze miasta. Znajdziecie tu pigułkę wiedzy o tym niesamowicie ciekawym i różnorodnym kraju. Góry, morze, jeziora, piękne miasta i wsie = raj na ziemi.
Osobiście jednak zmieniłabym okładkę i wstawiła zdjęcie z innej perspektywy ☺️

Na pewno odwiedzimy Słowenię jak nasze dziecko trochę podrośnie. Rafting na rzece Soča będzie wtedy należał do nas 💪

Często, a raczej zazwyczaj pomijana i niedoceniana przy organizacji wakacji.

a jest to ogromny błąd !

Czym może nas zauroczyć ?
Zdecydowanie...

Dodaj cytat z książki Słowenia. Travelbook. Wydanie 1