Insurrection

Thomas M. Reid Wydawnictwo: Wizards of the Coast Cykl: Wojna Pajęczej Królowej (tom 2) Seria: Forgotten Realms fantastyka, fantasy, science fiction
Data 1. wydania:
angielski
Wizards of the Coast
fantasy forgotten realms war of the spider queen
Wojna Pajęczej Królowej (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
angielski
Forgotten Realms
fantasy forgotten realms war of the spider queen
Ta książka nie została jeszcze oceniona

Bądź pierwszy - oceń książkę

Drugi tom nadal trzyma poziom, choć czuć wyraźnie zmianę autora. Na największy plus zasługują wzajemne relacje głównych bohaterów w formującej się drożynie.

- przeczytana drugi raz (2006)
- przeczytana trzeci raz (2016)

Największe odkrycie tego roku (i to w ostatniej chwili). Książka trzyma w napięciu, bohaterowie są przecudowni, genialnie wykreowani, akcja pędzi jak szalona, relacje między bohaterami dobrze zbudowane, silne podstawy i w zasadzie nie wiem, co jeszcze powiedzieć. Książka jest świetna. Czyta się lekko, szybko. W przeciwieństwie do wielu, wielu książek fantasy nie mamy tutaj...

Całkiem niezła książeczka. W sam raz do podróży. Mnóstwo akcji, które prowadzą do.. Jeszcze większej ilości akcji. Refleksji praktycznie brak. Wciąga swoją akcją, acz do życia wnosi niewiele.
Od strony rpgowego maniaka można zaczerpnąć praktycznie gotowy opis Ched Nasad.

Na półkach: , , , ,

Drugi tom historii o Wojnie Pajęczej Królowej. Napisany przez innego autora, co... się czuje. Zwłaszcza na początku. Potem brakuje mi analizy drowiej psychiki z pierwszego tomu, tu stawia się na walki. I walki. I walki. I ewentualnie knowania. Ale głównie walki.
Nie mniej, pozycja jest ciekawa i lekka, w sam raz na jeden dzień wolny. I choć nie dowiadujemy się wiele, czemu...

Druga część przygód drowiej drużyny. Akcja (mimo, że w większości dzieje się w jednym mieście) wydaje się odrobinę szybsza, żwawsza, co pozytywnie wpływa na przyjemność z czytania.
Mimo tego, bohaterowie podczas, jak można przypuszczać niebezpiecznej sytuacji, zdają się na chwilę o niej zapominać, zajmując się innymi rzeczami - co niepotrzebnie zmienia tempo akcji i wybija...

Łubu-du w Ched Nasad. Na początku jest trochę opisów miasta, potem ze strony na stronę jest coraz więcej pojedynków, walk, bitew. Prawie w całości (oprócz początku) książka to bijatyka.
Czytając całą serię tą część można pominąć, nic nie wnosi do głównego wątku serii (milczenia Lloth), najważniejsze rzeczy zostały z niej streszczone na początku następnego tomu.

Świetna książka, o wiele lepsza niż pierwsza część i dodająca to, czego nie miał w swoich Salvatore - elementy wulgarności, seksualności. Zdecydowanie polecam!

Fabuła kolejnego tomu cyklu Wojny Pajęczej Królowej przenosi nas do kolejnego z drowich miast. Grupa złożona między innymi z Pharauna,Rylda i Quenthel udaje się do Ched Nasad aby odebrać majątek rodu Baenre i dowiedzieć się więcej o milczeniu swojej bogini. Oczywiście nie będzie to łatwe zadanie, a zdrada i spiski towarzyszą im na każdym kroku.

Na pewno nie można odmówić...

Jeden z lepszych Forgottenów jakie czytałem

• Fantasy
  • Fantastyka