Krocząc z Bogiem przez ból i cierpienie

Okładka książki Krocząc z Bogiem przez ból i cierpienie Timothy Keller
Okładka książki Krocząc z Bogiem przez ból i cierpienie
Timothy Keller Wydawnictwo: Szaron religia
religia
Szaron
2017-01-01
2017-01-01

Kolejna głęboka i poruszająca książka Timothy'ego Kellera, którą chciałabym się podzielić.
Autor towarzyszy nam w drodze, wskazuje na światło, nie neguje emocji, żalu i frustracji, jakie odczuwamy w bólu. Mówi o Bogu, który "ryczy z gniewu" nad grobem przyjaciela. O Bogu, dla którego cierpienie jest wrogiem, ale i narzędziem. O zbawieniu przez słabość, a nie siłę. O Jezusie, który "triumfuje przez klęskę, zwycięża przez porażkę, pozwala się powalić, aby wznieść się nad innych".

"Ten Mesjasz przyszedł, by umrzeć i w ten sposób położyć kres samej śmierci. Tylko przez słabość i cierpienie można było odkupić grzech. To był jedyny sposób, aby unicestwić zło, nie unicestwiając człowieka."

"Krocząc z Bogiem przez ból i cierpienie"
Timothy Keller

❓Dlaczego moje dziecko choruje? Dlaczego Bóg pozwala na wojnę? Dlaczego dzieci cierpią w patologicznych rodzinach? Czemu cierpię skoro nie zawiniłem? Boże jak mam sobie poradzić z tym bólem, czy nie widzisz, że Twoje dziecko cierpi?

Ile razy zadawałeś sobie podobne pytania? Ja dużo, szczególnie w dzieciństwie, pomimo, że moja relacja z Jezusem była już wtedy bliska. Szukałam sposobu jak ja jako dziecko mogę sobie poradzić z cierpieniem. Książka Timothego Keller'a to próba odpowiedzi na te pytania.

Autor podzielił książkę na trzy części. W pierwszej wykłada czytelnikowi jak różne kultury próbowały radzić sobie z cierpieniem, a w drugiej co Biblia mówi na temat cierpienia. Trzecia część to poradnik dla tych, którzy aktualnie są w miejscu cierpienia i szukają sposobu na to jak przez nie przejść.

🤓Podczas lektury miałam wrażenie, że czytam pracę naukową. Timothy dokładnie przestudiował badania, książki kulturowe i Biblię. Dlatego może się wydawać, że słownictwo jest naukowe. Po pierwszej części jest już tego mniej, spokojnie😄

Długo ją czytałam, zatrzymywałam się nad odważnymi i trudnymi wnioskami. Dużo podkreśliłam i notowałam.

🩸Dużo cytatów biblijnych
🩸Cytaty innych wielkich autorów np. C.S Lewis'a
🩸Przypisy odwołujące do książek i badań naukowych.

Książkę polecam każdemu, jednak faktycznie trzeba do niej na spokojnie usiąść, znaleźć czas na skupienie uwagi. To nie jest książka "na raz". Smakuj ją powoli, po kawałku, niech te treści w Tobie pracują.

Ta książka dużo Tobie wyjaśni, rozwieje wątpliwości, odpowie na pytania i będzie pomocnym narzędziem w przejściu przez cierpienie.

"Krocząc z Bogiem przez ból i cierpienie"
Timothy Keller

• NOWOŚCI
  • Chrześcijańskie
  • Chce kupić

Dodaj cytat z książki Krocząc z Bogiem przez ból i cierpienie