Wielka księga gier w bajkowym świecie

Okładka książki Wielka księga gier w bajkowym świecie Anna Láng
Okładka książki Wielka księga gier w bajkowym świecie
Anna Láng Wydawnictwo: Arkady interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
21 str. 21 min.
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
The great book of games in the fairy world
Arkady
2019-09-15
2019-09-15
21 min.
Maciejka Mazan
edukacja gry bajki

To gwarantywane godziny świetnej zabawy razem z dziećmi.

Niezwykła książka, która zdołała pomieścić w sobie aż 8 gier.

Znajdziemy w niej:
▪︎,,Księga Dżungli" w której już czeka Shere Khan by wrócić Cię na start. Świetna gra
▪︎,,Jaś i Małgosia" zagrasz z nimi w kółko i krzyżyk?
Tutaj sztuczkę na wygraną zdradza nam Jaś ale czy się uda.
▪︎,,Alicja w Krainie Czarów" eliksiry i ciasteczka mają magiczną moc przenoszenia nas o kilka rzędów w przód lub wstecz. Bardzo ją lubimy. Jest chyba najlepsza.
▪︎,,Piotruś Pan" spokojnie Kapitana Haka tutaj nie spotkacie. Miło się w nią gra.
Gra jest w stylu starego dobrego chińczyka, poruszamy pionkami, gdy jest możliwość zbijamy przeciwnika i ruszamy do domku. Kto pierwszy 4 pionki tam umieści ten wygrywa. Kochamy tą grę
▪︎,,Czarownik z Krainy Oz" gra pełna niebezpieczeństw! Wszędzie pełno małp, które przenoszą nas na start.
Wybierz dobrze pionek może dopisze ci szczęście.
▪︎,,Felicista z Hameln" na każdym kroku pełno myszy. Rozkładaj i przesuwaj je rozważnie. Tutaj działają szare komórki Uwielbiamy jest bardzo sprytna
▪︎,,Pinokio"
jeśli chcemy zasady możemy tutaj zmienić po swojemu.
▪︎,,Aladyn"
Tej gry troszeczkę nie kumam ale ciągle się jej uczymy.

Każda z gier przenosi nas w inny bajkowy świat w którym zasady są niby banalnie proste ale zwrot akcji niespodziewany.
Uwielbiamy je wszystkie i możemy grać w nie godzinami, wcielając się w postacie z bajek.
Dziecko uczy się grać według zasad i że nie zawsze można wygrywać.

Śliczne ilustracje, zasady jasno objaśnione a wszystko co potrzebne do danej gry znajdziemy na końcu książeczki (pionki, rzetony i nawet kostka jest)

Ja mam twardego przeciwnika, moj synek Filipek prawie zawsze wygrywa.

Ta książeczka ma jeszcze jedną wielką zaletę, może z nami podróżować i nie zajmie wiele miejsca w bagażu.

To gwarantywane godziny świetnej zabawy razem z dziećmi.

Niezwykła książka, która zdołała pomieścić w sobie aż 8 gier.

Znajdziemy w niej:
▪︎,,Jaś i Małgosia" zagrasz z nimi w kółko i krzyżyk?
Tutaj sztuczkę na wygraną zdradza nam Jaś ale czy się uda.
▪︎,,Alicja w Krainie Czarów"...

Na półkach: , , , , , , , , ,

Co zrobić, gdy ktoś zaprasza cię do gry planszowej? Do gry, którą rozkłada się na blacie niewielkiego nawet stołu? Co zrobić, gdy ktoś podsuwa ci kolorowe pionki do wyboru, daje w dłoń dziwną kostkę i mówi „Zagraj z nami? Będzie fajnie...” ?
I tak patrzysz i myślisz i patrzysz i patrzysz, aż nagle wielki uśmiech na twojej twarzy obwieszcza zgodę. Nie musisz nic mówić, twarz mówi sama za siebie. Siadasz do gry, rozstawiasz pionki wedle wytycznych i czekasz na wystrzał z pistoletu. Bo musi być start i huk i te emocje... Lecz tu nie ma pif paf, ani odliczania czasu, ani taryfy ulgowej. Tu są zasadzki, eliksiry pomniejszające, usypiające pola makowe, zegary płatające psikusy, czy Aladyn o zmiennym humorze.
Tu trzeba uważać, bo pech może spotkać każdego, a ty niestety nie masz czarodziejskiego płaszcza, który sprawi, że staniesz się niewidzialny. Tu liczy się spryt (w rzucaniu kostką) i szczęście, a to już igra sobie z każdym i skacze po graczach szybciej, niż pionki po planszy. Bo to bajkowe gry pełne magii i radości. Kto spróbuje walczyć o zdobycie medalu i być pierwszym na mecie, ten odkrywa, że gra porywa i cieszy. Że się w nią szczerze angażujesz. Ba, wręcz ją przeżywasz. Nie mówiąc o zwycięstwie, które rozsadza ci wnętrze bezbrzeżną radością. A euforia udziela się każdemu, bez względu na wiek i wzrost i wagę...
Każdy dobry rzut kostką sprawia, że aż chce ci się skakać (ale poza planszą i nie pionkiem, a na dwóch nogach i to pod samą lampę, pod sam sufit prawie). Jesteś dzieckiem z Krainy Oz, albo Dżepettem z rozbrykanym Pinokiem u boku, albo – czary-mary, hokus-pokus – jesteś zielonym Gadającym Świerszczem zza pieca. Odkrywasz urok prostych gier, które są z papieru, które łatwo rozłożysz i wszędzie ze sobą zabierzesz. Otwierasz bajkową planszę i co ci więcej pozostaje? No, wypadałoby przygotować wielką miskę ciastek o tysiącach smaków, trochę mniejszą miskę popcornu, a nawet dwie miski... i zaczynać. Lecz uwaga – to muszę zdradzić, bo zostało skrzętnie przemilczane i nikt o tym nie mówi, a to okropnie ważne, a mówię całą prawdę i tylko prawdę na dowód czego mój nos nie rośnie – te gry sprawiają, że czas się nie liczy. Jesteś w Krainie Czarów, gdzie Kot bawi się wskazówkami zegara i nikt tak naprawdę nikt nie wie, która jest godzina.
Nie darmo mówi się, że szczęśliwi czasu nie liczą...
Zatracisz się przy melodii granej na flecie przez muzyka z Hameln. Przepadniesz cały. I reszta wraz z tobą. „Wielka księga gier w bajkowym świecie” otwiera bramę do magicznego raju.
A ku przestrodze dodam, że „Wielką księgę...” trzeba mieć zawsze w zasięgu ręki, bo nigdy nie wiadomo, kiedy pojawi się chęć grania. I czy ktoś nie wpadnie z odwiedzinami...
Świetna i niesamowicie kolorowa.

same plusy;)

Wiele godzin świetnej zabawy🥰
Cudowny czas spędzony razem, wiele irytacji, ale i nauka przegrywania🥰 bo przecież nie można za każdym razem wygrywac🥰🥰
Wielką księga gier w bajkowym świcie to najwspanialsza księga z grami planszowymi, która sprawia wiele radości zarówno dzieciom, jak również rodzicom🥰🥰
My w jej towarzystwie wspólnie spędzamy ostatnio cudowne chwile, a wszystko dzięki @wydawnictwo.arkady i ich genialnemu pomysłowi na gry planszowe ulokowane w baśniowych miejscach🥰🥰
U nas tata Jaś, mama Małgosia, dlatego ta plaszowko, z oczywistych względów stała się naszą ulubioną ❤️❤️

Wiele godzin świetnej zabawy🥰
My w jej towarzystwie wspólnie spędzamy ostatnio cudowne chwile, a...

Niesamowita książka-gra, cała rodzina i nie tylko może spędzać razem czas świetnie przy tym się bawiąc. Polecam!

Brakuje mi takich książek z grami planszowymi. Pamiętam z dzieciństwa takie wspaniałe książki właśnie w tym stylu. Ta jest świetna! Idealna aby zabrać ją na biwak czy w podróż. Dobra zabawa w pigułce, tzn. w książce :) Polecam gorąco!

• Koniecznie, bo warto
  • Nauka
  • Rodzina
  • Niezapomniana
  • Mądra powieść
  • Bajki

Dodaj cytat z książki Wielka księga gier w bajkowym świecie