Popiół i róże

Rozpisani.pl
2020-01-01
2020-01-01
wojna holocaust żydzi miłość

Okładka książki Wieża Sebastian Adamski, Alicja Choroszewska, Paulina Gubała, Andrzej Kaczmarczyk, Jacek Kalinowski, Maria Kocot, Katarzyna Kownacka, Tomasz Kozłowski, Joanna Madej, Agata Marzec, Marcin Nadratowski, Agata Policht, Kamila Szmigila, Zyta Trych
Wieża Sebastian Adamski, ...

"Popiół i róże" to jedno z tych dzieł, które porusza najgłębsze zakamarki ludzkiej duszy. W mrocznym tle II wojny światowej autorka zabiera nas w sentymentalną podróż, ukazując jak nadzwyczajne uczucia mogą rozbłysnąć w najbardziej nieprzyjaznych warunkach. Każda historia opisana w tej książce jest jak perła – wyjątkowa, jedyne w swoim rodzaju, a jednocześnie uniwersalna w swojej ludzkości. Czego można się spodziewać po tej książce? Dynamicznych opowieści, które nie pozwolą oderwać się od lektury ani na chwilę. Ale to, co sprawia, że "Popiół i róże" wyróżnia się na tle innych powieści o tej tematyce, to niesamowita wrażliwość, z jaką autorka przedstawia losy bohaterów. Opisując nazistowskie obozy oraz codzienność wojny, autorka nie oszczędza naszych emocji, ale jednocześnie podkreśla siłę miłości, przyjaźni i solidarności. Ta książka to nie tylko zbiór historii o wojnie, to przede wszystkim przemyślane studium ludzkiej natury. Jak bardzo musimy być przyciśnięci do muru, by odkryć w sobie prawdziwą odwagę? Jakie wartości naprawdę są ważne, gdy wszystko wokół obraca się w popiół?

Książka na jeden raz, taka sobie. Niektóre historie były ok, inne bardzo słabe, ale od początku chciałam ją jak najszybciej przeczytać i móc zacząć inną.

Piękna książka, skłaniająca do zadumy. Przeczytałam z zainteresowaniem jednym tchem. Polecam!

Niesamowite historie zwykłych ludzi. Cierpią bo ktoś uznał, że są niegodni nazywać się ludźmi. Obok całego zła jest jeszcze dobro. To proste na pozór gesty, słowa, które dają nadzieję. I miłość, która pokonuje wszystko i przywraca wiarę w ludzi. Polecam

Do przeczytania skusiły mnie dobre opinie, skończyłam czytać nie dla przyjemności czytania dobrej literatury, ale dla porządku. Drugi raz już by mnie nie skusiła....

Bardzo ciekawe opowiadania

Bardzo ciekawe opowiadania

Zbiór opowiadań przeniósł mnie w mroczne czasy historii. A może wciąż żyjemy w takich czasach, bo historia zakręciła koło. Dlatego tak ważne jest przypominanie ludziom, tego co wydarzyło się kilkadziesiąt lat temu. Jednak wielka historia to tylko tło. Dla mnie najważniejsze były emocje i ludzkie losy, tak bardzo wzruszająco opisane. Książka była wielokrotnie nagradzana w ogólnopolskich konkursach, zatem ja mogę dodać tylko swoją skromną opinię do ocen profesjonalistów.

Nie wiem skąd tak wysokie oceny i pozytywne opinie. Każde opowiadanie pełne błędów. Niektóre pomyłki sprawiają, że ciężko się to czyta. Zdecydowałam się na jej zakup właśnie czytając te pozytywne komentarze, ale jestem absolutnie rozczarowana. Te kilkukartkowe opowiadania są po prostu płytkie mimo, że poruszają tematykę II wojny. Jeśli ktoś ma już za sobą poważne pozycje książkowe na podobny temat to odradzam tą książkę, To cieniutka książeczka z opowiastkami, które brały udział w konkursach literackich. No nie da się tego traktować poważnie.

Piękna i refleksyjna książka

Piękna i refleksyjna książka

Piękna i mądra książka o losach ludzi starających się przeżyć w ekstremalnych warunkach

• Wojenne
  • Literatura historyczna
  • Ebook do kupienia
  • Do zdobycia
  • Przeczytane 2022

Dodaj cytat z książki Popiół i róże