Tajemniczy korespondent

Okładka książki Tajemniczy korespondent
Marcel Proust Wydawnictwo: Wydawnictwo Eperons-Ostrogi literatura piękna
literatura piękna
Le Mystérieux correspondant et autres nouvelles inédites
Wydawnictwo Eperons-Ostrogi
2020-10-01
2020-10-01
Anastazja Dwulit
Proust literatura francuska opowiadania juwenilia homoseksualizm

Ledwo się zaczęła, a już skończyła. Opowiadania skandaliczne ? Nie sądzę.

Ciekawie się czytało, szybko też niestety bo to tak naprawdę książeczka. Nie powala na kolana ale dla wielbicieli pisarza ciekawa pozycja.

To książka, na którą chciałam poświęcić całą niedzielę, mając nadzieję, że coś zostanie na potem. Niestety jest o wiele krótsza niż się wydawało.

Podobało mi się, że autor dał się ponosić dłuższym zdaniom niż dwie linijki. Bardzo szybko i sprawnie przenosił się z rzeczywistości, przez myśli, do podświadomości dając od razu rozwiązanie temu literackiemu równaniu o...

Aż dziwne, że te opowiadania Proust musiał schować do szuflady, bo mogłyby w jego opinii wywołać skandal.
Wydaje mi się, że przesadził z tą opinią, a opowiadań nie wydał, gdyż były po prostu przeciętne i niedokończone.
Nie ma w nich nic kontrowersyjnego i spokojnie te testy mogłyby wyjść spod pióra zakonnicy zamkniętej w klasztorze :)
W klimacie podobne czasem do Portretu...

• 2021
  • Do kupienia
  • Mam w Bibliotece
  • W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI
  • Przeczytane - 2021 (30 041)
  • ZAMÓWIENIE
  • Chcę w prezencie

Dodaj cytat z książki Tajemniczy korespondent