Chased by Love

Okładka książki Chased by Love Melissa Foster
Okładka książki Chased by Love
Melissa Foster Wydawnictwo: Everafter Romance Cykl: The Ryders (tom 3) literatura obyczajowa, romans
The Ryders (tom 3)
Chased by Love
Everafter Romance
2016-04-17
2016-04-17
9781941480434

W trzecim tomie serii częstotliwość uprawiania seksu przez protagonistów jest trochę niższa niż w dwóch poprzednich, za to komplikacje w związku Trish Ryder, hollywoodzkiej aktorki, z gwiazdą rocka Boone’em Strykerem są nie tylko ciekawe, ale przede wszystkim znacznie lepiej wkomponowane w fabułę i przekonująco opisane. Akurat tego, że opis romansu w świecie celebrytów wywrze na mnie tak dobre wrażenie, prawdę mówiąc się nie spodziewałam.

Stało się tak dlatego, że autorka nieźle sobie poradziła z wygraniem różnic między publicznym wizerunkiem osób na świeczniku a tym, kim są one naprawdę. Boone z rolą partnera w nowym filmie Trish kiepsko sobie radzi, sprawia wrażenie, że swój filmowy debiut po prostu lekceważy. Trish jest wściekła, bo film mógł być ważnym etapem w jej karierze. Ale w zasadzie nie jest specjalnie zdziwiona nonszalanckim zachowaniem przystojniaka, idola popkultury, za którym uganiają się tłumy fanek.

Odkłamanie wizerunku Boone’a następuje w powieści w paru etapach. Ten pierwszy, prywatny, wobec Trish jest przewidywalny. Znacznie ciekawsze są następne, kiedy to najpierw ekipa filmowa, a potem rodzina Trish i przede wszystkim bulwarowe media rzucają się na temat zaskakującego romansu między znanym playboyem i aktorką mającą dotychczas nieposzlakowaną opinię, kandydatką do Oscara. Mechanizm, jak to działa, jakie są tego przyczyny i jakie zagrożenia dla związku Trish i Boone’a się z tym wiążą, jest dość pomysłowo opisany, bez nadmiernej egzaltacji czy emocjonalnego zacietrzewienia.

• Ulubione/Polecane
  • English