Un mese con Montalbano

Andrea Camilleri Wydawnictwo: Oscar Bestsellers Mondadori Libri Cykl: Komisarz Montalbano (tom 4.5) kryminał, sensacja, thriller
Data 1. wydania:
włoski
Oscar Bestsellers Mondadori Libri
Komisarz Montalbano (tom 4.5)
kryminał, sensacja, thriller
włoski

30 opowiadań komisarza Montalbano nie zajęło miesiąc czytania bo ciekawe i wciągające. Ku uciesze była nawet wzmianka o Livii na plaży. Polecam książki o komisarzu wciągają kończąc jedną już się myśli aby przeczytać następną.

Niestety muszę czytać po kolei wszystkie części serii danego cyklu.Nie umiem inaczej. Fajne opowiastki,nie wnoszące wiele do świata Vigaty. Polecam dla psychfanów Montalbano tą część jak i "Pomarańczki". Myślę,że pozostali czytelnicy mogą szybko przeskoczyć do tomu piątego.

Po zachęcających recenzjach - niestety zawiodła. Może nazbyt prosta w narracji, może nawet prymitywna, na-pewno trochę powierzchowna. Fajerwerków próżno szukać. Takie trochę wspomnienia włoskiego Columbo.
Zajrzałem jeszcze do niektórych innych przygód tego bohatera, niestety, zdania nie zmieniłem.

2090

To moje pierwsze spotkanie z tym włoskim autorem a jakże udane.. Opowiadania są interesujące, aż trudno oderwać się od lektury, trochę kryminalne trochę obyczajowe anawet znajdziemy kilka opowiadań humorystycznych. W jesienny deszczowy wieczór idealna książka do czytania, dlatego z czystym sumieniem polecam, zwłaszcza miłośnikom krótkich form literackich.

2059

Prawie miesiąc smakowałem 30 opowiadań o komisarzu Montalbano. Forrest Gump porównał życie do pudełka czekoladek, i podobnie jest z tym tomem opowiadań, nie wiemy do końca na jaką opowieść trafimy. Są kryminalne, obyczajowe, wzruszające i pobudzające do śmiechu lub refleksji, dłuższe, krótsze, smakowite i ku przestrodze, a wszystkie łączy postać sympatycznego Salvo. Bardzo...

Tylko wariat może przypuszczać, że miłośnik komisarza Montalbano będzie czytał tę książkę przez miesiąc.
Ona jest do schrupania natychmiast!

Jedyny zarzut, jaki mogę jej postawić, to mało tu Livii, no i komisarz je mniej niż zwykle. Ale Catarella ciągle w formie i rekompensuje niedostatki :)

Jeżeli uwielbiasz kryminały ale masz dość krwawej jatki w stylu kryminału skandynawskiego to jest to książka dla Ciebie. Zbiór 30 zabawnych, wciągających i zaskakujących opowiadań. Morderstwo nie zawsze jest morderstwem a kradzież nie zawsze jest kradzieżą. Idealna książka na lato, ponieważ czyta się lekko i przyjemnie a opisy słonecznych Włoch pozwala się oderwać od...

Opowiadania! Nareszcie!
...i nie trzeba czytać ich miesiąc, można szybciej :)

Normalnie nie lubię opowiadań. Denerwuje mnie ich krótka forma. Ale w przypadku Montalbano (a może dlatego, że przeczytałam właśnie 14 normalnych książek o nim) nie przeszkadza mi to wcale.
Mnóstwo różnych spraw, mnóstwo nowych osób ale w tle komisariat, Fazio, Mimi, Livia i nawet moja ulubiona sycylijska panna Marple się pojawiła.
Trochę mało pan komisarz je w tych...

Najlepszy przyjaciel na wakacje, poważnie :)

• Ebook
  • Kryminał