Zabawy w Boga. Ludzie o magnetycznych palcach

Agora
2020-10-28
2020-10-28
cyberpunk nonfiction dolinakrzemowa transhumanizm

Trochę brak szczegółów ale kierunki rozwoju fajnie przedstawione

Opisywani przez Gacyk ludzie dzięki specjalnym urządzeniom zyskują zdolność echolokacji, czyli możliwość znajdowania przedmiotów czy omijania przeszkód bez użycia wzroku? Inne przykłady: wmontowany w potylicę implant pozwalający „usłyszeć” kolory daltonistom albo krople do oczu umożliwiające widzenie w podczerwieni.
Ale Gacyk pisze nie tylko o cyborgach. Pokazuje również...

Na półkach: , , , ,

Bardzo przyjemnie spędziłam cżas, chowając powoli dekoracje bożonarodzeniowe i słuchając tego audiobooka, czytanego przez samą autorkę.
Nie uświadamiałam sobie dotąd, ile części zamiennych już można wmontować w człowieka. Codziennością stały się rozruszniki i zastawki serca, sztuczne stawy, implanty zębowe. Dziecko koleżanki ma implanty ślimaków usznych (należy je wstawiać...

Bardzo ciekawa tematyka, ale niestety nadaje się bardziej na reportaż niż książkę popularnonaukową. Autorka ucieka w potoczny język, w stylizowanie różnych wypowiedzi, a do tego nie dodaje nic od siebie, tzn. po prostu opisuje napotkane osoby, bez dodatkowych refleksji, badań itd.

• Audiobook
  • 2021